Clicks3
jili22

lahi Meryem ve kürek kemiği

İçimde yolun tüm lütfu, yaşamın tüm umudu var . (Ecli. XXIV, 25)

Mount Carmel Our Lady
Araf'ın eziyetlerinden kaçma ve cennete daha hızlı yükselme konusunda bize ilham vermesi gereken Kutsal Bakire'ye olan bağlılıklar arasında Skapular'ınkileri ön plana koymalıyız. Tanrı'nın Annesi, Kutsal Simon'a, bu kutsal alışkanlığı uygun şekilde küçük düşürme, dua ve iffet düzenlemelerinde kullanan kişinin, sonraki yaşamda kısa bir kefaret yapacağına söz vermeye tenezzül etti. Bu vaat, Roma kısa yazısında , ziyafetin altıncı dersinde hatırlanır : Beatissima Virgo relatos in societatem scapularis , vb. Sabbatine denilen papalık boğaayrıca bu gerçeği ve ortakların Araf'ın alevlerinden kaçabileceklerini ya da ölümlerinden sonraki ilk Cumartesi günü, özellikle Meryem'e adanmış olarak ondan geri çekildiklerini belirtiyor. Bu nedenle, Aziz Anne burada Rab'bin Levililer'deki halkına dilini kullanabilir: “O gün kefaretinizi tamamlamış olacaksınız ve tüm günahlarınızdan arınmış olacaksınız, çünkü bugün dinlenme Cumartesi. Karmelitlerin yıllıkları bu yönde birkaç mucizevi gerçek içerir.
Napoli krallığının şehri Otranto'da sosyeteden bir hanımefendi, Meryem'e bağlılığın büyük bir destekçisi olan Karmelit tarikatından bir babanın vaazını takip ederek en büyük mutluluğu hissetti. Dinleyicilerine, gerekli duygularda kürek kemiği takan herhangi bir Hıristiyanın, birlikteliğin kolay koşullarını gözlemleyerek, ilahi Anne ile son nefesine kadar yolda karşılaşacağına ve ertesi Cumartesi onu teslim etmeye, onu almaya geleceğine dair güvence verdi. onunla şan yurduna. Bu hanımefendi, bu nedenle, böyle değerli avantajlarla hareket etti, kendini kaydettirdi ve gerekli kural ve koşullara uymayı taahhüt etti. Dindarlığı önemli ölçüde arttı; Meryem'e gece gündüz dua etmek, ona güvenmek, ona her türlü nimeti vermek en büyük sevinciydi. haraç. Diğer lütufların yanı sıra, günahlarının hak ettiği işkencelerin ortasından bir an önce sıyrılmak için bir Cumartesi günü ölmesi için ona yalvardı.
Verildi. Birkaç yıl sonra, bu dindar hanım ciddi bir şekilde hastalandı ve doktorların aksi yöndeki güvencelerine rağmen, Tanrı'yı görmek ümidiyle sevindiği sonunun geldiğini anladı ve ilan etti. Kötülük o kadar ilerledi ki, sanat adamları bir sonraki çarşambayı geçmeyeceğini duyurdular; ama onlara dedi ki: “Hala yanılıyorsunuz; Üç gün daha yaşayacağım ve cumartesiye kadar ölmeyeceğim. Olay sözünü haklı çıkardı ve acılarını paha biçilmez bir hazine gibi, hatalarının kalıntılarından arındırmak için kullandı. Sonra ruhunu Yaratıcısına teslim etti.
Böyle iyi bir annenin kaybı, dünyada bıraktığı ve hemen bir hitabet için emekli olan ve ölen için dua ettiği çok dindar bir kız için son derece acı vericiydi. Onu teselli etmeye gelen ALLAH'ın büyük bir kulunun ziyaretine uğradı. O, Cennet'in kendisine yağdırdığı lütuflarla ve harikulade vahiylerle ünlü bir adamdı. "Sus, ey dindar çocuk," dedi ona, "ağlamayı kes de üzüntün sevince dönüşsün." Aşağıda bir anneyi kaybederek cennette bir koruyucu edindiniz: çünkü sizi temin ederim ki bugün, bugün Cumartesi, ilahi Meryem sayesinde, çok sevdiğiniz Araf'tan çıktı ve seçilmiş yetkililer arasına kabul edildi. O halde sevinin ve hepimiz için iyi annemiz olan Ağustos Bakire'yi kutsayın! »(V. Philocalus Caputus, Tarihçi. mucizeler resim. Virg'den. Karmeli, ch. Xi; Harikalar yaratan karamel, bir. 1643)

( İlahi Harikası Araf'ta Ruhlar içinde , İsa Derneği'nin PG Rossignoli tarafından)

le-petit-sacristain.blogspot.com/2020/11/la-divine-marie-et-le-scapulaire.html