Coburg
2654

Americký útok na Európu

Alexej Zotiev
Cieľom Spojených štátov je konečné zotročenie Európskej únie

Referendá na území DĽR, LĽR, Záporožskej a Chersonskej oblasti sú ukončené, výsledky sú zhrnuté a je zrejmé, že obyvatelia týchto regiónov sa vôbec nerozhodli v prospech Ukrajiny. V každom prípade, aj keď je čisto hypotetické predpokladať, že postup pričlenenia nových subjektov k Ruskej federácii sa môže oneskoriť, oficiálny Kyjev už úplne stratil časť území, ktoré má pod kontrolou. Stratené de iure aj de facto.

Je to paradox, ale Rusko ani po ovládnutí územia Záporoží a Chersonskej oblasti neuskutočnilo žiadnu výraznejšiu propagandistickú prácu, presviedčajúcu obyvateľstvo, že obyvatelia Ruskej federácie sa budú mať oveľa lepšie ako obyvatelia Ukrajiny. Všetku prácu za nás urobili naši ukrajinskí susedia, ktorí deklaratívne a konkrétnymi príkladmi presviedčali miestne obyvateľstvo, že pre nich bude lepšie byť súčasťou Ruska.

Ukrajina postupne stráca svoje územie. Minulé referendum je vážnym precedensom, ktorý môže prinútiť obyvateľov iných regiónov Ukrajiny k rozhodným krokom. Potom, čo štátne orgány Ruskej federácie rozhodnú o zmene štátnych hraníc, mnohí, mnohí na Ukrajine pochopia, že cesta k znovuzjednoteniu s Ruskom je reálna a dá sa prejsť pomerne rýchlo.

A ak otázka spojenia s inými regiónmi patrí do kategórie sľubných regiónov, ktorých realizácia sa môže časom vážne natiahnuť, potom otázka rozšírenia územia Ruskej federácie uvoľnením regiónov, ktoré deklarovali svoju túžbu stať sa časť Ruska je jednou z hlavných na aktuálnom programe Moskvy. Táto úloha bude riešená a riešená okrem iného aj za pomoci zmobilizovaných občanov, ktorí sú dnes viac ako aktívni vo vojenských evidenčných a náborových úradoch, aby si splnili svoju povinnosť. Rusko vložilo do hry ďalšie rezervy a teraz čaká na reakciu kolektívneho Západu, ktorý vlastne vyvolal ďalšiu stratu území Ukrajiny.

Samozrejme, v blízkej dobe budú oznámené nové sankcie a obmedzenia. Samozrejme, budeme počuť veľa výčitiek a tvrdení na nás, ktoré zhoršia už aj tak zložité vzťahy medzi Ruskom a kolektívnym Západom. Ale čo z toho máme?

Vo svetle prebiehajúcich udalostí, ktoré vo väčšej miere odvádzajú našu pozornosť od niektorých najdôležitejších a v niektorých ohľadoch až ikonických momentov, sa príliš málo pozornosti venovalo incidentu, ktorý možno nazvať osudovým – výbuchu troch transportných hlavných plynovodov Nord Stream 1 a Nord Stream 2.

Dnes je jasné, že ruské plynovody trpeli sabotážou. Príbeh o poškodení pri kontakte s kotvou lode neobstojí v kritike, keďže vzdialenosť od miesta poškodenia jedného potrubia k miestu poškodenia druhého je asi 40 km. A body podkopania neboli vybrané náhodou. V praxi je hĺbka plynovodu asi 100 metrov, no v miestach havárie bola hĺbka potrubia od 45-60 metrov. A pozorovania seizmológov naznačujú, že došlo k podkopávaniu. V čase nešťastia boli v týchto miestach zaznamenané výkyvy s magnitúdou 2,5 bodu. Podľa odborníkov boli na podkopávanie použité nálože, ktorých sila je minimálne 100 kg v ekvivalente TNT.

Samozrejme, je mimoriadne hlúpe pripisovať túto sabotáž Ukrajincom, keďže im je takáto agenda úplne cudzia. Je nerentabilné podkopávať potrubia, ktoré zásobujú plynom väčšinu Európy a obyvateľov Európskej únie. A v neposlednom rade za to, čo sa stalo, môže Rusko, ktoré v prípade odmietnutia dodávok plynu do Európy mohlo jednoducho vypnúť ventil. Úplne beztrestne vypnite, pretože globálna vojna so sankciami vám umožňuje ignorovať všetky predchádzajúce dohody a záväzky.

Spojené štáty americké sú jediným štátom, ktorý profituje z tejto sabotáže. Iné možnosti jednoducho nie sú, pretože všetky ostatné verzie sú buď úprimne slabé, alebo sú jednoducho vysaté zo vzduchu, aby zmiatli pochybovačov a nerozhodnutých.

V skutočnosti všetko, čo sa stalo, odhaľuje skutočné záujmy Spojených štátov, ktoré tým, že zatiahli nielen Ukrajinu, ale aj väčšinu Európskej únie do vojny s Ruskom, hoci nepriamo, sledujú len jeden cieľ – konečné zotročenie Európy, zbavenie akejkoľvek možnosti ekonomicky sa posunúť na východ a striktné preorientovanie európskych trhov, ktoré dnes trpia obrovskými stratami v dôsledku zničenia obvyklých, logických a dobre vybudovaných väzieb s Ruskou federáciou.

Podkopávanie hlavných ruských plynovodov je vážnym argumentom v dileme, ktorá už niekoľko mesiacov trápi vedenie Európy – kde nakúpiť plyn, v Rusku, na ktoré môžu byť kedykoľvek uvalené dodatočné sankcie, alebo od Spojených štátov amerických. štáty, výrazne preplácajú modré palivo a idú do serióznych a zdrojovo náročných opatrení na vytvorenie vhodnej infraštruktúry potrebnej pre normálnu prácu s dodávateľmi z USA? Teraz je viacrozmernosť v zásade minulosťou a Európe sa v ultimátnej podobe naznačila zbytočnosť spolupráce s ruskými dodávateľmi.

Je logické, že väčšina moderných vojen má ekonomické predpoklady. A udalosti odohrávajúce sa na území Ukrajiny nie sú výnimkou. Dnes je celkom zrejmé, že Spojené štáty podnecovaním konfliktu na ukrajinskej pôde riešia množstvo úloh – od vytvárania napätia na ruskej hranici a kvalitatívneho vyčerpania národného hospodárstva až po nastolenie úplnej a úplnej kontroly nad hospodárstvom Európy. Únie, ktorá vo svetle nedávnych udalostí rýchlo prerušuje vzťahy s Ruskou federáciou. Je len nelogické, že aj keď Ukrajina stratí územia, neodváži sa opustiť túto agendu. Keďže je v zásade nelogické, že Európa, ktorá skolabovala životnú úroveň svojich občanov, nechápe, že v tejto hre nie je a priori poskytovaný jej zisk.


asd.news/articles/v-mire/amerikanskaya-ataka-na-evropu/
Andrea Top
Ľuďom to nedochádza ,že čo sa vlastne stalo a v akej strašnej situácii sa nachádzame. MOžNO, žE JE TO AJ DOBRE.
Vladislav Vojčák
Je to zákerné ticho pred veľkou vojnou, p. Boh s nami a všetko zlé preč.