Małe nic shares this
719
Rozumiejcie chwilę obecną - ks. Robert Skrzypczak
Weronika-S.
Ksiądz Profesor to świetny kaznodzieja. Chrystus inaczej jednak mówił o smutku niż on. Powiedział bowiem: ,,Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni,,. Smutek więc nie jest wadą, co wynika ze słów Chrystusa. Ze słów Ks. Skrzypczaka wynikałoby jednak inna myśl. Jak wspomniałam Ks. Prof. to świetny kaznodzieja, czasem brakuje jednak spójności religijnej w jego wypowiedziach. …More
Ksiądz Profesor to świetny kaznodzieja. Chrystus inaczej jednak mówił o smutku niż on. Powiedział bowiem: ,,Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni,,. Smutek więc nie jest wadą, co wynika ze słów Chrystusa. Ze słów Ks. Skrzypczaka wynikałoby jednak inna myśl. Jak wspomniałam Ks. Prof. to świetny kaznodzieja, czasem brakuje jednak spójności religijnej w jego wypowiedziach. Oczywiście to inny ton niż Franciszka, ale intencje czasem są zbieżne.
DARCO
Nie trzeba doszukiwać się zła. Ks Skrzypczak mówiąc o smutku cytował św. Jana Kasjana, chodzi o smutek z relacji do siebie. Zła ocena samego siebie jako gorszego od innych, czyli użalanie się nad sobą co skutecznie blokuje rozwój człowieka m in. w dążeniu do świętości. Pan Jezus okazał smutek wyraźnie dwa razy: gdy zapłakał nad losem Jerozolimy i nad grobem Łazarza ale był to innego rodzaju …More
Nie trzeba doszukiwać się zła. Ks Skrzypczak mówiąc o smutku cytował św. Jana Kasjana, chodzi o smutek z relacji do siebie. Zła ocena samego siebie jako gorszego od innych, czyli użalanie się nad sobą co skutecznie blokuje rozwój człowieka m in. w dążeniu do świętości. Pan Jezus okazał smutek wyraźnie dwa razy: gdy zapłakał nad losem Jerozolimy i nad grobem Łazarza ale był to innego rodzaju smutek. Gdy mówił: Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni" nie pochwalał smutnych zakopujących w lęku talent.
My dziś możemy okazać podobny smutek i nie pozostawać obojętni widząc np. teraz w czasie plandemii" królowania" Covida z jakim lekceważeniem jest traktowane Ciało Chrystusa na Eucharystii albo nad naszym ogłupianym przez media narodem.