Peter(skala)
251.9K
2 more comments from ľubica
ľubica
ľubica
LACH: Každý, kto dáva priestor tomu, aby sa zabíjali deti, má za svoje konanie morálnu zodpovednosť. Tu a raz aj vo večnosti.
-------------
to povedal aj o sebe, lebo vzal do seba diablov koktail z potratených detí.... a nevie ako katolík čo je morálne ohľadne 5 Božieho Prikázania!!!!Právno-morálny dokument pre zasvätených, biskupov, kňazov i laikov ohľadne očkovania proti COVID 19
marieta ria:...…More
LACH: Každý, kto dáva priestor tomu, aby sa zabíjali deti, má za svoje konanie morálnu zodpovednosť. Tu a raz aj vo večnosti.
-------------
to povedal aj o sebe, lebo vzal do seba diablov koktail z potratených detí.... a nevie ako katolík čo je morálne ohľadne 5 Božieho Prikázania!!!!Právno-morálny dokument pre zasvätených, biskupov, kňazov i laikov ohľadne očkovania proti COVID 19
marieta ria:... V Encyklike Evangelium Vitae z roku 1995 sa v bode 58 uvádza, že„umelý potrat má rysy, ktoré ho robia osobitne vážnym a odsúdeniahodným zločinom. II. vatikánsky koncil ich spolu so zabíjaním detí definuje ako "odporný zločin" “ 49.
V tomto istom dokumente je spomenuté, že Pápež Pius XI v encyklike Casti connubii odmietol nepravé ospravedlňovanie umelého potratu50 a Pápež Pius XII. „odsúdil akýkoľvek priamy potrat, to jest každý čin, ktorý priamo smeruje k zabitiu ešte nenarodeného ľudského života, "nezávisle od toho, či je zabitie cieľom, alebo je len prostriedkom k cieľu"“ 51.
Týmto prostriedkom k cieľu sa dá chápať práve použitie buniek potratených detí pre prípravu vakcín. Z morálneho hľadiska sa do spolupráce s „odporným zločinom“ zapájajú tri kategórie osôb, a to:

1. tí, ktorí vakcíny vyrábajú

2. tí, ktorí sa podieľajú na ich predaji a marketingu

3. tí, ktorí ich predpisujú a vydávajú (lekári a lekárnici)

4. tí, ktorí ich potrebujú zo zdravotných dôvodov (pacienti, rodičia, deti...)

Je zjavné, že najväčšiu mieru spoluzodpovednosti nesú osoby uvedené v prvej kategórii, avšak rovnako nesú mieru spoluzodpovednosti aj morálne autority, ktoré v tejto veci mlčia (biskupi, kňazi).
Pre ľudí v poslednej kategórii je úlohou hlavne zvážiť potrebu danej vakcíny a najmä skúmať ich pôvod a spôsob prípravy.

lzz.sk/…onalne-a-fetalne-bunkove-kultury-a-linie-a-vakciny
ľubica
och straaaašné!!! koľko tmy a hmly v hlave tých, ktorí majú byť ako prví plní svetla Ducha Svatého! Morálny úpadok, vo veciach prolife-etiky, ochota k manipulácii,klamstvu, falošnej výzve biskupa Bergoglia či podľahnutie demagógii zo strany masonov prítomných už v každej vláde na svete.... a hľa ovocie!
☦ Svedectvo očkovaného kňaza exorcistu, ktorý bol zvedený démonom. Boh ma varoval mnohými …More
och straaaašné!!! koľko tmy a hmly v hlave tých, ktorí majú byť ako prví plní svetla Ducha Svatého! Morálny úpadok, vo veciach prolife-etiky, ochota k manipulácii,klamstvu, falošnej výzve biskupa Bergoglia či podľahnutie demagógii zo strany masonov prítomných už v každej vláde na svete.... a hľa ovocie!
☦ Svedectvo očkovaného kňaza exorcistu, ktorý bol zvedený démonom. Boh ma varoval mnohými znamen…
Peter(skala)
Keby si mala ešte svedectvo nejakého očkovaneho, ktorý si priznal chybu, tak spokojne napíš.
Peter(skala)
Zoznam dravotníkov, ktorí chcú, aby sa ľudia dali zaočkovať experimentálnou mRNA vakcínou
wordpress.com/…udia-dali-zaockovat-experimentalnou-mrna-vakcinou/
dalila
Nie tak dávno som smutne zartovala, že nové náboženstvo- kovidove
Prvá"sviatosť" - testovanie
Druhá- vakcinovanie
😭 Bože odpusť mi. Ja neviem, čo si mám myslieť. Nič v zlom.
ľubica
to nie je žart, to je realita, biskupi spustili spolu s oddanými kňazmi a zasvatenými ozaj nové náboženstvo, ved počúvate či čítate v diskusii, že v kostolných oznamoch na prvých miestach je covid automat a všetko čo s tým súvisí... to je bombová správa predsa a musí byť na prvom mieste....a samozrejme papuľníky ovečky musia mať, najlepšie tie v ktorých sa budu dobre dusiť a potiť a tým chorieť …More
to nie je žart, to je realita, biskupi spustili spolu s oddanými kňazmi a zasvatenými ozaj nové náboženstvo, ved počúvate či čítate v diskusii, že v kostolných oznamoch na prvých miestach je covid automat a všetko čo s tým súvisí... to je bombová správa predsa a musí byť na prvom mieste....a samozrejme papuľníky ovečky musia mať, najlepšie tie v ktorých sa budu dobre dusiť a potiť a tým chorieť jedna radosť, svätenú vodu nedávať!!!!!, oviazať lavice páskami: tuto nesmiete sedieť! a vystreť labky milé očkované, testované... dáme vám čipsík do nich! Nie, nepomýlila som sa, ani nič podobné... u kňaza, ktorý je očkovaný tým pádom geneticky zmanipulovaný, dochádza k zmene ľudskej podstaty, genomu a muž nie je muž ako predtým, a ked nie je muž s normálnou DNA ale zámerne , so súhlasom očkovanca,... už porušenou, už nie je ten, čo bol stvorený na Boží obraz pôvodne... je tam diablov podpis, ktorý pláva v jeho krvi!
☦ Svedectvo očkovaného kňaza exorcistu, ktorý bol zvedený démonom. Boh ma varoval mnohými znamen…
Marieta Ria
Veľmi smutné je, že ak aj v kostole už je v svätenička rozprašovač so sv. vodou, nikto si ju ani nevšimne - ľudia už aj zabudli, na čo sv. voda je!!
ľubica
Mnoho biskupov a kňazov (česť výnimkám) naopak kolaboruje s antikristovou vládou a veriacich neraz terorizujú ešte viac ako štátna moc....a tym kolaborantom v RKC sa hovorí DEEP CHURCH /temná cirkev, cirkev temnôt/ Video: Arcibiskup Carlo Maria Viganò: Zmluva medzi temným štátom a temnou cirkvou
Freddy Gargamel
Bude aj tretia - znamenie Zvera.
Marieta Ria
Toto je niečo neskutočné, človeku sa z týchto slov otáča žalúdok... On vie, prečo zomierajú ľudia v nemocniciach - on bol pri nich a pozná príčiny úmrtia - hneď zhodnotí, že preto, lebo sa nedali zaočkovať. Hovorí o zdravotníkoch ako o svätcoch - no ja mám dosť. To sú tí svätci, ktorí nadávajú pacientom, ako si dovoľujú prísť na bežnú, plánovanú kontrolu neotestovaní a nezaočkovaní (ale pritom …More
Toto je niečo neskutočné, človeku sa z týchto slov otáča žalúdok... On vie, prečo zomierajú ľudia v nemocniciach - on bol pri nich a pozná príčiny úmrtia - hneď zhodnotí, že preto, lebo sa nedali zaočkovať. Hovorí o zdravotníkoch ako o svätcoch - no ja mám dosť. To sú tí svätci, ktorí nadávajú pacientom, ako si dovoľujú prísť na bežnú, plánovanú kontrolu neotestovaní a nezaočkovaní (ale pritom zdraví!!)?? Tí, ktorí robia na pacientov taký nátlak na očkovanie, že tí sa potom boja ísť druhýkrát tomu lekárovi a trasú sa, čo bude? Toto asi robia zadarmo, že?! Keby neboli covidové lôžka tak dobre platené, tak by nebolo ani toľko covidových pacientov! Pri druhej vlne sa odďaľovali a rušili operácie ostatných diagnóz a nechávali sa lôžka voľné - aby bolo dosť pre potenciálne covid pozitívnych.
Pro-life nie je len o nenarodených deťoch. Od októbra bolo zakázané covid liečiť - prečo o tom nehovorí pán vladyka? Tu nebolo treba zachraňovať a byť solidárny a prejaviť lásku k blížnemu?? Prečo nebojoval za docenta Toroka, ktorý bol úspešný v liečbe ťažkých covidových pacientov a preto musel byť na čele ústavu nahradený metalurgom?! Toto nevidí a nevie o tom? Keby naša vláda nezneužívala zdr. personál na nepodstatné testovanie a nevyvíjala tlak na tých, ktorí sa nechcú očkovať, bolo by aj personálu.
Hovorí o útokoch na biskupov pre očkovanie - prečo nehovorí o segregácii všetkých veriacich, (sú tam aj jeho ovečky, jemu zverení ľudia) ktorých nútia k očkovaniu - to je v poriadku, na nich môže byť útočené? Neoverenou vakcínou, experimentom na vlastnom tele... Prečo asi dostal ten covid, keď je chránený tou vakcínou - žeby jej účinok nebol až taký, aký má byť?? My máme rešpektovať vyjadrenie biskupov a pápeža - to keď oni budú preferovať blud, tak ja ho mám rešpektovať, lebo je to ich vyjadrenie? Keď mi niekto - obrazne povedané - povie vyskoč z okna, tak vyskočím?? Je to veľmi, veľmi smutné, že samotná KBS nerešpektuje ochranu nenarodeného života a cestou propagácie vakcín popiera to, čo je Božím zákonom a čo vyjadrili mnohí Sv. Otcovia, že je to neprípustné (Pius XII, sv. Ján Pavol II.) Kongregácia pre náuku viery hlásala niečo iné pred rokmi a niečo iné teraz (hovoril o tom aj Dr. Balák a ten teda vedel, o čom hovorí!)... ale Božie prikázania sú tie isté a nemenné. To čo bolo hriechom pred rokmi, už zrazu hriechom nie je?? Zlo bude vždy zlom, nech ho zabalia do akéhokoľvek pozlátka!! Môžu to schovávať pod lásku k blížnemu... ale na 1. mieste je BOH a jeho prikázania.
A raz sa budeme zodpovedať za to, ako sme reagovali. Veru tak, to povedal pán vladyka veľkú pravdu... veru zodpovieme... ako sa zľahčoval pôvod vakcín a banalizuje sa vývoj na základe bunk. línií!! Vyjadrenie KBS, ani pápeža, nezmení fakt, ako boli vyvíjané a testované! Tie deti boli mučené - za živa im boli odoberané bunky - tak o akej prijateľnosti sa tu bavíme??? My sa nemáme báť prijať vakcínu! To on odobruje niečo, za čím si nestoja samotní výrobcovia?? Dokonca Fauci i Gates priznávajú, že vakcína nie je účinná - len mierne znižuje prejavy ochorenia! To je o čom - pri úmrtí 0,2 až 0,4%??? Nám odporúča genetickú modifikáciu, mRNA vakcínu, technológiu, ktorá do tejto "pandémie" nebola nikdy na ľuďoch použitá a zvieratá po nej kapali??
Kto kritizuje pápeža, s tým nechcem mať nič spoločné - ale pápež vo veciach zdravia je človek, tak isto omylný, ako ktokoľvek iný!!
Bibiana Červenická
Súhlasím.
Peter(skala)
Dakujem za výstižný komenter, dufam že Lach si prečita aj reakcie na svoje vyjadrenie v rohovore s novinarom, ale aj tie kritické, aby pochopil že skutočné rozlišovanie spočíva v objektivnej pravde o sebe samom a téme, ktorej sa to týka.
dominikguzman
Pozeral som pred chvíľou video, v ktorom chlapík rozoberal najnovšie štúdie, tak vakcína ta podľa najnovších zistení chráni maximálne tri mesiace. Potom sa treba dať znovu opichat, lebo si na tom rovnako ako neockovani, žiaľ už to viac tam neriešil, že môžeš byť po nej na tom ešte horšie ako neockovani, lebo Fauci povedal, že tie vakcíny výrazne oslabujú prirodzenú imunitu.
fiat33
Dnes bolo aj čítanie o klanani sa modlám... vakcina novodobá modla pre cirkevnú hierarchiu. Už nie čisté svedomie, spoveď, sviatosti, svätá omša, ruženec ale očkovacia modla.
Marieta Ria
Veľmi trefné, @fiat33, tu už nepočúvame o sviatostiach, ktoré nás majú ochraňovať a posilňovať na ceste viery, ale o zlatom teľati Covid vakcíne... a kto nás povedie k Bohu - zdravotníci?? Akosi sa vytráca to, pre čo tu našich duch. otcov máme...
V kázni z Trnavskej novény o. biskup spomínal, že sa hovorí, že nám v dnešnej dobe chýbajú vodcovia - ale že on by to zmenil - na otcovia (myslel …More
Veľmi trefné, @fiat33, tu už nepočúvame o sviatostiach, ktoré nás majú ochraňovať a posilňovať na ceste viery, ale o zlatom teľati Covid vakcíne... a kto nás povedie k Bohu - zdravotníci?? Akosi sa vytráca to, pre čo tu našich duch. otcov máme...
V kázni z Trnavskej novény o. biskup spomínal, že sa hovorí, že nám v dnešnej dobe chýbajú vodcovia - ale že on by to zmenil - na otcovia (myslel tým otcov rodín) - ja by som to zmenila ešte raz - OTCOVIA - ALE DUCHOVNÍ!
Janko333
Aká temnota, s nimi nepohne nič a preto prídu Božie tresty. Lebo je čas, aby sa začal súd od Božieho domu. Ale ak sa začne od nás, aký bude koniec tých, čo neveria Božiemu evanjeliu?! Nie Boh nás trestá, ale každý hriech sa človeku. Priblížil sa koniec všetkého. Preto buďte rozumní a bdejte na modlitbách.
Svätý Paisios Athonitský: „Nájdu chorobu, proti ktorej vyrobia očkovaciu látku, ktorá …More
Aká temnota, s nimi nepohne nič a preto prídu Božie tresty. Lebo je čas, aby sa začal súd od Božieho domu. Ale ak sa začne od nás, aký bude koniec tých, čo neveria Božiemu evanjeliu?! Nie Boh nás trestá, ale každý hriech sa človeku. Priblížil sa koniec všetkého. Preto buďte rozumní a bdejte na modlitbách.
Svätý Paisios Athonitský: „Nájdu chorobu, proti ktorej vyrobia očkovaciu látku, ktorá bude povinná a ktorá bude začiatkom satanovho pečatenia.“ To bolo povedané nie menej ako pred 30 rokmi. Starší Gabriel Athonitský, učeník svätého Paisia, 27. júna 2021 povedal nasledovné: „Nechceme byť očkovaní! Opát svätého Pavla povedal: „Každý, kto je očkovaný, bude žiť iba 3 až 5 rokov.“
Chcú vyľudniť svet, preto vytvárajú vakcíny. Povedali mi, že vytvoria veľa vakcín, ktoré budú dominovať ich telu a študovať ich mozog. Kliknutím prsta vytvoria hypertenziu a trombózu. Chcú vyľudniť svet; Nikto predtým nebol nútený brať vakcíny a teraz vás nútia, je to nebezpečné a satanské. “ Starší Justin Parvu z Rumunska († 2013) ktorého telo vydávalo myrhu, kým bol nažive.
monomakhos.com/saints-holy-elders-on-the-covid-vaccines/
ľubica
Stála rada Chorvátskej biskupskej konferencie požaduje ponuku eticky prijateľných vakcín, úctu k človeku a jeho dôstojnosti, rešpektovanie výhrady svedomia a dôvody jednotlivcov vylučujúce možnosť očkovania...... aspoň nejaké svetlo v európe
dominikguzman
Kokos, už sa bežím dať zaočkovať. To je hnus, ani som to nevedel dočítať.
Peter(skala)
a vieš, že ani ja... ale som to celé zavesil, aby niekto nepovedal, že vytrhávam z kontextu
Peter(skala)
je mi luto Milana, lebo s mladými to vedel a nebol s nim problem, pokial neprešiel ku greko a potom ked odišiel do zahraničia, tak už game-over
Július7
Je to tak, slniečkársky biskup, ktorý si myslí, že vyhlásenia biskupskej konferencie o vakcínach sú v poriadku. Nie sú. Skutočný katolík nesmie za žiadnych okolností použiť vakcínu z bunkových línií potratových plodov použitých, či už pri výskume ,alebo výrobe a to ani za cenu straty života. Inak pácha smrteľný hriech pred Bohom. Tento "vladyka" si myslí, že sa to dá obísť nejakým vyhlásením …More
Je to tak, slniečkársky biskup, ktorý si myslí, že vyhlásenia biskupskej konferencie o vakcínach sú v poriadku. Nie sú. Skutočný katolík nesmie za žiadnych okolností použiť vakcínu z bunkových línií potratových plodov použitých, či už pri výskume ,alebo výrobe a to ani za cenu straty života. Inak pácha smrteľný hriech pred Bohom. Tento "vladyka" si myslí, že sa to dá obísť nejakým vyhlásením biskupskej konferencie. Nedá. Boh potrestá všetkých biskupov, čo niečo také schválili. Spása človeka je doležitejšia,ako riziko smrti. A čo sa týka zdravotníkov, problém je v tom, že lekári majú zakázané ambulantne liečiť covid ivermektínom a inými liekmi, čo skutočne zaberajú.. Takže nech sa sťažuje slobodomurárskej vláde a nedáva vinu neočkovaným... Pre mňa takýto "vladyka" nie je niekto, koho názormi sa riadim. Ale v dnešnej dobe klérus sklamal hodne ľudí. Chovajú sa ako slobodomurári a nie ako kňazi.
Peter(skala)
ked je reč o dokumente Kongregacie, tak nie len Lach ale aj všetci klerici a napokon aj zainteresovaní laici velmi dobre vedia, že dokumenty Kongregacie (a nie len tej jednej) maju rozporuplné znenie podla toho, aký prefekt momentálne zastáva funkciu, takže ked teraz prefekt vydal dokument, ktorý schvaluje vakciny z potratených detí, tak v buducnosti to iný prefekt urobí presne naopak.

Lach to …More
ked je reč o dokumente Kongregacie, tak nie len Lach ale aj všetci klerici a napokon aj zainteresovaní laici velmi dobre vedia, že dokumenty Kongregacie (a nie len tej jednej) maju rozporuplné znenie podla toho, aký prefekt momentálne zastáva funkciu, takže ked teraz prefekt vydal dokument, ktorý schvaluje vakciny z potratených detí, tak v buducnosti to iný prefekt urobí presne naopak.

Lach to vie, vie že už v minulosti prefekti vydávali rozporuplné dokumenty a napriek tomu sa odvoláva a odporuča tento dokument, pretože mu vyhovuje-pasuje do jeho dielničky s covid blaznovstvom.

Je totiž lachšie zvaliť vinu na anti-vaxerov ako keby sa mal znáhať za informaciami vedcov, zdravotnikov, či teologov, ktorí objektivne pristupuju k vakcinam ako takým.

Podla mna, Lach v zahraničí podlahol liberalnemu tlaku a ked prišiel na Slovensko, tak už len spieva pesničku Zapadu, ktoru mu nainfikovali ako mnohým pro-americkým slniečkarom typu: Kiska a spol. Ako vravíš, ide o cirkevné slobodomurarstvo, o agenturu, ktorá má svojich členov a privržencov - medzi nimi aj klerikov