Clicks1.5K
Edward7
6

Kardynał Müller ostrzega przed „Wielkim Resetem” promowanym w Davos przez „Władców Świata”

Kardynał Gerhard Müller , emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary , rozmawiał z Edwardem Pentinem z Krajowego Rejestru Katolików na temat aktualnej debaty na temat „ Wielkiego Resetu ”, zorganizowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne w Davos .
Szukają;„absolutnej kontrola myśli, mowy i działań” całej populacji. - Kardynał wydał poważne ostrzeżenie, że widzi połączenie zachodnich organizacji kapitalistycznych z Chinami, tworząc nowy „zjednoczony kapitalizm-socjalistyczny”.

Niemiecki prałat powiedział Pentinowi, że: „Kapitalizm spekulacyjny, giganci wielkiej technologii w krajach zachodnich” i „komunizm Chińskiej Republiki Ludowej” „zbiegają się dzisiaj i łączą w zjednoczony socjalizm kapitalizmu”, tworząc „nowy kolonializm”.

Wielki reset
to program Światowego Forum Ekonomicznego , który korzysta z kryzysu spowodowanego przez „pandemii” jako pretekst do fundamentalnego przekształcenia w sposób istoty, ludi żyjących razem na tej ziemi.

Światowe Forum Ekonomiczne stwierdza na swojej stronie internetowej, że: „Zmiany, które już widzieliśmy w odpowiedzi na COVID-19, pokazują, że zresetowanie naszych podstaw ekonomicznych i społecznych jest możliwe”.
W świetle przewidywanych kryzysów gospodarczych i środowiskowych, WEF proponuje, aby: „Musimy zbudować całkowicie nową podstawę dla naszych systemów gospodarczych i społecznych”.
Jak powinna wyglądać ta rekonstrukcja naszych społeczeństw w oczach globalnych graczy finansowych i gospodarczych, można zobaczyć na ich własnym filmie poniżej WEF, zatytułowanym „Osiem prognoz dla świata w 2030 roku”.

Film przewiduje, że; - "Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. Cokolwiek zechcesz, wynajmiesz to, a oni dostarczą ci to dronem".

Wraz ze zniesieniem własności prywatnej - typowym celem ideologii socjalistycznych - WEF widzi także koniec zachodnich wartości, które są oczywiście oparte na chrześcijaństwie : „Zachodnie wartości zostaną przetestowane do granic wytrzymałości”.

Można się zastanawiać, jakie wartości zastąpią te „zachodnie wartości” i skąd się one biorą (lub co mówi Franciszek ) ... W tym kontekście uwagi kardynała Müllera są ważne, ponieważ potępia ten nowy program ideologiczny dla naszego świat.

Chociaż nie przeszkadza mu, gdy ludzie ze sfery gospodarczej i politycznej zbierają się razem i dyskutują o ważnych sprawach, zastanawia się niemiecki kardynał: jaki „obraz ludzkości” naprawdę ma Światowe Forum Ekonomiczne ...

Jednocześnie ostrzegł, że celem tej nowej siły fuzyjnej - współpracy między dużymi podmiotami kapitalistycznymi z Chinami - jest: absolutna kontrola myśli, słów i czynów”. Kardynał zwraca uwagę na znaczenie dzisiejszego świata cyfrowego i jego wpływu na życie ludzkie.

Komentarze kard. Müllera wskazują na znaczenie współczesnego świata cyfrowego i jego wpływu na życie ludzkie. Widzi, że powstaje „człowiek zhomogenizowany” i że takim człowiekiem „można łatwiej sterować”.
„Rozpoczął się orwellowski świat homo digitalis ” - wyjaśnił. „Poprzez włączenie do głównego nurtu, całkowita zgodność świadomości mas ma zostać osiągnięta za pośrednictwem mediów”. Kardynał Müller odniósł się tutaj do XIX-wiecznego francuskiego pisarza Gustave'a Le Bona, który przewidział taką sytuację w swojej książce The Psychology of Crowds .

Kardynał Müller odrzucił również pomysł, że taka krytyka Wielkiego Resetowania i jego planów ideologicznych to zwykłe „teorie spiskowe” i dodał, że systemy totalitarne „zawsze potępiały wszelką krytykę jako spisek i działalność wywrotową”. W swoich komentarzach odniósł się do wielu ostrzeżeń przed rządami totalitarnymi w XX wieku i wyjaśnił, że „trudno je zdyskredytować jako teorie spiskowe, ponieważ rzeczywiste wydarzenia polityczne dowiodły ich słuszności”.

Ostrzegając nas, abyśmy nie przyjmowali obietnic Wielkiego Resetu i podobnych programów bardzo zamożnych fundacji, a nie niewinnych przedsięwzięć, niemiecki prałat stwierdził, że „Ślepe zaufanie do filantropijnej postawy liderów 'Wielkich Fundacji" i "Otwartych Społeczeństw" jest możliwe tylko z całkowicie naiwnym zaprzeczeniem rzeczywistości ”.

Niemiecki kardynał były biskup Regensburga w Niemczech zwrócił uwagę, że w przeszłości podejmowano próby odtworzenia człowieka i wymyślenia świata na nowo. Próby te zawsze zmieniały się w ruchy totalitarne. Kiedy człowiek chciał „odtworzyć i odkupić siebie”, powiedział Pentinowi, zamiast tego stworzono potwora, podając jako przykład „makabryczny eksperyment na ludziach” komunistycznego Związku Radzieckiego, który zbiegł się z rewolucją przemysłową.

„To powinno nas przekonać” - dodał - „że utopia raju na ziemi w jakiejkolwiek formie skutkuje największymi zbrodniami przeciwko ludzkości (zaprzeczanie wolności dysydentów, niszczenie siły roboczej, redukcja populacji przez aborcję i eutanazję). Natura człowieka, zraniona grzechem, potrzebuje boskiego przebaczenia. Tylko łaska Boża może nas odkupić i dać nam 'wolność i chwałę dzieci Bożych' ”.

Przypominamy tutaj naszym czytelnikom, że prezydent USA Joseph Biden jest w sojuszu z programem Wielkiego Resetowania, a nawet nazywa swój nowy program „Build Back Better”, sloganem używanym również przez Światowe Forum Ekonomiczne. Światowe Forum Ekonomiczne sprzymierzyło się w tym samym czasie z Chinami i zaprosiło swojego prezydenta Xi Jingpinga do wygłoszenia przemówienia w dniu otwarcia corocznego (wirtualnego) spotkania w 2021 r. Sam WEF nazwał jego udział w forum „historyczną szansą” do współpracy ”.

W październiku 2020 roku kardynał Müller ostrzegał już, że wybór Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych może mieć poważne konsekwencje dla Stanów Zjednoczonych, a także dla światowych demokracji, zwłaszcza w świetle rosnącej potęgi Chin.

W rozmowie z Breitbart News niemiecki kardynał stwierdził: „Wynik wyborów w USA zadecyduje, czy Stany Zjednoczone pozostaną wiodącą potęgą na świecie - w kwestii wolności i demokracji - czy też komunistyczna dyktatura przejmie tę rolę dla społeczności globalnej”. Mówiąc o chińskiej dyktaturze i jej rosnącej sile na świecie, kard. Müller wyjaśnił, że „w Chinach powtarza się motto nazistowskich Niemiec: Ty jesteś niczym - państwo jest wszystkim. A przecież prawda jest odwrotna: ludzie są wszystkim, a państwo istnieje tylko po to, by służyć dobru wspólnemu ”.

„A ponieważ Stany Zjednoczone są pierwszą potęgą w wolnym świecie, muszą również położyć kres imperialistycznemu uściskowi komunistycznego supermocarstwa, które szuka dominacji nad światem i pozwala Chińczykom i innym uciskanym narodom wejść do wspólnoty i solidarności wolnych ludów . ”

Zgodnie z przewidywaniami WEF, że „zachodnie wartości” wkrótce osiągną punkt krytyczny, kardynał Müller wyraził w styczniu 2021 r. Zaniepokojenie, że nowy reżim Bidena prowadzi teraz kampanię mającą na celu „dechrystianizację kultury zachodniej”. W rozmowie z austriackim katolickim serwisem informacyjnym Kath.net, prałat wyjaśnił, że administracja Bidena „ze swoją skoncentrowaną siłą polityczną, medialną i gospodarczą stoi na czele najbardziej subtelnie brutalnej kampanii zdechrystianizowania Zachodu w ciągu ostatnich 100 lat. kultura." Jego uwagi dotyczyły faktu, że prezydent Biden podjął już kroki w celu promowania aborcji , a także agendy LGBT .

Samo Światowe Forum Ekonomiczne również promuje program LGBT, a także program aborcji .

Kardynał Müller stanowczo sprzeciwia się tym antychrześcijańskim agendom i powiedział Kath.net że; każdy, kto „jako chrześcijanin przeciwstawia się głównemu nurtowi propagandy LGBT, aborcji, zalegalizowanemu używaniu narkotyków, rozwiązłości, męskiej lub żeńskiej seksualności, jest obrażany jako „skrajny prawicowiec” lub nawet jako „nazista”, chociaż to właśnie narodowi socjaliści ze swoją biologiczną i społeczną ideologią darwinizmu byli najbardziej (otwarcie) sprzeczni z chrześcijańskim obrazem człowieka.

Chrześcijanie w polityce muszą przeciwstawiać się tym programom, powiedział, nawet jeśli nie mogą w wystarczającym stopniu wpływać na tworzone prawa. „Ale nigdy nie mogą uczestniczyć, czynnie ani biernie, w złu” - dodał. „Muszą przynajmniej zaprotestować przeciwko niemu i - w miarę możliwości - stawić mu opór, nawet jeśli są za to dyskryminowani”.

lifesitenews.com/…ueller-decries-the-great-reset przez; CC-
bibliotecapleyades.net/…ica2/sociopol_greatreset12.htm
Arek Rubin
Pozwolę sobie dodać coś o czym jest jeszcze cicho i nie słyszałem żeby ktokolwiek o tym cokolwiek napomknął. Więc proszę wypatrywać znaków czasu w kolejnych nadchodzących latach. Ponieważ mamy do czynienia z szatańskim anty-Bożym systemem, który bardzo kładzie nacisk na znaczenie przeróżnych symboli. Co będziemy mieli w latach OKOŁO 2030 roku?; nie znam dokładnie czasu ze względu na dawny błąd w …More
Pozwolę sobie dodać coś o czym jest jeszcze cicho i nie słyszałem żeby ktokolwiek o tym cokolwiek napomknął. Więc proszę wypatrywać znaków czasu w kolejnych nadchodzących latach. Ponieważ mamy do czynienia z szatańskim anty-Bożym systemem, który bardzo kładzie nacisk na znaczenie przeróżnych symboli. Co będziemy mieli w latach OKOŁO 2030 roku?; nie znam dokładnie czasu ze względu na dawny błąd w obliczeniach nowej ery. Będzie dwutysięczna rocznica ukrzyżowania, męki i śmierci Pana Jezusa. Moim zdaniem jest nie możliwe aby system antychrysta nie chciał tej daty użyć do próby całkowitego zlikwidowania wszystkiego co Chrystusowe, włączając w to wielkie prześladowanie chrześcijan. To tak na rocznicę, diabelskie odegranie się. Wszystko w rękach Boga, bo myśmy się już dawno zrzekli odpowiedzialności za swoją wolność. Nie wińmy później Stworzyciela za piekło i niesprawiedliwość na ziemi.
V.R.S.
W 2029 mija z kolei 100 lat od żądania konsekracji Rosji Niepokalanemu Sercu.
wlowoj
Polacy nie gęsi i nie mają Wielkiego Resetu tylko Nowy Polski Ład!
V.R.S.
Sam to przecież Mateusz powiedział u Sowy,
że mieszkańcy Poliny będą kopać rowy.
Pewne to jak frank w banku, gdy kryzys zagości
i gdy wszyscy skosztują nowej normalności.
jac505
Ten reset to nie jakieś nowe otwarcie, nowe ustawienie świata aby dostosować go do wirusowego środowiska. Ten reset to tak jak w komputerze wyzerowanie pamięci i ustawienie początkowych ustawień programu sterującego (systemu operacyjnego) aby komputer wznowił pracę. Wtedy uruchamia się kolejne zadania. Resetu używa się wtedy gdy komputer się zaciął, wpadł w pętlę i nie reaguje. Panie Jezu …More
Ten reset to nie jakieś nowe otwarcie, nowe ustawienie świata aby dostosować go do wirusowego środowiska. Ten reset to tak jak w komputerze wyzerowanie pamięci i ustawienie początkowych ustawień programu sterującego (systemu operacyjnego) aby komputer wznowił pracę. Wtedy uruchamia się kolejne zadania. Resetu używa się wtedy gdy komputer się zaciął, wpadł w pętlę i nie reaguje. Panie Jezu przyjdź !
Edward7
Bez prywatności, bez własności: świat w 2030 r. Według WEF Antony P. Mueller

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) powstało pięćdziesiąt lat temu. Przez dziesięciolecia zyskiwał coraz większe znaczenie i stał się jedną z wiodących platform futurystycznego myślenia i planowania. Jako miejsce spotkań światowej elity, WEF skupia liderów biznesu i polityki oraz kilku wybranych intelektualistów. Głównym …More
Bez prywatności, bez własności: świat w 2030 r. Według WEF Antony P. Mueller

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) powstało pięćdziesiąt lat temu. Przez dziesięciolecia zyskiwał coraz większe znaczenie i stał się jedną z wiodących platform futurystycznego myślenia i planowania. Jako miejsce spotkań światowej elity, WEF skupia liderów biznesu i polityki oraz kilku wybranych intelektualistów. Głównym celem forum jest kontrola globalna. Wolny rynek i indywidualny wybór nie są najważniejszymi wartościami, ale interwencjonizm państwowy i kolektywizm. Zgodnie z przewidywaniami i scenariuszami Światowego Forum Ekonomicznego wolność indywidualna i własność prywatna znikną z tej planety do 2030 roku.

Osiem prognoz
Znowu zagrożona jest wolność jednostki. To, co może nas czekać, zostało przewidziane w listopadzie 2016 r., Kiedy WEF opublikował „ 8 Prognozy dla świata w 2030 r .”. Zgodnie ze scenariuszem WEF świat stanie się od teraz zupełnie innym miejscem, ponieważ sposób pracy i życia ludzi ulegnie głębokiej zmianie. Scenariusz dla świata w 2030 roku to coś więcej niż tylko prognoza. Jest to plan, którego realizacja drastycznie przyspieszyła od czasu ogłoszenia pandemii i wynikających z niej blokad.

Zgodnie z prognozami „Global Future Councils” WEF, własność prywatna i prywatność zostaną zniesione w ciągu następnej dekady. Nadchodzące wywłaszczenie posunęłoby się dalej niż nawet komunistyczne żądanie zniesienia własności dóbr produkcyjnych, pozostawiając miejsce na prywatne posiadłości. Projekcja WEF mówi, że również dobra konsumpcyjne nie będą już własnością prywatną.

Gdyby prognoza WEF się spełniła, ludzie musieliby wynajmować i pożyczać swoje niezbędne rzeczy od państwa, które byłoby jedynym właścicielem wszystkich dóbr. Dostawy towarów byłyby racjonowane zgodnie z systemem punktów kredytu społecznego. Zakupy w tradycyjnym sensie zniknęłyby wraz z prywatnymi zakupami towarów. Każdy ruch osobisty byłby śledzony elektronicznie, a cała produkcja podlegałaby wymogom czystej energii i zrównoważonego środowiska.

Aby osiągnąć „zrównoważone rolnictwo”, żywność będzie się składać głównie z wegetariańskiej. W nowej totalitarnej gospodarce usługowej rząd zapewni podstawowe zakwaterowanie, żywność i transport, a resztę trzeba pożyczyć od państwa. Wykorzystanie zasobów naturalnych zostanie ograniczone do minimum. We współpracy z niewielu krajów kluczowych, globalna agencja będzie ustawić cenę CO 2 emisji na bardzo wysokim poziomie, aby rozdzielać jego wykorzystanie.

W filmie promocyjnymŚwiatowe Forum Ekonomiczne podsumowuje osiem prognoz w następujących stwierdzeniach:

Ludzie niczego nie posiadają. Towary są bezpłatne lub pożyczane od państwa.

Stany Zjednoczone nie będą już wiodącym supermocarstwem, ale dominować będzie kilka krajów.

Narządy nie będą przeszczepiane, ale drukowane.

Spożycie mięsa zostanie zminimalizowane.

Nastąpią masowe wysiedlenia ludzi z miliardami uchodźców.

Aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla, globalna cena zostanie ustalona na niebotycznym poziomie.

Ludzie mogą przygotować się do wyjazdu na Marsa i rozpoczęcia podróży w poszukiwaniu obcego życia.

Zachodnie wartości zostaną przetestowane do granic wytrzymałości.

Bez prywatnością i własnością


W publikacji dla Światowego Forum Ekonomicznego duńska ekoaktywistka Ida Auken , która była ministrem środowiska w swoim kraju w latach 2011-2014 i nadal jest członkiem parlamentu duńskiego (Folketing), opracowała scenariusz świata. bez prywatności i własności. W „ Welcome to 2030 ” wyobraziła sobie świat, w którym „nie mam nic, nie mam prywatności, a życie nigdy nie było lepsze”. Według jej scenariusza, do 2030 r. Zakupy i posiadanie stały się przestarzałe, ponieważ wszystko, co kiedyś było produktem, jest teraz usługą.

W jej idyllicznym nowym świecie ludzie mają swobodny dostęp do transportu, zakwaterowania, jedzenia i „wszystkiego, czego potrzebujemy w naszym codziennym życiu”. Ponieważ te rzeczy staną się bezpłatne, „okazało się, że posiadanie ich nie ma sensu”. W domach nie byłoby prywatnej własności ani nikt nie płaciłby czynszu, „ponieważ ktoś inny korzysta z naszej wolnej przestrzeni, gdy jej nie potrzebujemy”. Na przykład pokój dzienny osoby będzie używany do spotkań biznesowych pod nieobecność. Obawy takie jak „choroby cywilizacyjne, zmiana klimatu, kryzys uchodźczy, degradacja środowiska, całkowicie zatłoczone miasta, zanieczyszczenie wody, zanieczyszczenie powietrza, niepokoje społeczne i bezrobocie” należą już do przeszłości. Autor przewiduje, że ludzie będą szczęśliwi mogąc cieszyć się tak dobrym życiem, które jest o wiele lepsze ”niż ścieżka, na której byliśmy,

"Ekologiczny raj"
W swoim wystąpieniu w 2019 r. Na dorocznym posiedzeniu światowych rad przyszłości Światowego Forum Ekonomicznego Ida Auken przepowiada, jak świat może wyglądać w przyszłości „ jeśli wygramy wojnę ze zmianami klimatu ”. Do 2030 r., Kiedy emisja CO 2 zostanie znacznie zmniejszona, ludzie będą żyć w świecie, w którym mięso na talerzu „będzie rzadkim widokiem”, a woda i powietrze będą znacznie czystsze niż obecnie. Ze względu na przejście od kupowania towarów do korzystania z usług zniknie potrzeba posiadania pieniędzy, ponieważ ludzie będą wydawać coraz mniej na towary. Czas pracy się skróci, a czas wolny wzrośnie.

Na przyszłość Auken wyobraża sobie miasto, w którym samochody elektryczne zastąpiły konwencjonalne pojazdy spalinowe. Większość dróg i miejsc parkingowych stanie się zielonymi parkami i strefami spacerowymi dla pieszych. Do 2030 r. Rolnictwo będzie oferować alternatywne źródła żywności głównie oparte na roślinach zamiast mięsa i produktów mlecznych. Wykorzystanie ziemi do produkcji paszy znacznie się zmniejszy, a przyroda ponownie rozprzestrzeni się po całym świecie.

Wytwarzanie zgody społecznej
Jak można skłonić ludzi do zaakceptowania takiego systemu? Przynętą, która przyciąga masy, są gwarancje kompleksowej opieki zdrowotnej i gwarantowany dochód podstawowy. Promotorzy Wielkiego Resetu obiecują świat bez chorób. Uważa się, że dzięki narządom wytwarzanym biotechnologicznie i zindywidualizowanym zabiegom medycznym opartym na genetyce, możliwe jest drastyczne wydłużenie oczekiwanej długości życia, a nawet "nieśmiertelność" . Sztuczna inteligencja wyeliminuje śmierć i wyeliminuje choroby i śmiertelność. Wśród firm biotechnologicznych trwa wyścig o znalezienie "klucza do życia wiecznego."

Wraz z obietnicą przekształcenia zwykłego człowieka w bożka nadczłowieka, obietnica „ powszechnego podstawowego dochodu ” jest bardzo atrakcyjna, szczególnie dla tych, którzy nie znajdą już pracy w nowej gospodarce cyfrowej. Uzyskanie podstawowego dochodu bez konieczności przechodzenia na bieżnię i hańby ubiegania się o pomoc społeczną jest przynętą do zdobycia wsparcia dla ubogich.

Aby było to opłacalne ekonomicznie, gwarancja dochodu podstawowego wymagałaby wyrównania różnic płac. Do promowania społeczeństwa bezgotówkowego zostaną wykorzystane techniczne procedury przekazywania pieniędzy z państwa. Po cyfryzacji wszystkich transakcji pieniężnych każdy zakup zostanie zarejestrowany. W konsekwencji organy rządowe miałyby nieograniczony dostęp do szczegółowego nadzorowania sposobu wydawania pieniędzy przez poszczególne osoby. Powszechny dochód podstawowy w społeczeństwie bezgotówkowym zapewniłby warunki do narzucenia systemu kredytu społecznego i dostarczyłby mechanizmu sankcjonowania niepożądanych zachowań oraz identyfikacji zbędnych i niepożądanych .

Kto będzie rządził?
Światowe Forum Ekonomiczne milczy na temat tego, kto będzie rządził w tym nowym świecie.

Nie ma powodu, aby oczekiwać, że nowi posiadacze władzy będą życzliwi. Jednak nawet gdyby najważniejsi decydenci nowego rządu światowego nie byli złośliwi, ale tylko technokratami, z jakiego powodu administracyjna technokracja musiałaby zajmować się niepożądanymi ? Jaki sens ma przekształcanie zwykłego człowieka w nadczłowieka przez elitę technokratyczną? Po co dzielić się korzyściami ze sztucznej inteligencji z masami i nie zatrzymywać bogactwa dla nielicznych wybranych?

Nie poddając się utopijnym obietnicom, trzeźwa ocena planów musi prowadzić do wniosku, że w tym nowym świecie nie byłoby miejsca dla przeciętnego człowieka i że zostałby odłożony wraz z „bezrobotnymi”, „ słabowici ”i„ źle wychowani ”. Za głoszeniem postępowej ewangelii sprawiedliwości społecznej przez promotorów Wielkiego Resetowania i ustanowienia nowego porządku świata kryje się złowrogi projekt eugeniki , który jako technika nazywa się teraz „ inżynierią genetyczną ”, a jako ruch nosi nazwę „ transhumanizm ”, termin ukuty przez Juliana Huxleya , pierwszego dyrektora UNESCO .

Promotorzy projektu milczą o tym, kto będzie rządził w tym nowym świecie. Dystopijny i kolektywistyczny charakter tych projekcji i planów jest wynikiem odrzucenia wolnego kapitalizmu. Ustanowienie lepszego świata poprzez dyktaturę jest wewnętrzną sprzecznością. Nie mniej, ale więcej dobrobytu gospodarczego jest odpowiedzią na obecne problemy. Dlatego potrzebujemy więcej wolnych rynków i mniej planowania państwowego. Świat staje się coraz bardziej ekologicznym i spadek tempa wzrostu populacji światowej jest już w toku . Tendencje te są naturalną konsekwencją tworzenia bogactwa poprzez wolny rynek.

Wniosek
Światowe Forum Ekonomiczne i powiązane z nim instytucje w połączeniu z kilkoma rządami i kilkoma firmami z branży zaawansowanych technologii chcą wprowadzić świat w nową erę bez własności i prywatności. W grę wchodzą wartości takie jak indywidualizm, wolność i pogoń za szczęściem, których należy odrzucić na rzecz kolektywizmu i narzucenia „dobra wspólnego”, które jest definiowane przez samozwańczą elitę technokratów. To, co jest sprzedawane społeczeństwu jako obietnica równości i zrównoważonego rozwoju ekologicznego, jest w rzeczywistości brutalnym zamachem na ludzką godność i wolność. Zamiast wykorzystywać nowe technologie jako narzędzie doskonalenia, Wielki Reset stara się wykorzystać możliwości technologiczne jako narzędzie zniewolenia. W tym nowym porządku świata państwo jest jedynym właścicielem wszystkiego. I w naszej wyobraźni pozostaje nam ustalenie, kto zaprogramuje algorytmy zarządzające dystrybucją towarów i usług. Autor:

Antony P. Mueller - jest niemieckim profesorem ekonomii, który obecnie uczy w Brazylii. mises.org/…perty-world-2030-according-wef