Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks747
csk.news
3

Vatikánsky škandál: teraz hovoria obvynení

Taliansky denník IlMessaggero.it predstavil nedávny finančný škandál Vatikánu ako „stret moci“ medzi Vatikánskou bankou a Ministrom zahraničných vecí.

Je zrejmé, že IlMessaggero.it dostávali informácie od Ministra zahraničných vecí.

Situácia sa začala, keď námestník ministra zahraničných vecí Edgar Peña Parra požiadal Vatikánsku banku o 150 miliónov EUR na splatenie pôžičky na luxusnú nehnuteľnosť Vatikánu v Londýne.

Gian Franco Mammì, generálny riaditeľ Vatikánskej banky, to odmietol. Podľa neho zapojenie sa do transakcií s nehnuteľnosťami nie je záležitosťou Ministerstva zahraničných vecí. Považuje to za zneužitie Petra Pence, hlavného zdroja príjmu tejto dikastérie.

Preto Mammì informoval Františka, s ktorým má vynikajúci vzťah, a dostal povolenie podať sťažnosť na Vatikánsku políciu. Je pravdepodobné, že František tomuto problému úplne nerozumel.

Podľa IlMessaggero.it je však na pozadí iný príbeh: Mammì je naštvaný na ministra zahraničných vecí, pretože takmer 80% jeho obrovského dedičstva nespravuje jeho bankoa, ale Credit Suisse.

Obrázok: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsHfwajnnlfo
Roberto 55
Vyna ci vina, nalejme si cisteho vina...
Kallistratos
Láska k pěnězům je kořenem všeho zla, jak je psáno v Písmu. VZTAH, který by měl být určen lidem nahrazují peníze a hmotné statky, mamon... Ono je úsměvné se podívat na toto ryze sektářsky, vždyť peníze dnes mohou být jen pomyslná čísla na papíře a nebo akcie či zlato, platina, stříbro, nemovitosti, umělecká díla.... Člověk závislý na "mamonu" místo na Bohu spláče vždy nad výdělkem a proto být …More
Láska k pěnězům je kořenem všeho zla, jak je psáno v Písmu. VZTAH, který by měl být určen lidem nahrazují peníze a hmotné statky, mamon... Ono je úsměvné se podívat na toto ryze sektářsky, vždyť peníze dnes mohou být jen pomyslná čísla na papíře a nebo akcie či zlato, platina, stříbro, nemovitosti, umělecká díla.... Člověk závislý na "mamonu" místo na Bohu spláče vždy nad výdělkem a proto být dobrým hospodářem a správcem, znamená dobře nakládat s majetkem, ale i se svým duchem před Hospodinem, se svým životem.... Jak velkou odpovědnost má ředitel firmy, která zaměstnává lidi v regionu a vytváří pracovní příležitosti, jak velkou odpovědnost má politik, kněz, ale i řidič autobusu nebo zedník, lékař, řidič nebo vlakvedoucí.... Odpovědnost profesní, odpovědnost i rodinnou a také je odpovědnost duchovní za svůj život, za svěřené životy atd. ODPOVĚDNOST. Lidé na tuto věc málo slyší... Myslím si mimochodem, že papež má velkou odpovědnost a ví co dělá....
Joske
Na pozadí všech těchto příběhů je především nezřízená láska k penězům.