Clicks1.5K
Frog
11
Amerika má na vybranou: stanné právo nebo občanskou válku Bývalý poradce národní bezpečnosti Michael Flynn v úterý navrhl petici vyzývající presidenta Trumpa, aby dočasně pozastavil ústavu, …More
Amerika má na vybranou: stanné právo nebo občanskou válku

Bývalý poradce národní bezpečnosti Michael Flynn v úterý navrhl petici vyzývající presidenta Trumpa, aby dočasně pozastavil ústavu, vyhlásil stanné právo a nařídil armádě dohled nad opakovanými volbami pro presidentské volby 2020. V petici, publikované v úterý neziskovou skupinou "My, shromáždění lidu", bylo řečeno, že "neexistuje žádná mírová cesta k zachování jednoty státu" v důsledku Bidenova volebního vítězství, a naléhá na Trumpa, aby využil své "výjimečné autority" a zabránil tak druhé občanské válce, podněcované zlými aktéry, vedenými komunistickou Čínou. Dopis doprovázející petici se odvolává na podobnou situaci v roce 1860 v době občanské války, a radí Trumpovi, aby se zachoval jako tehdy president Lincoln. Voliči ze všech států se mají sejít a předat své volební výsledky 14. prosince, jak uvádí Národní konference státní legislativy. Trump ve čtvrtek oznámil, že opustí Bílý dům, pakliže volební komise formálně vyhlásí Bidena vítězem letošních voleb.

Původní zdroj: The Daily Caller News Foundation


Michael Flynn Promotes Petition Calling On Trump To Suspend The Constitution And Declare Martial Law
dailycallernewsfoundation.org/…ution-and-declare-martial-law/
The Daily Caller News Foundation * Andrew Kerr on December 2, 2020

Former national security adviser Michael Flynn promoted a petition Tuesday calling on President Donald Trump to temporarily suspend the U.S. Constitution, declare martial law and order the military to oversee a national re-vote for the 2020 presidential election.
The petition, published Tuesday by the Ohio-based non-profit group We The People Convention, said there was “no peaceful way left to preserve our Union” following President-elect Joe Biden’s electoral victory and urged Trump to exercise his “extraordinary authority” to avert a second civil war.
“Limited Martial Law is clearly a better option than Civil War!” a letter accompanying the petition states.
Flynn, to whom Trump granted a presidential pardon last Wednesday related to the retired Army general’s December 2017 guilty plea for making false statements to the FBI, tweeted a link to the petition Tuesday evening.
“Freedom never kneels except for God,” Flynn tweeted.
The letter accompanying the petition said Trump must be prepared to act as former President Abraham Lincoln did at the onset of the Civil War in the early 1860s, including:
Ordering “hundreds of Northern newspapers that spoke against him to be shut down and their owners and editors arrested.”
Ordering the arrest of an Ohio congressman “for the crime of speaking out against him.”
Signing an arrest warrant for the then-Chief Justice of the Supreme Court who ruled that Lincoln had illegally suspended the Writ of Habeas Corpus.
Ordering the arrest of thousands of Maryland citizens “for the crime of ‘suspected Southern sympathies,”‘ some of whom were held in military prisons without trial for years.
“Many will object to these actions, as they did in Lincoln’s day, but we assure you that We the People understand that no less action will suffice to prevent the loss of our Constitutional right to vote and preserve our Republic,” the letter stated.
The letter said Trump’s declaration of martial law and temporary suspension of the Constitution must be for the sole purpose of having the military oversee a national re-vote that “reflects the true will of the people.”
Pro-Trump lawyer Lin Wood also promoted the petition on Tuesday, tweeting that Trump should “declare martial law” to avert a civil war spurred on by bad actors led by communist China.
Numerous news outlets have called the election for Biden, who is expected to receive 306 Electoral College votes to Trump’s 232.
The electors for each state are expected to meet and cast their ballots on Dec. 14, according to the National Conference of State Legislatures.
Trump said Thursday he will vacate the White House if the Electoral College formally declares Biden the winner of the 2020 election.

Článek byl převzat WDN News:

Michael Flynn endorses martial law and national re-vote for president
wnd.com/…aw-national-re-vote-president/
By WND News Services * Published December 2, 2020 at 3:56pm
This story originally was published by the Daily Caller News Foundation.
dyk
aeronet.cz/…-a-nenakoupis-odemykani-dveri/

Slovenská televize přinesla reportáž o podkožním čipování ve Švédsku, proroctví se naplňuje beze zbytku, bez znamení šelmy na ruce nebo na čele neprodáš a nenakoupíš! Odemykání dveří, nastupování do MHD, vstupování do obchodů, startování automobilu, placení v obchodech, přihlašování na web, k bankovnímu účtu, zdravotní karta, občanský průkaz, cestovní …More
aeronet.cz/…-a-nenakoupis-odemykani-dveri/

Slovenská televize přinesla reportáž o podkožním čipování ve Švédsku, proroctví se naplňuje beze zbytku, bez znamení šelmy na ruce nebo na čele neprodáš a nenakoupíš! Odemykání dveří, nastupování do MHD, vstupování do obchodů, startování automobilu, placení v obchodech, přihlašování na web, k bankovnímu účtu, zdravotní karta, občanský průkaz, cestovní pas, covidový pas a informace o testování a očkování, to všechno pod kůží v čipu na ruce nebo na čele! Konspirace se znovu stala realitou!
Libor Halik shares this
1.5K
Trumpovo stanné právo, či občanská válka za Bidena v USA r.2021