Clicks7
lv.news

Beču lieta: Francisks zina vairāk nekā atzīst

Francisks zināja par 575 000 EUR pārskaitījumu no Valsts sekretariāta uz Cecīlijas Marognas uzņēmumu, raksta IlMessaggiero.it (21. oktobris).

Uzņēmums ir Logsic Humanitarne Dejavnosti, DOO, un tas atrodas Ļubļanā, Slovēnijā.

2018. gada decembra Whatsapp sarunā, kuru izvērtēja Vatikāna policija, kardināls Beču paziņoja Monsinjoram Alberto Perlaskam, ka pārskaitījumu ir atļāvis Francisks.

Nauda nebija paredzēta, lai "ietekmētu Pella procesu", bet gan lai atbrīvotu Kolumbijas māsu Gloriju Sesiliju Navaezu, kuru 2017. gada februārī Karangasso, Mali nolaupīja musulmaņi, kuri joprojām viņu tur nebrīvē.

Francisks pavēlēja glabāt operāciju “visaugstākajā slepenībā”, lai neatklātu Vatikāna vēlmi maksāt izpirkuma maksu par māsu.

Visa šī informācija ir iekļauta Vatikāna lūgumā izdot Marognu, kura atrodas ieslodzījumā Itālijā. Kā parasti, Vatikāna dokuments tika nelikumīgi nodots plašsaziņas līdzekļiem.

Marogna esot iztērējusi naudu 120 maksājumiem veikalos, piemēram, Prada, Tod'S, Hogan, Missoni, La Rinascente, Montblanc, Louis Vuitton, Maxmara, Poltronesofa, Auchan, kā arī luksusa viesnīcām un restorāniem.

Attēls: © Mazur, CatholicNews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsWofugcaucy