Clicks38
lt.news

Buvusios Lenkijos ministrės pirmininkės sūnus paleistas iš dvasininko pareigų

Tymoteuszas Szydło, kuris buvo įšventintas į kunigus 2017 m. gegužės mėn. Bielsko-Żywieco vyskupijai (Lenkija), buvo paleistas iš pareigų.

Jo įšventinimas sulaukė didelio žiniasklaidos susidomėjimo, nes jo motina Beata tuo metu buvo Lenkijos ministrė pirmininkė. Pirmąsias Szydło mišias transliavo katalikų televizija „Trwam“, jose dalyvavo svarbiausi Lenkijos politikai. Protestantas Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas parašė sveikinimo laišką. Szydło taip pat šventė mišias Senosiose apeigose.

2019 m. rugsėjo mėn. jis turėjo pradėti tarnystę Šv. Maksimiliano kankinio parapijoje Osvencime (Aušvice), tačiau rugpjūtį jis paskelbė, kad jam buvo suteikta atostogų. Gruodžio mėnesį jis pareiškė, kad paliks kunigystę.

Szydło paaiškino pareiškime. "Mano, kaip kunigo, reputaciją sugriauna gandai ir spėlionės. Man taip pat skaudu pasakyti, kad man nepavyko įveikti savo tikėjimo ir pašaukimo krizės."

Kovo mėnesį jo vardas dingo iš kunigų sąrašo, esančio Bielsko-Żywieco vyskupijos tinklalapyje. Vyskupijos atstovas atsisakė komentuoti sakydamas, kad reikia tiesiogiai paklausti Szydło, „o tiksliau, jo advokato - štai kaip jis to nori“.

Anksčiau Szydło advokatas Maciej Zaborowski paneigė gandus, kad jo klientas „turi vaiką“, ir grasino civiliais ieškiniais skleidžiančius apkalbas apie Szydło privatų gyvenimą.

Dabar Szydło dirba polietileno plėvelių gamintojoje „Bieruń ERG-Folie“, kurios akcininkai yra lenkų politikas ir verslininkas Danielis Obajtekas ir Szydło motina.

#newsLygbnwxclr