Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks545

V Košiciach už „slušní“ vo vedení mesta predkladajú návrh VZN o poskytovaní služieb a určovaní náhrad. Ostane priemernému dôchodcovi v domove dôchodcov 20 eur na mesiac? Vziať človeku aj to posledné je hyenizmus

V Košiciach už „slušní“ vo vedení mesta predkladajú návrh VZN o poskytovaní služieb a určovaní náhrad. Ostane priemernému dôchodcovi v domove dôchodcov 20 eur na mesiac? Vziať človeku aj to posledné …More
V Košiciach už „slušní“ vo vedení mesta predkladajú návrh VZN o poskytovaní služieb a určovaní náhrad. Ostane priemernému dôchodcovi v domove dôchodcov 20 eur na mesiac? Vziať človeku aj to posledné je hyenizmus.

Ľudia, ktorí celý život pracovali a vytvárali hodnoty majú ostať bez jediného Eura? Ľudia, ktorí toto mesto budovali a kropili pôdu potom ? To naozaj nebudú mať z čoho ani kúpiť vnúčikovi balíček mandariniek
na Mikuláša?


Smer varuje pred znižovaním sociálnych štandardov oprávnene. V Košiciach už „slušní“ vo vedení mesta predkladajú návrh VZN o poskytovaní služieb a určovaní náhrad. Ostane priemernému dôchodcovi v domove dôchodcov 20 eur na mesiac?

V domove dôchodcov na Garbiarskej 4. v Košiciach prebehla verejná schôdza s klientmi strediska sociálnej pomoci. Zo strany vedenia zariadenia boli klientom poskytnuté informácie o pripravovaných zmenách, ktoré chystá nové vedenie mesta na čele s Polačekom, ktorý bol zvolený za koalíciu strán SaS, KDH, Strana maďarskej komunity, NOVA, Občianska konzervatívna strana – teda za súčasnú opozíciu.

Schôdze sa zúčastnila vyše stovka klientov. Navrhované zmeny VZN v ľuďoch vzbudilo pomerne silnú reakciu nevôle, čo viacerí prejavili veľmi kritickými výstupmi. Ozývali sa názory, že „panstvo (primátor) sebe dvihlo plat a im dvíhajú ceny, aby bolo na plat…“

Schôdza utvrdila v názore mestského poslanca Michala Djordjeviča, ktorý sa osobne rozprával s zhruba 20 klientmi aj s riaditeľkou a sociálnymi pracovníčkami, že tento návrh nie je žiadúce prijať a je potrebné buď doplácať zariadeniam financie z mestského rozpočtu, alebo nastaviť úplne nové VZN o dotáciách na poskytovanie sociálnej starostlivosti, ktoré by zohľadňovalo výšku príjmov jednotlivých klientov. Dovtedy je potrebné spracovať jednotlivé analýzy a štatistiky. Zatiaľ určite NIE zvyšovaniu poplatkov pre samotných klientov.

Situáciu okolo domovov dôchodcov vidí takto:
Vziať človeku aj to posledné je hyenizmus. Starček s dôchodkom 350€ mal doteraz vreckové 70€ mesačne. Pán primátor s platom viac ako 5000€ mesačne si však myslí, že mu postačuje dvadsiatka.
Ľudia, ktorí celý život pracovali a vytvárali hodnoty majú ostať bez jediného Eura? Ľudia, ktorí toto mesto budovali a kropili pôdu potom ? To naozaj nebudú mať z čoho ani kúpiť vnúčikovi balíček mandariniek na Mikuláša?


Primátor Jaroslav Polaček do MZ predkladá návrh VZN o poskytovaní služieb na území mesta a určovaní náhrad z ich poskytovanie. Pre užívateľov sociálnych služieb by to znamenalo nárast nákladov. V súčasnosti zaplatí Košičan so 4. stupňom odkázanosti v samostatnej obytnej jednoposteľovej izbe 278,6 eura. ( Minimálny dôchodok je 278,90 € ). Po schválení návrhu by to bolo 329,5 eura, teda o viac ako 50€ !
V súčasnosti využíva mestské zariadenie na Garbiarskej 188 klientov. Koľko by teda títo na pomoc odkázaní ľudia, ktorí vo viacerých prípadoch nemajú žiadnych príbuzných “zarobili” pre mesto ? 188 x 50€ x 12 mesiacov je 112 800€.


To naozaj pre takúto sumu zoberieme ľuďom aj to posledné? Sú nám títo ľudia dobrí iba pred voľbami ? Pred voľbami ( a to bol poslanec mesta znalý rozpočtu ) pán Polaček tvrdil, že “Peňazí v rozpočte Mesta Košice je dosť na to, aby sme vedeli zabezpečiť jeho základné funkcie a ešte aj investovať milióny eur na jeho rozvoj. Ak by sa využívali rozpočtové zdroje len na to, na čo sú určené, mohli by sme z ušetrených prostriedkov investovať obrovské peniaze do opráv chodníkov a ciest, kultúry, športu, mládeže, sociálnych služieb”.

Neviem kam kráča toto mesto, ale pýtam sa – Košičania, to sa chceme iba tichúčko prizerať ? Ja sa veru nebudem.

alianciazanedelu.sk/archiv/4524
Je to prírodzená eutanázia, urobiť z človeka nulu bez peňazí a vreckového, aby si nemal za čo kúpiť ani papuče.
Caesar likes this.