Clicks27
lv.news

Maestro Aurelio Porfiri: "Ir trīs lietas, ko es vēlētos teikt jauniešu sanāksmē"

Daudzi to nezina, bet pagātnē esmu piedalījies daudzās Vatikāna rīkotajās sanāksmēs.

Nē, es nekad neesmu bijis šõ sanāksmju vadītājs, bet es pavadīju tēvus, kuri vadīja sanāksmes, to laikā. Man nekad nav bijusi iespēja iejaukties šajās sanāksmēs, un, ņemot vērā to, ko es jau vairākus gadus esmu rakstījis, domāju, mani turpmāk tur arī neaicinās.

Tagad, kad es sāku nonākt brieduma vecumā, man ir ko teikt par nākamo Jaunatnes sanāksmi, patiesībā man sakāmas ir vismaz trīs lietas. Tā kā es nevaru izteikties sanāksmes laikā, es to darīšu šeit.

1) Jaunieši, neidializējiet savu jaunību. Tā ir dzīves daļa, brīdis, kas nāk kopā ar pilngadību. Tie, kas šo posmu īpaši izceļ, ir vai nu cinistiski, vai ir veci cilvēki. Tāpēc es nevaru viest "Jauniešu mises". Mises ir visiem, ne tikai atsevišķiem Dieva bērniem.

2) Jaunieši, atcerieties, ka Pāvests saka, ka jums ir jābūt savas vēstures varoņiem. Nepieņemiet to, ko dominējošie spēki jums uzspiež, tai skaitā dažas lietas, kas ir sastopamas arī baznīcā. Lūdziet baznīcu apstrīdēt pasauli, vajadzības gadījumā uzdot jautājumus, nevis izšķīdinātiet sevi pasaules mirstīgajās aprindās.

3) Jaunieši, mācieties un pieredziet tradīcijas. Es nesaku "tradicionālismu", bet tradīcijas: mākslas bagātības, skaistumu, garīgumu, lūgšanu un kultūru, ko mūsu tēvi mums ir devuši. Atcerieties, ka tie, kas pieņem tradīcijas, ir spējīgi skatīties uz pasauli plašāk. Es redzu, kā mana dzīve uz zemes ar katru dienu kļūst īsāka. Jūs esat mana cerība, jūs esat tie, kas turpinās to, ko es un jūs visi esam radījuši.

Attēls: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsXqepddornb