Clicks1.9K
Peter(skala)
25

Ďalší slniečkársky biskup Mons.Lach sa pridáva ku experimentom na ľuďoch

Mons.Lach sa išiel otestovať a ked zistil že je pozitívny (samozrejme ako ináč) tak šiel do karantény. Lenže cítil sa nevolne, mal aj horúčky a tak nakoniec šiel do nemocnice. Tam mu zistili, že prekonal zápal pľúc (často-krát sa to stávalo aj pred koronou) a on si naivne myslí, že keby nebol zaočkovaný, tak by to bolo ešte horšie.

Namiesto toho, aby si priznal, že mal klasický zápal pľúc, na ktorý sa tiež zomiera, (zomrel na neho o.Miro Čajka, lebo ho nechceli vziať do nemocnice) ale aj prekonáva ako chrípka, tak to celé zvalil na Covid a dokonca aj na ľudí, ktorí sa nechcú zaočkovať.

Ako sám hovorí, nie je lekár a preto sa nevyzná, ale to by nebolo to najhoršie, ved mnohí nie su lekári a predsa sa vyznajú, či už zo životných situácií alebo z lekárských odporúčaní a poučení, ktoré nám aj v súčasnosti prezentuju, keď vyzývajú k zdravému životnému štýlu a pritom neodporúčajú experimentálne preparáty.

Mons.Lach si naivne myslí, že pacienti sú preto chorí, lebo neboli zaočkovaní na COVID 19
a to experimentálnym preparátom, ktorý nie lenže neúčinkuje správne, ale dokonca odburáva imunitu.

Tak to vyzerá, keď človek (klerik) sa nezaujíma poriadne o zdravotníctvo, pokiaľ je zdravý a keď ochorie, tak potom namiesto toho, aby sa poradil objektívne so skúsenými vedcami a zdravotníkmi, tak on hneď skočí na "lep" doktorovi, ktorý mu prišiel pod ruku

... a že v košickej nemocnici je nedostatok zdravotného personálu?
Samozrejme, keď vraždia nenarodených, prepúšťajú verných katolíkov, diskriminujú ľudí, ktorí sa netestujú, neruškujú, neočkujú... a potom od nich odchádzajú sami.
wordpress.com/2020/10/25/kauza-nemocnica-l-pausteura/

Problém je vo vedení nemocnice a vo vláde SR, nie v ľudoch, ktorí tam prichádzajú.


Pozrite si jeho vyjadrenie v rozhovore:

Na Slovensku ste dva týždne, no strávili ste ich v karanténe. Ako ste sa tu vlastne ocitli?

Mal som pracovné povinnosti v Ríme a pri tej príležitosti som sa chcel zastaviť doma – pozdraviť mamu, bratov. Aspoň nakrátko, na nejaké dva-tri dni, a mal som ísť ďalej.

Brat mi povedal, nech sa radšej otestujem, keďže idem k mame. Hneď po príchode do Košíc mi antigén ukázal pozitívny výsledok. Na druhý deň mi PCR test potvrdil pozitivitu, navyše sa ukázala aj vysoká nálož vírusu.

Tak som sa ocitol v karanténe.
Chcem sa poďakovať vladykovi Cyrilovi Vasiľovi, že ma prichýlil na eparchiálnom úrade, kde som strávil dva týždne v karanténe.

Ste zaočkovaný?

Áno, dvakrát Pfizerom, naposledy v marci v Spojených štátoch. Bez vakcíny by som bol na tom oveľa horšie. Už po prílete do Viedne som sa cítil všelijako, unavený, no myslel som si, že je to pre časový posun a cestovanie.

Aký mal covid u vás priebeh?

Priebeh sa mi zdal v poriadku, zrejme vďaka očkovaniu. No keď som bol neskôr v kontakte s pánom primárom Infekčného oddelenia Nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach Martinom Novotným – ktorému takisto ďakujem –, tak skonštatoval, že som prekonal zápal pľúc. Sám som bol z toho prekvapený, pretože som sa necítil obzvlášť zle, mal som teploty do 38 stupňov.

Čiže navonok sa to zdalo ako ľahký priebeh, no nasadili mi hneď antibiotiká, čo iste pomohlo.

V košickej nemocnici ste teda boli len na kontrole...

Áno. Keď som tam čakal na vyšetrenie, videl som, v akej intenzite prichádzajú záchranky, a takisto unavených zdravotníkov. Som smutný z toho, keď počúvam, že aj mnohí kňazi verejne hovoria, že očkovanie je nesprávne. Iste, treba rešpektovať slobodu – aj ja ju rešpektujem –, ale na druhej strane ako katolíkom by nám malo záležať aj na našich bratoch v prvej línii, čiže zdravotníkoch. Potrebujeme ich. Videl som na vlastné oči, že idú po hrane.

Spomínaný pán primár nastúpil do služby v nedeľu na pol ôsmu a ťahal do ôsmej večer. Keď som sa ho pýtal, či si dá v pondelok voľno, tak sa len pousmial – ideme ďalej. Keď to vidíte zblízka, pochopíte, že to nerobia pre peniaze ani slávu. Podobne sestry a celý personál. Aj kňazi, ktorí chodia zaopatrovať. Poznám viacerých v Prešove i Starej Ľubovni, kde je veľmi zlá situácia, a ľudia v tom regióne vo veľkom zomierajú práve preto, že nie sú zaočkovaní.

Očkovanie je citlivá téma aj medzi veriacimi a mnohí sa nechcú dať očkovať.

Viem, že mi možno budú všeličo hovoriť, ale podľa mňa ide o prejav nezodpovednosti nás katolíkov. Navyše keď počúvam verbálne útoky na biskupov a kňazov pre túto tému, pýtam sa: My si hovoríme veriaci?

Idú Vianoce, každý chce mať pekný čas. Ale berie niekto ohľad na zdravotníkov? Či oni nebudú počas sviatkov ležať pripojení na kyslíku? Všetkým, od sanitárov, kuchárov až po vedúcich lekárov, sa chcem poďakovať za všetko, čo robia. Sú pod tlakom a v morálnom ponížení. Je to nefér.

Nie som lekár, hovorím len svoju skúsenosť. Myslel som si, že prídem domov a odletím späť. Po tom, čo som videl, však chcem apelovať na ľudí dobrej vôle: ak môžu, nech sa dajú zaočkovať.

Hovorí sa, že sme v tretej vlne, ale niektorí už spomínajú štvrtú, piatu... Koľko ľudí musí na Slovensku ešte zbytočne zomrieť? Koľko nevinných životov vyhasne pre šírenie nepodložených informácií?

Mnohí veriaci riešia výhrady voči pôvodu vakcín. Aký je váš postoj?

Samozrejme, počúvame o tom, že ide o vakcíny, ktoré sú vyrobené na základe potratených detí a podobne. Každý súdny človek by si však mal prečítať vyjadrenie Konferencie biskupov Slovenska, prípadne Kongregácie pre náuku viery, kde jasne vyjadrili svoj postoj. A v neposlednom rade pápeža Františka, ktorý nás nedávno poctil svojou návštevou.

Môžeme sa však pýtať, aký je pre nás odkaz jeho návštevy. Nie je to tak, že si vyberáme len to, čo sa nám páči? A ešte k tomu niektorí šíria veci zavádzajúce jednoduchých ľudí, ktorí sú potom popletení a zneistení.

Je to v USA inak? Máte pocit, že ľudia vo vašej eparchii sa správajú inak?

S ľuďmi je to podobné, zásadný rozdiel spočíva v tom, že situácia v americkom zdravotníctve je diametrálne odlišná. Poviem vám príklad. Mesto Cleveland v štáte Ohio malo počas druhej vlny pripravených osemtisíc nemocničných lôžok pre prípad, že by sa situácia zhoršila. Mesto zhruba dvakrát väčšie ako Bratislava vedelo prichystať osemtisíc lôžok, ktoré boli reálne pripravené.

Iste, aj v Spojených štátoch ľudia zomierajú, šíria sa rôzne názory, ale musíme hovoriť o našej situácii na Slovensku a najmä o tom, že naše zdravotníctvo je v katastrofálnom stave. Keď som sedel v košickej nemocnici a pozeral na tie ošarpané budovy, so smútkom som sa pýtal: Kam idú peniaze tohto štátu? Veď sú z daní ľudí. Len s hrôzou som sa pozeral na nemocničné zariadenie v druhom najväčšom meste republiky.

Niektorí môžu namietať, prečo biskup kritizuje stav zdravotníctva.

Ja nekritizujem, len konštatujem. Musíme o tom hovoriť. Napríklad o tom, ako sa staráme o zdravotníkov. Budeme ich potrebovať čoraz viac. A keď ďalší odídu, kto sa o nás postará, o našich rodičov, o bezbranných? Veď to je téma a učenie pápeža Františka.

Zlyhali sme ako spoločnosť?

Nechcem hovoriť o kolektívnej vine, každý z nás nesie zodpovednosť. Existuje aj hriech zanedbania dobrého, z čoho sa málokto spovedá. Napríklad si poviem, že sa starám len o seba. No a čo, že je tam nejaký lekár, sestrička. Ešte im nadávame, koľko zarábajú. Ale to, že ťahajú služby po večeroch, sviatkoch, mnohokrát nevidíme.

„Keď som bol v košickej nemocnici a pozeral na tie ošarpané budovy, so smútkom som sa pýtal: Kam idú peniaze tohto štátu?“

Čiže všetci máme zodpovednosť. Chcem prosiť, aby sme mali kúsok Vianoc už teraz. Lebo nie dary nás urobia lepšími, ale to, že pozeráme na dobro iného, nielen na seba.

Lenže pre nezodpovednosť niektorých budú mnohí na Vianoce sami. Pritom ich blízki mohli pokojne ešte nejaký čas žiť. Ale neviem, čo na Slovensku ešte očakávame. Aký dôkaz alebo znamenie, aby sme sa presvedčili, že situácia je zlá? Nestačí bolesť a zomieranie?!

Lebo aj toto je ochrana života. Pro-life nie je len o nenarodených deťoch. Katolícke učenie hovorí o ochrane života od počatia až po prirodzenú, dôstojnú smrť. A medzi tým je čo? Napríklad aj také situácie, aké práve zažívame.

Má sa cirkev do toho viac vložiť?

Skôr treba ísť príkladom. Nechcem hovoriť, kto mal urobiť viac, či cirkev, vláda... Každý nech hovorí sám za seba. Som v USA, kde mám tiež svoje výzvy. No hovorím ako biskup. Lebo stále nie je neskoro. Stále máme čas zvrátiť následky, o ktorých presne nevieme, aké rozsiahle budú.

Viem, že nás biskupov nebudú chváliť, keď budeme ľudí povzbudzovať, aby boli rozumní a aby sa dali zaočkovať. Napriek tomu povzbudzujem všetkých ľudí, aby si to premysleli, že očkovanie je možné, a nebáli sa to prijať.

Čo poviete tým, ktorí majú morálne výhrady k vakcínam?

Ak by mali vo svedomí pochybnosť, pokojne sa môžu odvolať na mňa, biskupa Katolíckej cirkvi. Lebo počúvam, že mnohí chodia s týmto problémom na spoveď a trápia sa. Lenže ak sme Katolícka cirkev, tak treba rešpektovať to, čo Katolícka cirkev učí. A už sme spomínali postoj našich biskupov aj vatikánskej kongregácie či samotného Svätého Otca.

Mimochodom, nežijeme prvú morovú ranu alebo pandémiu v dejinách cirkvi. Náš jezuita, šľachtic Alojz Gonzaga zomrel, keď ošetroval postihnutých morom. Takisto si mohol povedať, že má pred sebou jezuitskú kariéru, ale on riskoval a obetoval svoj život. V histórii cirkvi je veľa podobných svätých.

Dovolím si preto povedať, že aj naši zdravotníci sú takýmito svätcami. Riskujú životy, pritom majú doma manželov, manželky, deti. Uvedomujeme si to?

Potrebujeme, aby nás to otriaslo. Teším sa z histórie, že sme katolícke Slovensko, aj z toho, ako obstála naša cirkev počas totality. Avšak teraz nám Pán dáva iné znamenia čias a novú skúšku, keď máme ukázať svoju vieru a konkrétny postoj. A raz sa budeme zodpovedať za to, ako sme reagovali.

Tento týždeň zasadá biskupská konferencia USA. Aj vy ste jej členom?

Áno, a keby som nezostal s covidom zaseknutý na Slovensku, sedím na zasadnutí v Baltimore. Všetci východní biskupi v USA sme plnohodnotní členovia biskupskej konferencie Spojených štátov.

Mediálne to pôsobí tak, že biskupi riešia len otázku udeľovania Eucharistie politikom, ktorí presadzujú potraty.

Pravdou je, že táto téma rozdeľuje spoločnosť v Spojených štátoch. Cirkev tým žije, lebo aj medzi demokratmi aj republikánmi sú katolíci. Mnohí ľudia hovoria, že si nepamätajú v spoločnosti také rozdelenie, ako je teraz.

Váš názor?

Ja osobne hovorím, že učenie Katolíckej cirkvi je v tejto otázke jasné. A každý má svoje svedomie, ako sa k ľudskému životu stavia. Táto debata bola teraz aj na Slovensku. Nebudú nás za to chváliť. Ide o učenie cirkvi, musíme ho vedieť brániť. Ak sa na to pozeráme, že ochrana života je len vecou konsenzu, tak sme na veľmi šikmej ploche.

Každý, kto dáva priestor tomu, aby sa zabíjali deti, má za svoje konanie morálnu zodpovednosť. Tu a raz aj vo večnosti.

Na druhej strane ak nejaké pro-life hnutie začne otvorene kritizovať pápeža, tak s takýmto hnutím nechcem mať nič. Je to ako podpíliť si pod sebou konár. Hovorím to na základe toho, čo sme prežili ako gréckokatolíci v Československu. Naši biskupi zomreli vo väzení pre jednotu s Rímom. Budem o tom hovoriť, kým budem žiť. Pre mňa je autorita Svätého Otca kľúčová.
2 more comments from ľubica
ľubica
ľubica
LACH: Každý, kto dáva priestor tomu, aby sa zabíjali deti, má za svoje konanie morálnu zodpovednosť. Tu a raz aj vo večnosti.
-------------
to povedal aj o sebe, lebo vzal do seba diablov koktail z potratených detí.... a nevie ako katolík čo je morálne ohľadne 5 Božieho Prikázania!!!!Právno-morálny dokument pre zasvätených, biskupov, kňazov i laikov ohľadne očkovania proti COVID 19
marieta ria:...…More
LACH: Každý, kto dáva priestor tomu, aby sa zabíjali deti, má za svoje konanie morálnu zodpovednosť. Tu a raz aj vo večnosti.
-------------
to povedal aj o sebe, lebo vzal do seba diablov koktail z potratených detí.... a nevie ako katolík čo je morálne ohľadne 5 Božieho Prikázania!!!!Právno-morálny dokument pre zasvätených, biskupov, kňazov i laikov ohľadne očkovania proti COVID 19
marieta ria:... V Encyklike Evangelium Vitae z roku 1995 sa v bode 58 uvádza, že„umelý potrat má rysy, ktoré ho robia osobitne vážnym a odsúdeniahodným zločinom. II. vatikánsky koncil ich spolu so zabíjaním detí definuje ako "odporný zločin" “ 49.
V tomto istom dokumente je spomenuté, že Pápež Pius XI v encyklike Casti connubii odmietol nepravé ospravedlňovanie umelého potratu50 a Pápež Pius XII. „odsúdil akýkoľvek priamy potrat, to jest každý čin, ktorý priamo smeruje k zabitiu ešte nenarodeného ľudského života, "nezávisle od toho, či je zabitie cieľom, alebo je len prostriedkom k cieľu"“ 51.
Týmto prostriedkom k cieľu sa dá chápať práve použitie buniek potratených detí pre prípravu vakcín. Z morálneho hľadiska sa do spolupráce s „odporným zločinom“ zapájajú tri kategórie osôb, a to:

1. tí, ktorí vakcíny vyrábajú

2. tí, ktorí sa podieľajú na ich predaji a marketingu

3. tí, ktorí ich predpisujú a vydávajú (lekári a lekárnici)

4. tí, ktorí ich potrebujú zo zdravotných dôvodov (pacienti, rodičia, deti...)

Je zjavné, že najväčšiu mieru spoluzodpovednosti nesú osoby uvedené v prvej kategórii, avšak rovnako nesú mieru spoluzodpovednosti aj morálne autority, ktoré v tejto veci mlčia (biskupi, kňazi).
Pre ľudí v poslednej kategórii je úlohou hlavne zvážiť potrebu danej vakcíny a najmä skúmať ich pôvod a spôsob prípravy.

lzz.sk/…onalne-a-fetalne-bunkove-kultury-a-linie-a-vakciny
ľubica
och straaaašné!!! koľko tmy a hmly v hlave tých, ktorí majú byť ako prví plní svetla Ducha Svatého! Morálny úpadok, vo veciach prolife-etiky, ochota k manipulácii,klamstvu, falošnej výzve biskupa Bergoglia či podľahnutie demagógii zo strany masonov prítomných už v každej vláde na svete.... a hľa ovocie!
☦ Svedectvo očkovaného kňaza exorcistu, ktorý bol zvedený démonom. Boh ma varoval mnohými …More
och straaaašné!!! koľko tmy a hmly v hlave tých, ktorí majú byť ako prví plní svetla Ducha Svatého! Morálny úpadok, vo veciach prolife-etiky, ochota k manipulácii,klamstvu, falošnej výzve biskupa Bergoglia či podľahnutie demagógii zo strany masonov prítomných už v každej vláde na svete.... a hľa ovocie!
☦ Svedectvo očkovaného kňaza exorcistu, ktorý bol zvedený démonom. Boh ma varoval mnohými znamen…
Peter(skala)
Keby si mala ešte svedectvo nejakého očkovaneho, ktorý si priznal chybu, tak spokojne napíš.
Peter(skala)
Zoznam dravotníkov, ktorí chcú, aby sa ľudia dali zaočkovať experimentálnou mRNA vakcínou
wordpress.com/…udia-dali-zaockovat-experimentalnou-mrna-vakcinou/
dalila
Nie tak dávno som smutne zartovala, že nové náboženstvo- kovidove
Prvá"sviatosť" - testovanie
Druhá- vakcinovanie
😭 Bože odpusť mi. Ja neviem, čo si mám myslieť. Nič v zlom.
ľubica
to nie je žart, to je realita, biskupi spustili spolu s oddanými kňazmi a zasvatenými ozaj nové náboženstvo, ved počúvate či čítate v diskusii, že v kostolných oznamoch na prvých miestach je covid automat a všetko čo s tým súvisí... to je bombová správa predsa a musí byť na prvom mieste....a samozrejme papuľníky ovečky musia mať, najlepšie tie v ktorých sa budu dobre dusiť a potiť a tým chorieť …More
to nie je žart, to je realita, biskupi spustili spolu s oddanými kňazmi a zasvatenými ozaj nové náboženstvo, ved počúvate či čítate v diskusii, že v kostolných oznamoch na prvých miestach je covid automat a všetko čo s tým súvisí... to je bombová správa predsa a musí byť na prvom mieste....a samozrejme papuľníky ovečky musia mať, najlepšie tie v ktorých sa budu dobre dusiť a potiť a tým chorieť jedna radosť, svätenú vodu nedávať!!!!!, oviazať lavice páskami: tuto nesmiete sedieť! a vystreť labky milé očkované, testované... dáme vám čipsík do nich! Nie, nepomýlila som sa, ani nič podobné... u kňaza, ktorý je očkovaný tým pádom geneticky zmanipulovaný, dochádza k zmene ľudskej podstaty, genomu a muž nie je muž ako predtým, a ked nie je muž s normálnou DNA ale zámerne , so súhlasom očkovanca,... už porušenou, už nie je ten, čo bol stvorený na Boží obraz pôvodne... je tam diablov podpis, ktorý pláva v jeho krvi!
☦ Svedectvo očkovaného kňaza exorcistu, ktorý bol zvedený démonom. Boh ma varoval mnohými znamen…
Marieta Ria
Veľmi smutné je, že ak aj v kostole už je v svätenička rozprašovač so sv. vodou, nikto si ju ani nevšimne - ľudia už aj zabudli, na čo sv. voda je!!
ľubica
Mnoho biskupov a kňazov (česť výnimkám) naopak kolaboruje s antikristovou vládou a veriacich neraz terorizujú ešte viac ako štátna moc....a tym kolaborantom v RKC sa hovorí DEEP CHURCH /temná cirkev, cirkev temnôt/ Video: Arcibiskup Carlo Maria Viganò: Zmluva medzi temným štátom a temnou cirkvou
Freddy Gargamel
Bude aj tretia - znamenie Zvera.
Marieta Ria
Toto je niečo neskutočné, človeku sa z týchto slov otáča žalúdok... On vie, prečo zomierajú ľudia v nemocniciach - on bol pri nich a pozná príčiny úmrtia - hneď zhodnotí, že preto, lebo sa nedali zaočkovať. Hovorí o zdravotníkoch ako o svätcoch - no ja mám dosť. To sú tí svätci, ktorí nadávajú pacientom, ako si dovoľujú prísť na bežnú, plánovanú kontrolu neotestovaní a nezaočkovaní (ale pritom …More
Toto je niečo neskutočné, človeku sa z týchto slov otáča žalúdok... On vie, prečo zomierajú ľudia v nemocniciach - on bol pri nich a pozná príčiny úmrtia - hneď zhodnotí, že preto, lebo sa nedali zaočkovať. Hovorí o zdravotníkoch ako o svätcoch - no ja mám dosť. To sú tí svätci, ktorí nadávajú pacientom, ako si dovoľujú prísť na bežnú, plánovanú kontrolu neotestovaní a nezaočkovaní (ale pritom zdraví!!)?? Tí, ktorí robia na pacientov taký nátlak na očkovanie, že tí sa potom boja ísť druhýkrát tomu lekárovi a trasú sa, čo bude? Toto asi robia zadarmo, že?! Keby neboli covidové lôžka tak dobre platené, tak by nebolo ani toľko covidových pacientov! Pri druhej vlne sa odďaľovali a rušili operácie ostatných diagnóz a nechávali sa lôžka voľné - aby bolo dosť pre potenciálne covid pozitívnych.
Pro-life nie je len o nenarodených deťoch. Od októbra bolo zakázané covid liečiť - prečo o tom nehovorí pán vladyka? Tu nebolo treba zachraňovať a byť solidárny a prejaviť lásku k blížnemu?? Prečo nebojoval za docenta Toroka, ktorý bol úspešný v liečbe ťažkých covidových pacientov a preto musel byť na čele ústavu nahradený metalurgom?! Toto nevidí a nevie o tom? Keby naša vláda nezneužívala zdr. personál na nepodstatné testovanie a nevyvíjala tlak na tých, ktorí sa nechcú očkovať, bolo by aj personálu.
Hovorí o útokoch na biskupov pre očkovanie - prečo nehovorí o segregácii všetkých veriacich, (sú tam aj jeho ovečky, jemu zverení ľudia) ktorých nútia k očkovaniu - to je v poriadku, na nich môže byť útočené? Neoverenou vakcínou, experimentom na vlastnom tele... Prečo asi dostal ten covid, keď je chránený tou vakcínou - žeby jej účinok nebol až taký, aký má byť?? My máme rešpektovať vyjadrenie biskupov a pápeža - to keď oni budú preferovať blud, tak ja ho mám rešpektovať, lebo je to ich vyjadrenie? Keď mi niekto - obrazne povedané - povie vyskoč z okna, tak vyskočím?? Je to veľmi, veľmi smutné, že samotná KBS nerešpektuje ochranu nenarodeného života a cestou propagácie vakcín popiera to, čo je Božím zákonom a čo vyjadrili mnohí Sv. Otcovia, že je to neprípustné (Pius XII, sv. Ján Pavol II.) Kongregácia pre náuku viery hlásala niečo iné pred rokmi a niečo iné teraz (hovoril o tom aj Dr. Balák a ten teda vedel, o čom hovorí!)... ale Božie prikázania sú tie isté a nemenné. To čo bolo hriechom pred rokmi, už zrazu hriechom nie je?? Zlo bude vždy zlom, nech ho zabalia do akéhokoľvek pozlátka!! Môžu to schovávať pod lásku k blížnemu... ale na 1. mieste je BOH a jeho prikázania.
A raz sa budeme zodpovedať za to, ako sme reagovali. Veru tak, to povedal pán vladyka veľkú pravdu... veru zodpovieme... ako sa zľahčoval pôvod vakcín a banalizuje sa vývoj na základe bunk. línií!! Vyjadrenie KBS, ani pápeža, nezmení fakt, ako boli vyvíjané a testované! Tie deti boli mučené - za živa im boli odoberané bunky - tak o akej prijateľnosti sa tu bavíme??? My sa nemáme báť prijať vakcínu! To on odobruje niečo, za čím si nestoja samotní výrobcovia?? Dokonca Fauci i Gates priznávajú, že vakcína nie je účinná - len mierne znižuje prejavy ochorenia! To je o čom - pri úmrtí 0,2 až 0,4%??? Nám odporúča genetickú modifikáciu, mRNA vakcínu, technológiu, ktorá do tejto "pandémie" nebola nikdy na ľuďoch použitá a zvieratá po nej kapali??
Kto kritizuje pápeža, s tým nechcem mať nič spoločné - ale pápež vo veciach zdravia je človek, tak isto omylný, ako ktokoľvek iný!!
Bibiana Červenická
Súhlasím.
Peter(skala)
Dakujem za výstižný komenter, dufam že Lach si prečita aj reakcie na svoje vyjadrenie v rohovore s novinarom, ale aj tie kritické, aby pochopil že skutočné rozlišovanie spočíva v objektivnej pravde o sebe samom a téme, ktorej sa to týka.
dominikguzman
Pozeral som pred chvíľou video, v ktorom chlapík rozoberal najnovšie štúdie, tak vakcína ta podľa najnovších zistení chráni maximálne tri mesiace. Potom sa treba dať znovu opichat, lebo si na tom rovnako ako neockovani, žiaľ už to viac tam neriešil, že môžeš byť po nej na tom ešte horšie ako neockovani, lebo Fauci povedal, že tie vakcíny výrazne oslabujú prirodzenú imunitu.
fiat33
Dnes bolo aj čítanie o klanani sa modlám... vakcina novodobá modla pre cirkevnú hierarchiu. Už nie čisté svedomie, spoveď, sviatosti, svätá omša, ruženec ale očkovacia modla.
Marieta Ria
Veľmi trefné, @fiat33, tu už nepočúvame o sviatostiach, ktoré nás majú ochraňovať a posilňovať na ceste viery, ale o zlatom teľati Covid vakcíne... a kto nás povedie k Bohu - zdravotníci?? Akosi sa vytráca to, pre čo tu našich duch. otcov máme...
V kázni z Trnavskej novény o. biskup spomínal, že sa hovorí, že nám v dnešnej dobe chýbajú vodcovia - ale že on by to zmenil - na otcovia (myslel …More
Veľmi trefné, @fiat33, tu už nepočúvame o sviatostiach, ktoré nás majú ochraňovať a posilňovať na ceste viery, ale o zlatom teľati Covid vakcíne... a kto nás povedie k Bohu - zdravotníci?? Akosi sa vytráca to, pre čo tu našich duch. otcov máme...
V kázni z Trnavskej novény o. biskup spomínal, že sa hovorí, že nám v dnešnej dobe chýbajú vodcovia - ale že on by to zmenil - na otcovia (myslel tým otcov rodín) - ja by som to zmenila ešte raz - OTCOVIA - ALE DUCHOVNÍ!
Janko333
Aká temnota, s nimi nepohne nič a preto prídu Božie tresty. Lebo je čas, aby sa začal súd od Božieho domu. Ale ak sa začne od nás, aký bude koniec tých, čo neveria Božiemu evanjeliu?! Nie Boh nás trestá, ale každý hriech sa človeku. Priblížil sa koniec všetkého. Preto buďte rozumní a bdejte na modlitbách.
Svätý Paisios Athonitský: „Nájdu chorobu, proti ktorej vyrobia očkovaciu látku, ktorá …More
Aká temnota, s nimi nepohne nič a preto prídu Božie tresty. Lebo je čas, aby sa začal súd od Božieho domu. Ale ak sa začne od nás, aký bude koniec tých, čo neveria Božiemu evanjeliu?! Nie Boh nás trestá, ale každý hriech sa človeku. Priblížil sa koniec všetkého. Preto buďte rozumní a bdejte na modlitbách.
Svätý Paisios Athonitský: „Nájdu chorobu, proti ktorej vyrobia očkovaciu látku, ktorá bude povinná a ktorá bude začiatkom satanovho pečatenia.“ To bolo povedané nie menej ako pred 30 rokmi. Starší Gabriel Athonitský, učeník svätého Paisia, 27. júna 2021 povedal nasledovné: „Nechceme byť očkovaní! Opát svätého Pavla povedal: „Každý, kto je očkovaný, bude žiť iba 3 až 5 rokov.“
Chcú vyľudniť svet, preto vytvárajú vakcíny. Povedali mi, že vytvoria veľa vakcín, ktoré budú dominovať ich telu a študovať ich mozog. Kliknutím prsta vytvoria hypertenziu a trombózu. Chcú vyľudniť svet; Nikto predtým nebol nútený brať vakcíny a teraz vás nútia, je to nebezpečné a satanské. “ Starší Justin Parvu z Rumunska († 2013) ktorého telo vydávalo myrhu, kým bol nažive.
monomakhos.com/saints-holy-elders-on-the-covid-vaccines/
ľubica
Stála rada Chorvátskej biskupskej konferencie požaduje ponuku eticky prijateľných vakcín, úctu k človeku a jeho dôstojnosti, rešpektovanie výhrady svedomia a dôvody jednotlivcov vylučujúce možnosť očkovania...... aspoň nejaké svetlo v európe
dominikguzman
Kokos, už sa bežím dať zaočkovať. To je hnus, ani som to nevedel dočítať.
Peter(skala)
a vieš, že ani ja... ale som to celé zavesil, aby niekto nepovedal, že vytrhávam z kontextu
Peter(skala)
je mi luto Milana, lebo s mladými to vedel a nebol s nim problem, pokial neprešiel ku greko a potom ked odišiel do zahraničia, tak už game-over
Július7
Je to tak, slniečkársky biskup, ktorý si myslí, že vyhlásenia biskupskej konferencie o vakcínach sú v poriadku. Nie sú. Skutočný katolík nesmie za žiadnych okolností použiť vakcínu z bunkových línií potratových plodov použitých, či už pri výskume ,alebo výrobe a to ani za cenu straty života. Inak pácha smrteľný hriech pred Bohom. Tento "vladyka" si myslí, že sa to dá obísť nejakým vyhlásením …More
Je to tak, slniečkársky biskup, ktorý si myslí, že vyhlásenia biskupskej konferencie o vakcínach sú v poriadku. Nie sú. Skutočný katolík nesmie za žiadnych okolností použiť vakcínu z bunkových línií potratových plodov použitých, či už pri výskume ,alebo výrobe a to ani za cenu straty života. Inak pácha smrteľný hriech pred Bohom. Tento "vladyka" si myslí, že sa to dá obísť nejakým vyhlásením biskupskej konferencie. Nedá. Boh potrestá všetkých biskupov, čo niečo také schválili. Spása človeka je doležitejšia,ako riziko smrti. A čo sa týka zdravotníkov, problém je v tom, že lekári majú zakázané ambulantne liečiť covid ivermektínom a inými liekmi, čo skutočne zaberajú.. Takže nech sa sťažuje slobodomurárskej vláde a nedáva vinu neočkovaným... Pre mňa takýto "vladyka" nie je niekto, koho názormi sa riadim. Ale v dnešnej dobe klérus sklamal hodne ľudí. Chovajú sa ako slobodomurári a nie ako kňazi.
Peter(skala)
ked je reč o dokumente Kongregacie, tak nie len Lach ale aj všetci klerici a napokon aj zainteresovaní laici velmi dobre vedia, že dokumenty Kongregacie (a nie len tej jednej) maju rozporuplné znenie podla toho, aký prefekt momentálne zastáva funkciu, takže ked teraz prefekt vydal dokument, ktorý schvaluje vakciny z potratených detí, tak v buducnosti to iný prefekt urobí presne naopak.

Lach to …More
ked je reč o dokumente Kongregacie, tak nie len Lach ale aj všetci klerici a napokon aj zainteresovaní laici velmi dobre vedia, že dokumenty Kongregacie (a nie len tej jednej) maju rozporuplné znenie podla toho, aký prefekt momentálne zastáva funkciu, takže ked teraz prefekt vydal dokument, ktorý schvaluje vakciny z potratených detí, tak v buducnosti to iný prefekt urobí presne naopak.

Lach to vie, vie že už v minulosti prefekti vydávali rozporuplné dokumenty a napriek tomu sa odvoláva a odporuča tento dokument, pretože mu vyhovuje-pasuje do jeho dielničky s covid blaznovstvom.

Je totiž lachšie zvaliť vinu na anti-vaxerov ako keby sa mal znáhať za informaciami vedcov, zdravotnikov, či teologov, ktorí objektivne pristupuju k vakcinam ako takým.

Podla mna, Lach v zahraničí podlahol liberalnemu tlaku a ked prišiel na Slovensko, tak už len spieva pesničku Zapadu, ktoru mu nainfikovali ako mnohým pro-americkým slniečkarom typu: Kiska a spol. Ako vravíš, ide o cirkevné slobodomurarstvo, o agenturu, ktorá má svojich členov a privržencov - medzi nimi aj klerikov