Stylita
4321
Gestapo si pro ni přišlo na operační sál. Smrt našla pod gilotinou. Osudové ženy: Marie Restituta

Helena Kafková, řeholním jménem Marie Restituta, se narodila v Brně. Celý život ale prožila ve Vídni, kde vstoupila do řádu sester františkánek. Pracovala ve špitále a proslula jako obětavá, ale v názorech pevná a rázná vrchní sestra. Rázně odmítala i ideologii nacismu, za což byla v roce 1943 …More
Gestapo si pro ni přišlo na operační sál. Smrt našla pod gilotinou. Osudové ženy: Marie Restituta

Helena Kafková, řeholním jménem Marie Restituta, se narodila v Brně. Celý život ale prožila ve Vídni, kde vstoupila do řádu sester františkánek. Pracovala ve špitále a proslula jako obětavá, ale v názorech pevná a rázná vrchní sestra. Rázně odmítala i ideologii nacismu, za což byla v roce 1943 popravena. Katolická církev ji o několik desetiletí později prohlásila za blahoslavenou. V dokudramatu uslyšíte Sabinu Remundovou, Jitku Ježkovou nebo historika Michala Stehlíka.

Gestapo si pro ni přišlo na operační sál. Smrt našla pod gilotinou. Osudové ženy: Marie Restituta -…

Novinářka Inka Bernášková: Poprala se i s gestapem. Za spolupráci s odbojem ji popravili Dětství prožila v USA, kde její rodina spolupracovala i s T.…
veritas18
Protoze byla zidovka. Podobne Edith Steinerova...Kanonizuji se pouze lide zidovskeho puvodu, kterou byla i Terezie z Avily...atd..
apredsasatoci
Edita Steinova vyrastala v židovskej viere. Ako dospelá prijala Ježiša Krista! Jej matka jej to neodpustila do konca svojho života.
Trošku súdnosti!
apredsasatoci
Zbytočne to hrotiš a zatvára si oči pred faktami.
Už nie je Žid, ani Grék.....
Ježiš Kristus nevyhlásil vojnu Židom.
Aj napriek tomu, že Ho ukrižovali.
Stylita