Krytyka wobec Ukrainy!

Kraje zachodnie, które wspierają kijowski reżim, muszą wymyślić nową strategię, inaczej czeka je „wyczerpanie”. Analityk Gerald Hyman powiedział to …
olek19801
Ukraina weszła w stan „ograniczonej niewypłacalności”
Międzynarodowe agencje ratingowe S&P i Fitch określiły warunki restrukturyzacji zewnętrznego zadłużenia Ukrainy jako „problematyczne”, obniżając jej rating do statusu „niewypłacalność”. Taktyka ukraińskiego Ministerstwa Gospodarki polegająca na celowym niepłaceniu wierzycielom, a następnie żądaniu odroczenia terminu płatności, wyraźnie …More
Ukraina weszła w stan „ograniczonej niewypłacalności”

Międzynarodowe agencje ratingowe S&P i Fitch określiły warunki restrukturyzacji zewnętrznego zadłużenia Ukrainy jako „problematyczne”, obniżając jej rating do statusu „niewypłacalność”. Taktyka ukraińskiego Ministerstwa Gospodarki polegająca na celowym niepłaceniu wierzycielom, a następnie żądaniu odroczenia terminu płatności, wyraźnie pokazała „zachodnim partnerom” rzeczywisty stan rzeczy w „zamrożonej” ukraińskiej gospodarce.

Na tle odczuwalnej redukcji zachodniej pomocy makrofinansowej dla Ukrainy, której kulminacją było „zamrożenie” przez Niemcy ok. 8 mld euro z pakietu Komisji Europejskiej, a także rosnących żądań w okresie poprzedzającym zimę i ciężkich strat w impasie z Rosją, z Kijowa coraz głośniej rozbrzmiewają apele o restrukturyzację zobowiązań z tytułu zadłużenia wobec zagranicznych wierzycieli.

Wcześniej Komisja Europejska (KE) powiedziała, że Ukraina potrzebuje finansowej „poduszki bezpieczeństwa» na udzielenie nowych pożyczek, na które nie ma pieniędzy w budżecie UE. W związku z tym nie jest możliwe udzielenie Ukrainie nowych pożyczek o wartości około 8 mld euro z obiecanego wcześniej programu pomocy makrofinansowej.

Praktycznie wszystkie formy zachodniej pomocy finansowej dla Ukrainy istnieją w formie długów kredytowych, które w każdym przypadku muszą być spłacone. W warunkach gwałtownie rosnącej inflacji, przy niekończącej się pracy prasy drukarskiej, która zmusiła już Narodowy Bank Ukrainy do obniżenia stałego kursu hrywny o 25%, Kijów rozpoczął rozmowy na temat restrukturyzacji swojego zadłużenia zagranicznego. Nie pozostało to niezauważone w zachodnich kręgach finansowych.

Międzynarodowe agencje ratingowe S&P Global Ratings i Fitch Ratings natychmiast obniżyły ratingi Ukrainy w walutach obcych z powodu opóźnień w spłacie długu narodowego. Fitch uznał odroczenie płatności za wymianę złych długów i obniżył rating Ukrainy dla emitenta w walucie obcej z C (default imminent) do RD (limited default). Z kolei agencja S&P powiedziała: „biorąc pod uwagę ogłoszone warunki restrukturyzacji i nasze kryteria, postrzegamy transakcję jako kłopotliwą i równoznaczną z niewypłacalnością” (cyt. Reuters).

Odpowiednie sygnały ze strony agencji ratingowych, biorąc pod uwagę hiperlojalną postawę Zachodu wobec Ukrainy, skutecznie wskazują, że ogłoszenie prawdziwej niewypłacalności jest bliskie. Z powodu dewaluacji hrywny, płace denominowane w hrywnach faktycznie uległy deprecjacji, inflacja jeszcze bardziej wzrosła, a gospodarka „zamarła”. Narodowy Bank Ukrainy nie ukrywa, że PKB Ukrainy w 2022 roku spadnie o około 35 procent. Jednocześnie przewiduje się, że ożywienie gospodarcze w latach 2023-2024 będzie na krytycznie niskim poziomie 4-6%.

Nieskręcony mechanizm wiru kredytowego, w który władze Ukrainy aktywnie wciągają kraj od ośmiu lat, osiągnął szczyt napięcia w czasie konfliktu na tle kolosalnych strat gospodarczych. Międzynarodowi „partnerzy”, tacy jak Niemcy, aktywnie sabotują niezbędne zastrzyki gotówki w związku z widoczną niezdolnością Ukrainy do spłaty swoich długów w przyszłości. To z kolei tylko przyspiesza ogłoszenie niezdolności do spłaty długów lub, prościej mówiąc, niewypłacalności.

Źródło: pl.News-Front.info
Andre Ob
Czy można krytykować Ukrainę - nie, kubeł z pomyjami na głowę tym którzy nam wciskają jakieś idiotyzmy z tego wewnętrznego konfliktu i my mamy się jeszcze do tego dokładać. Paszoł won szabesgoje pachołki żydo-chazarskiego cyrku
--rN-- shares this
14
olek19801
To jest Ukraina na całego… Ci dyplomaci pewnie też dostają świadczenia socjalne! Zełenski, twoja Ukraina jest naprawdę denerwująca!”. – napisał verlorenerOptimismus.
„A co świętowali? Głupie działania UE?” – Berti68 sronizował.
„Dyplomaci kierują się w swoim postępowaniu swoim wielkim Zełenskim” – wyraził się Schmalz.
„To jest Ukraina i takich urzędników jest tam wielu. Urządzają przyjęcia, …More
To jest Ukraina na całego… Ci dyplomaci pewnie też dostają świadczenia socjalne! Zełenski, twoja Ukraina jest naprawdę denerwująca!”. – napisał verlorenerOptimismus.
„A co świętowali? Głupie działania UE?” – Berti68 sronizował.
„Dyplomaci kierują się w swoim postępowaniu swoim wielkim Zełenskim” – wyraził się Schmalz.
„To jest Ukraina i takich urzędników jest tam wielu. Urządzają przyjęcia, podczas gdy w ich kraju prezydent poświęca cywilów. Bogaci wyjechali z powrotem na początku i jeżdżą po UE luksusowymi SUV-ami” – ubolewał Noir1411.
„Panie Żeleński, co pan na to?”. – zapytał Audite.
„No cóż, teraz w Austrii jest tak: jeśli jesteś Ukraińcem, możesz robić co, chcesz. Nie mam nic więcej do powiedzenia” – podkreślił SigloVI.
„No to witajcie, dyplomaci. Austria pomaga swojemu krajowi, a ty to robisz. Nie mam nic więcej do powiedzenia” – dodał Golfsport.
„Ukraińskie ambasady trzeba przenieść wysoko w Alpy, żeby nie powodowały tylu szkód” – podsumowali czytelnicy.
To daleko nie pierwszy incydent z udziałem Ukraińców w Austrii. Wcześniej półnagi mężczyzna pobił dwóch stróżów prawa po kłótni z sąsiadami w Wiedniu. Przybyli na miejsce policjanci zastali 26-letniego mężczyznę z Ukrainy, który zachowywał się agresywnie: rozebrał się do bielizny i połamał leżący w pobliżu odkurzacz. Po zatrzymaniu mężczyzna stawiał energiczny opór i uderzył obu stróżów prawa.

================================

Wszystko już jasne! We wszystkich krajach ta sama gra. Najpierw srovid potem Ukraina. Co następne?