Clicks1.2K

Občania pozor! Pobirmovaní komunisti nás v duchu bezbožného ateizmu chcú označiť ako otrokov: Rodné čísla by mali byť nahradené identifikátorom fyzických osôb, odobrila vláda

Občania pozor! Pobirmovaní komunisti nás v duchu bezbožného ateizmu chcú označiť ako otrokov: Rodné čísla by mali byť nahradené identifikátorom fyzických osôb, odobrila vláda. Súčasné rodné čísla by …More
Občania pozor! Pobirmovaní komunisti nás v duchu bezbožného ateizmu chcú označiť ako otrokov: Rodné čísla by mali byť nahradené identifikátorom fyzických osôb, odobrila vláda.

Súčasné rodné čísla by mali nahradiť identifikátory fyzických osôb. Rodné čísla podľa rezortu vnútra požiadavkám dnešných informačných systémov už nepostačujú. Vláda na svojom rokovaní v stredu návrh zákona o základných identifikátoroch fyzickej osoby odobrila.

Jedným z dôvodov tejto zmeny je chybovosť pri prideľovaní rodného čísla a následné neželané duplicity. Rezort vnútra uviedol, že rodné čísla sú na Slovensku zavedené od roku 1954. Podľa nich po roku 2053 bude problémom generovať nové bez duplicít. Novým systémom chce rezort zabrániť aj zneužitiu osobných údajov.
„Diskusia o myšlienke vymeniť rodné čísla za bezvýznamový identifikátor sa začala ešte v roku 2004 – 2005 na ministerstve vnútra,“ poznamenala po rokovaní vlády šéfka rezortu vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

SR na podporu Otvoreného listu slovenských osobností proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom BIFO
alianciazanedelu.sk/archiv/4273
www.peticie.com/peticia_obanov_…
_proti_islovaniu_slovakov_osobnym_identifikatorom_bifo


Bezpečnú identifikáciu osôb chce rezort vnútra riešiť sústavou základných identifikátorov. Jeho súčasťou má byť základný jednoznačný identifikátor tvorený utajeným spôsobom, ktorý nebude dostupný pre používateľov. „Bude slúžiť len na identifikáciu fyzickej osoby pri výmene údajov v rámci informačných systémov,“ uviedol rezort vnútra.

Zo základného identifikátora sa vytvorí sektorový identifikátor slúžiaci na výmenu identifikácie v rôznych sektoroch. Pri komunikácii občana s orgánmi verejnej moci bude slúžiť takzvaný bezvýznamový identifikátor fyzickej osoby. Pôjde o náhodné desaťmiestne číslo, ktoré bude poznať jeho držiteľ a môže byť uvádzané na dokladoch.

„Ministerstvo vnútra SR bude zároveň viesť register týchto identifikátorov, ktorý bude súčasťou Informačného systému identifikátora fyzických osôb,“ dodal rezort vnútra. Zároveň má fungovať aj sektorový identifikátor, pod ktorým budú inštitúcie evidovať fyzické osoby.

Ján KOŠIAR: Načo je štátu elektronický koncentračný tábor?

alianciazanedelu.sk/archiv/4319


Saková pripustila, že zákon by mal byť účinný od 1. apríla 2020, naplno by sa mala nová sústava identifikátorov využívať v našom právnom poriadku v roku 2030.
„V rýchlosti sme reagovali na požiadavku rady pre digitalizáciu verejnej správy a až teraz sme na ju schvaľovali na vláde,“ povedala Saková.

Nahradíme človeka číslom?
alianciazanedelu.sk/archiv/4426

Pripustila, že na parlamentnú schôdzu sa tento návrh zákona na prerokovanie už nedostane. „Tento schválený materiál nechávame na budúcu vládu a parlament, aby ho schválili,“ dodala Saková.
V prechodnom období by sa popri novej koncepcii identifikácie fyzických osôb mala používať aj tá existujúca.

alianciazanedelu.sk/archiv/4568
ta šumne od teba
Peter(skala)
Ja viem o čom je reč len som naschvál aby si sa ozval
ekans likes this.
Mates....Tomáš tak, ked sa nepýtaš uprimne ale rečnicky, nevieš potom o čom je reč
Peter(skala)

To myslíš vážne ? Ty sa dáš čipovať ? Tebe to nevadí. Vidno,že si zjavenie Jánovo o očipovaní nečítal.
znova sa niekto potrebuje nabaliť, tak vymyšľaju take chobotiny, na ukor administratívy
Znova bude treba vybavovať doklady a chodiť kade, tade po uradoch.

Sakova by mala ísť za to dole.

Inač uvidíme, čo s tým navrhom urobí po volbach Remišová, ktorá teraz v tom vidí zlý navrh, či bude aj po volbach, ked azda budu vo vláde
jezofiko
Nič sa nedeje. žiadne nové čísla. To len chcel nieto zarobit. Prepočítajme si to. Prideľovanie čísel by robili štátne inštitúcie, ktoré majú stálych štátnych zamestnancov. Náklady :? O nula budú to robiť zamestnanci štátu. No a ak by sa robili nejaké kartičky tak výrob jednej s bezp. kódom nech stojí 2-3 eur.Počet obyv.Slovenska ? 5 mil x 2 -3 eur je max.15 mil. No nech 20 mil. Zbytok do 60 mil. …More
Nič sa nedeje. žiadne nové čísla. To len chcel nieto zarobit. Prepočítajme si to. Prideľovanie čísel by robili štátne inštitúcie, ktoré majú stálych štátnych zamestnancov. Náklady :? O nula budú to robiť zamestnanci štátu. No a ak by sa robili nejaké kartičky tak výrob jednej s bezp. kódom nech stojí 2-3 eur.Počet obyv.Slovenska ? 5 mil x 2 -3 eur je max.15 mil. No nech 20 mil. Zbytok do 60 mil. čo?Tak ako doteraz. Vyhrá to firma, cez ktorú potečú niekomu peniaze do vrecka. Na slovensku nič nové. Celé zrušiť.
presne tak... dalšia zakazka pre nich a pre nas dalšie vybavovačky
Mates5485 likes this.
ľubica
„Ministerstvo vnútra SR bude zároveň viesť register týchto identifikátorov, ktorý bude súčasťou Informačného systému identifikátora fyzických osôb,
Ján KOŠIAR: Načo je štátu elektronický koncentračný tábor?
Petrvs Romanvs Fidelis likes this.