Clicks1.5K
csk.news
5

Chyťte zločinca! Takto vyzerá

Polícia mesta Toronto zverejnila zábery z bezpečnostných kamier podozrivého, ktorý odťal (30. augusta) hlavu soche Panny Márie Libanonskej v kanadskom Toronte.

Je chudej postavy, má dlhé tmavé vlasy česané dozadu a je oholený do hladka.

Pretože sa jeho zločin týka iba katolíkov, polícia jeho zločin klasifikovala iba ako priestupov, nie ako zločin z nenávisti.

#newsDxymvqabfz

KláraMarie
Tohoto zločince si "chytí" sám Nejvyšší. Zneuctít Matku Boží nikdy nikomu neprošlo beztrestně.
Dana22
Dana22
2 more comments from Dana22
Dana22
Na Slovensku sa o dva týždne začne 40-dňová pôstna reťaz za kňazov
P:3, 02. 09. 2020 10:22, DOM

Bratislava 2. septembra (TK KBS) Na Slovensku sa o dva týždne - od sviatku Sedembolestnej Panny Márie - začne opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov.

Pôst a púť za kňazov

"Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána …More
Na Slovensku sa o dva týždne začne 40-dňová pôstna reťaz za kňazov
P:3, 02. 09. 2020 10:22, DOM

Bratislava 2. septembra (TK KBS) Na Slovensku sa o dva týždne - od sviatku Sedembolestnej Panny Márie - začne opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov.

Pôst a púť za kňazov

"Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna udalosť. Celá pôstna akcia tým dostáva silnejší duchovný náboj. Veľmi sa na ňu tešíme a do duchovného boja za našich kňazov pozývame každé otvorené srdce," hovorí Samuel Brečka z hnutia Modlitby za kňazov, ktoré je hlavným organizátorom pôstnej reťaze.

Vyvrcholením 40-dňovej reťaze pôstu a modlitieb za kňazov a zároveň aj putovania relikvie srdca sv. farára z Arsu po Slovensku (10. - 25. 10. 2020) bude Púť za kňazov v Národnej Svätyni v Šaštíne.
Hlavným celebrantom na svätej omši v bazilike Sedembolestnej Panny Márie v nedeľu 25. októbra bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Súčasťou programu púte bude a vystavenie relikvie svätého Vianneya, krížová cesta za kňazov, pútnikom sa tiež prihovorí kňaz František Moško, ktorý je autorom relikviára pripraveného pre putovanie po Slovensku. K dispozícii bude možnosť spovede, ale aj tichej poklony pred Oltárnou sviatosťou v bočnej kaplnke.

O Pôste a Púti za kňazov sa záujemcovia dozvedia viac na stránke postaputzaknazov.sk. Zo stránky si tiež môžu stiahnuť plagáty pre vyvesenie vo farnosti alebo tabuľki určenú pre farníkov a spoločenstvá s možnosťou zapísať sa na niektorý zo štyridsiatich dní a zapojiť sa tak do duchovnej reťaze. O púti relikvie srdca sv. Jána Mária Vianneyho informuje stránke janmariavianneynaslovensku.sk.

TK KBS informoval Samuel Brečka
Dana22
www.tkkbs.sk/view.php

V Bratislave chystajú druhý ročník procesie z katedrály na Kalváriu
P:3, 02. 09. 2020 13:01, DOM

Bratislava 2. septembra (TK KBS) Farnosť Bratislava - Kalvária, ktorú spravujú bratia dominikáni, Pútnické bratstvo Sprevádzajúci a Občianske združenie Bratislavská Kalvária pozývajú v nedeľu 13. septembra 2020 na slávnostnú procesiu pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. …More
www.tkkbs.sk/view.php

V Bratislave chystajú druhý ročník procesie z katedrály na Kalváriu
P:3, 02. 09. 2020 13:01, DOM

Bratislava 2. septembra (TK KBS) Farnosť Bratislava - Kalvária, ktorú spravujú bratia dominikáni, Pútnické bratstvo Sprevádzajúci a Občianske združenie Bratislavská Kalvária pozývajú v nedeľu 13. septembra 2020 na slávnostnú procesiu pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. Kríža.

Podujatie, ktoré má podporu Bratislavskej arcidiecézy, sa začne o 14:30 pri Katedrále sv. Martina v Bratislave, odkiaľ bude sprievod pokračovať mestom až na ulicu Za Sokolovňou, kde sa o 15:45 začne pobožnosť krížovej cesty. O 16:00 bude požehnané obnovené pôvodné historické zastavenie. Program vyvrcholí svätou omšou o 17:00 v Kostole Panny Márie Snežnej. Zastavenie požehná a hlavným celebrantom svätej omše bud farár Dómu sv. Martina Peter Slepčan.

Bratislavská Kalvária na Kalvárskom vrchu bola postavená medzi prvými v Uhorsku. Práve 14. septembra 1694 niesli z Dómu sv. Martina v procesii základný kameň kostola Povýšenia sv. Kríža, ako pripomenutie na slávnu bitku pri Viedni 1683. Túto udalosť si chcú iniciátori akcie pripomínať každoročne. Na mieste pútnické bratstvo Sprevádzajúci pravidelne organizuje krížové cesty, zároveň priestor aktívne udržiava. Dodnes sa zachovala časť pôvodnej cesty. Vrátil sa na kríž obnovený a posvätený Korpus Krista. Postupne sa realizuje ďalšia obnova - revitalizácia priestoru. Sprevádzajúci napomohli aj k založeniu občianskeho združenia Bratislavská Kalvária. Zároveň pokračuje v obnove Kalvárie. Od Bratislavskej arcidiecézy dostalo požehnanie na komplexnú pamiatkovú obnovu pôvodného VI. zastavenia Krížovej cesty na bratislavskej Kalvárii. "Veríme že spoločným úsilím sa nám podarí obnoviť postupne celú Krížovú cestu, aby bola dôstojným miestom duchovnej obnovy Bratislavčanov," hovorí TK KBS Marián Oravec z Pútnickeho bratstva Sprevádzajúci.

Viac informácii je možné nájsť na stránkach www.sprevadzajuci.sk alebo profile na Facebooku.

TK KBS informoval Marián Oravec