pl.news
21.1K

Kardynał Sarah operowany przez robotyczne ramię

Kardynał Robert Sarah został pomyślnie zoperowany w Szpitalu Metropolitalnym w Reggio Calabria w południowych Włoszech, z pomocą innowacyjnego robota Da Vinci przez zespół kierowany przez urologa …More
Kardynał Robert Sarah został pomyślnie zoperowany w Szpitalu Metropolitalnym w Reggio Calabria w południowych Włoszech, z pomocą innowacyjnego robota Da Vinci przez zespół kierowany przez urologa Edoardo Sgrò.
Jak podaje LaCNews24.it (28 lipca) robot został wykorzystany do przeprowadzenia minimalnie inwazyjnej operacji, prawdopodobnie w obrębie prostaty. Szpital wykorzystał tę okazję do zwołania konferencji prasowej, na której lekarze stwierdzili, że "zapewniliśmy kardynałowi Sarahowi takie samo leczenie, jakie zapewnilibyśmy każdemu innemu pacjentowi".
Wyrazili dumę, że Sarah przyjechał z Rzymu do Reggio. Robot Da Vinci gwarantuje maksymalną precyzję i lepsze wyniki niż tradycyjna chirurgia, a także krótki czas rekonwalescencji.
#newsDrvrnazmyv
wacula25wp.pl
W POLSCE JEST INACZEJ --NIK skontrolował, czy szpitale wykorzystują sprzęt medyczny zakupiony ze środków unijnych. Okazało się, że w wielu przypadkach drogi maszyny stoją nieużywane.
CÓRKA MARYI