Libanon: Patriarcha ďakuje pápežovi za výzvu pri 2. výročí tragédie v Bejrúte

Cilícijský patriarcha Arménov v Libanone, katolikos Raphael Bedros XXI., vyjadril ocenenie a poďakovanie za slová pápeža Františka, ktoré vyslovil v stredu na záver generálnej audiencie pri príležitosti druhého výročia tragického výbuchu v bejrútskom prístave zo 4. augusta, a vyjadril solidaritu s rodinami obetí a ďalšími zasiahnutými touto katastrofou.

Patriarcha vyjadril nádej, že Libanon bude s pomocou medzinárodného spoločenstva a s nádejou a vierou pokračovať v ceste smerujúcej k dosiahnutiu vytúženej spravodlivosti, ktorá sa týka každého človeka.

„Cítime veľký smútok a zdesenie nad utrpením libanonského ľudu po výbuchu spred dvoch rokov, ktorý zabil stovky nevinných ľudí a zanechal tisíce ľudí bez domova a bez práce, čo ešte viac zhoršilo sociálno-ekonomickú situáciu rodín. Sme však všetci plní dôvery, že nebeská spravodlivosť zvíťazí a odhalí pravdu o tom, kto stál za jedným z najväčších výbuchov modernej éry“, vyhlásil Rafael Bedros XXI., ktorý zároveň prosí Boha, aby sa „zmiloval nad mučeníkmi a udelil rodinám trpezlivosť a útechu a Libanonu bezpečie, nádej a vieru“.

Niekdajšia podoba bejrútskeho prístavu zničeného výbuchom 4. augusta 2020

Pápež František, ktorý deň pred smutným výročím vyjadril svoju solidaritu Libanončanom priamo pri generálnej audiencii vo Vatikáne s uistením o svojej modlitbe, rozoslal dnes cez sociálnu sieť toto žičenie:

„Dúfam, že Libanon bude s pomocou medzinárodného spoločenstva aj naďalej kráčať po ceste „znovuzrodenia“ a že zostane verný svojmu povolaniu byť krajinou pokoja a pluralizmu, kde môžu spoločenstvá rôznych náboženstiev žiť v bratstve.“
Metod
A ktorému pápežovi?
Metod
Tragédia v Bejrúte, to židia raketou odpalili thermobarickú strelu!