Clicks416
L. E.
14

A. Macierewicz: Słowa Ławrowa o NATO odwołują się do konfrontacji między agresywną Rosją sowiecką a wolnym światem

Pan Ławrow używając takiego języka sugeruje, że właśnie taką politykę […] chce nadal prowadzić pan prezydent Putin. To jest po prostu opis faktów – powiedział minister Antoni Macierewicz. Szef MON w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam podsumował konferencję bezpieczeństwa w Monachium oraz poruszył kwestię globalnego bezpieczeństwa.

Antoni Macierewicz podkreślił, że tezy postawione przez sporą część uczestników konferencji bezpieczeństwa były bardzo pesymistyczne.

– Główne tezy […] były jednak ze strony dużej części uczestników – na pewno nie Polski, na pewno nie krajów środkowej Europy – bardzo pesymistyczne, a wręcz poddające w wątpliwość rzeczywisty kierunek działania nowej administracji. Pan senator John McCain był pod dużą presją i pod dużym naciskiem, by zaatakować własnego prezydenta. Oczywiście nie zrobił tego, ale presja była wywierana w sposób bardzo widoczny ze strony uczestników – wskazywał Antoni Macierewicz.

Dziennikarze i politolodzy byli zaskoczeni stanowiskiem wiceprezydenta Mike’a Pence’a m.in. w sprawie sytuacji na Ukrainie – zaznaczył minister obrony narodowej.

– Politycy zwykle wiedzą, jak jest naprawdę. Czytelnicy często są wprowadzani w błąd przez niektóre media. Świat dziennikarsko-politologiczny był rzeczywiście zaskoczony stanowiskiem pana wiceprezydenta. Czy przekonany? Nie wiem, trzeba będzie spojrzeć do wydań gazetowych lub do internetu. Stanowisko było absolutnie jasne, jeśli chodzi o NATO, było jasne, jeśli chodzi o wschodnią flankę NATO, było jasne, jeśli chodzi o obszar Morza Czarnego, było jasne, jeśli chodzi o Ukrainę, było jasne również, jeśli chodzi o Rosję. Zostało bardzo bezpośrednio sformułowane: Rosja narusza ład międzynarodowy, łamie prawo międzynarodowe, Krym jest integralną częścią Ukrainy i w tej sprawie Stany Zjednoczone nie poddają tych kwestii w jakąkolwiek wątpliwość – akcentował Antoni Macierewicz.

Szef MON wymienił również informacje, które wpływają na to, iż tworzy się realna presja w kwestii bezpieczeństwa Polski.

– Na co dzień stykam się z informacjami o nowych zbrojeniach, zwiększających zagrożenie w obwodzie kaliningradzkim. Na co dzień spotykam się z informacjami, że ćwiczenia Zapad 2017 mogą przekształcić się w stałe stacjonowanie wojsk rosyjskich na tamtym terytorium. Wreszcie, na co dzień spotykam się z informacjami o zabitych cywilach w Donbasie i okupowanej przez Rosjan Ukrainie i agresywnych krokach rosyjskich. Na co dzień spotykamy się z informacjami o tym, że terytoria Gruzji, które od niej zostały siłą oderwane, są przekształcane w istocie w marionetki rosyjskie. To jest rzeczywistość, która na co dzień tworzy realną presję – wyjaśnił minister Macierewicz.

Antoni Macierewicz odniósł się również do zaplanowanych na kwiecień ćwiczeń wojsk rosyjskich na Białorusi i obaw związanych z ewentualnym pozostaniem rosyjskich żołnierzy blisko granicy z Polską.

– Będziemy podejmowali decyzje w zależności od kształtu zachowań rosyjskich wtedy, kiedy one nastąpią. Miejmy nadzieję, że do niczego takiego nie dojdzie, że te hipotezy, które są snute, nie mają podstaw i że wojska rosyjskie zostaną wycofane po tych ćwiczeniach, które rzeczywiście przygotowywane są z wielkim rozmachem i mają świadczyć o potędze rosyjskiej – powiedział minister.

RadioMaryja.pl
wacula25wp.pl
Jakby nie wyszło PISowi gospodarczo i militarnie w armi to zrobi test na parówkach. A gospodarka zrobi fiu. bziuuuu.A komisji maciarewicza nic nie ustala bo nie ma czego ustalić. Każdy członek tej komisji doskonale wie, że żadnego zamachu nie było, ale wielką kasę złodzieje pseudo znawcy ciągną i śmieją się z ciemnego pisowskiego ludu i zakupu paru chelikopterków
antonio 64_64
anawa1936Antoni nadal pcha nas do wojny z Rosją masz na mysli Singera???
Czeslaw Lipka shares this
anawa1936
Pan Antoni nadal pcha nas do wojny z Rosją.///Pan antek majsterpolicaj nie tylko nas pcha ale chce tej wojny na sile a masonom to wgraj
Traper
Agresywny to jest Antek i ten... waszczykowski
anawa1936
Pan Antoni nadal pcha nas do wojny z Rosją.