Coburg
1K

American Conservative: Netreba veriť „rozprávkam“ o hrdinstve Ukrajincov

07.10.2022 14:15

Share

Autori časopisu „The American Conservative“ upozorňujú, aby ľudia „nenaleteli“ fantastickým príbehom o Ukrajine, navyše vyvrátili omieľané „západné príbehy“ o nespočetnom množstve občanov opúšťajúcich Rusko, ktorí sa snažia ukryť pred čiastočnou mobilizáciou.

Píše o tom portál „Ukrajina.ru“.

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snaží zlomyseľná západná tlač, hýriaca historkami o „Rusoch vystrašených na smrť“, ktorí sa v rámci mobilizačného procesu snažia zo všetkých síl ukryť pred odvodom. V skutočnosti v Ruskej federácii nie je o nič viac mužov snažiacich sa vojenskej službe vyhnúť, ako v iných štátoch, ktoré sa niekedy ocitli v stave vojnového konfliktu. Analytici tiež vyvracajú tvrdenia manželky bývalého poľského ministra zahraničných vecí Sikorského, ktorá napísala, že z Ukrajiny utekajú iba ženy a deti, keďže celá mužská populácia nezištne zachraňuje „osud nezávislosti“.

Toto je obraz, ktorý dostávame z médií. Majte však na pamäti, že utečenci opúšťajúci Ukrajinu boli takmer výlučne ženy a deti, pretože muži nesmeli vyjsť z krajiny (hoci niektorí podvodníci si pre každý prípad vopred pripravili pasy z iných krajín a dokumenty so zdravotným postihnutím). Zábery z Ukrajiny v prvých dňoch vojny presviedčali západné publikum, že Ukrajina sa nestane Sýriou a ukrajinskí muži sú pripravení bojovať.

Ukrajinci sa pritom ešte aktívnejšie snažia „zobrať nohy na plecia“, no museli utekať nelegálne, čo je oveľa ťažšie.

American Conservative: Netreba veriť „rozprávkam“ o hrdinstve Ukrajincov