Pan Jezus ustanowił Tajemnice Światła

Nasz Pan Jezus Chrystus powiedział do pierwszego papieża, czyli św. Piotra Apostoła, a przez niego do wszystkich przyszłych papieży: I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na …More
Nasz Pan Jezus Chrystus powiedział do pierwszego papieża, czyli św. Piotra Apostoła, a przez niego do wszystkich przyszłych papieży:
I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie (Mt 16, 19).
A więc Pan Jezus zatwierdza prawomocne zarządzenia papieża, który jest Jego Zastępcą i następcą św. Piotra, dlatego odrzucanie takich zarządzeń papieskich jest równoznaczne z odrzucaniem woli Chrystusa:
Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał (Łk 10, 16).
List Apostolski św. Jana Pawła II "Rosarium Virginis Mariae" nie należy do nadzwyczajnego i nieomylnego Magisterium, które należałoby przyjąć wiarą boską i katolicką, czyli Posłuszeństwo wiary i religijna uległość ducha.
Zwyczajne i nieposiadające nieomylnej rangi nauczanie (zawierające prawomocne zarządzenie w kwestii nowych tajemnic różańcowych) również obowiązuje wszystkich …More
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !
Wszystkie Czesci Rozanca Swietego sa piekne , lecz nie ulega watpliwosci, ze CZESC SWIATLA jest przepiekna modlitwa na Rozancu i jakze trafnie zostala przekazana na obecne czasy; przesladowania , zametu, hipokryzji, mamienia , bluznierstw, zaglady , barbazynstwa itp............jak wiemy przypadkow nie ma..........
dziekujemy Ci Boze za ten dar i laske i dziekujemy Ojcu Swietemu Janowi Pawlowi II.....
pomiary
tendencyjne.
Weronika..S
Trzyczęściowy różaniec to 150 razy ,,Zdrowaś Maryja,, i tyle jest psalmów. Nie widzę problemu. Chcesz odmawiać 4 części to odmawiaj, a ja w zasadzie odmawiam trzy części, i to też nie jest twoim problemem.
Instrukcja Nowenny Pompejańskiej jest następująca; ,,...odmów różaniec, czyli 15 tajemnic: radosne, bolesne,chwalebne. Możesz dołączyć ,,tajemnice światła,,. koniec cytatu... z którego wynika …More
Trzyczęściowy różaniec to 150 razy ,,Zdrowaś Maryja,, i tyle jest psalmów. Nie widzę problemu. Chcesz odmawiać 4 części to odmawiaj, a ja w zasadzie odmawiam trzy części, i to też nie jest twoim problemem.
Instrukcja Nowenny Pompejańskiej jest następująca; ,,...odmów różaniec, czyli 15 tajemnic: radosne, bolesne,chwalebne. Możesz dołączyć ,,tajemnice światła,,. koniec cytatu... z którego wynika, że owe trzy części to już pełny różaniec. Kto chce może dołączyć część czwartą, zaznaczam ,,czwartą,, bo nadgorliwi kapłani zmieniają numerację owych części.
Pascendis Dominicis Gregis
Skoro papież ustanawiając Tajemnicę Światła, dał katolikom Kościoła rzymskokatolickiego dobrowolny wybór odmawiania tej tajemnicy, to dlaczego zrobiono z tego regułę?