Clicks1.9K
Edward7
5

Podejrzane słowa przypisywane Papieżowi Benedyktowi XVI

Gazeta „ Corriere della Sera ” (pch24.pl/…stolicy-piotrowej,82353,i.html) , 1 marca 2020 r., Z pełnym rozmachem ogłasza na pierwszej stronie artykuł - rzekomo - oparty na wywiadzie z Papieżem "emerytowanym" Benedyktem XVI, „osiem lat po pożegnaniu z papiestwem”. Ale jest to dość rozczarowujące, ponieważ jest w nim bardzo mało słów Benedykta. Najwyraźniej, jeśli popełniliśmy błąd, wycofamy się, dyrektor gazety złożył wizytę "emerytowanemu" Papieżowi w klasztorze Mater Ecclesiæ w Watykanie i tam właśnie powstał artykuł, nie ma nawet zdjęć z tej okazji. Powtórzyli mniej więcej ten sam schemat, co w 2019 roku, kiedy w ich czasopiśmie, które wydawane jest w piątki, Sette , ogłosili wywiad z Benedyktem, było od niego bardzo mało słów. Kontynuujemy przytaczanie niektórych wyrażeń przypisywanych Benedyktowi, które pojawiają się w artykule Corriere'a .

O istnieniu dwóch papieży i ich rezygnacji.«Nie ma dwóch Papieży, Papież jest tylko jeden»
«To była trudna decyzja. Ale wziąłem to z pełnym sumieniem i myślę, że zrobiłem to dobrze. Niektórzy z moich „fanatycznych” przyjaciół wciąż są źli, nie chcieli zaakceptować mojego wyboru. Myślę o teoriach spiskowych, które za tym podążały: ktoś powiedział, że to wina skandalu Vatileaks, inny wypowiedział się o spisku lobby gejowskiego, ktoś inny powiedział o sprawie konserwatywnego teologa lefebrysta Richarda Williamsona. Nie chcą wierzyć w świadomy wybór. Ale moje sumienie jest w porządku.


Podczas zbliżającej się podróży Francisco do Iraku.
«Myślę, że to bardzo ważna podróż ... Niestety, przypada ona w bardzo trudnym momencie, co również czyni ją niebezpieczną: ze względów bezpieczeństwa i Covid. Jest też niestabilna sytuacja w Iraku. Będę towarzyszył Francisco w mojej modlitwie ».

A co do prezydenta Stanów Zjednoczonych, „praktykującego katolika” Josepha Bidena.
«To prawda, jest katolikiem i praktykującym . I osobiście jest "przeciwny" aborcji ... Ale jako prezydent skłania się ku kontynuacji linii (za aborcją ) Partii Demokratycznej ... A w polityce płci nie do końca zrozumieliśmy, jakie jest jego stanowisko »

Komentarz: Wygląda na to, że jest to wywiad zafałszowany do gustu Bergoglia. Nie jest możliwe, aby B.XVI pochwalił aborcjonistę Bidena, ani też - jak mu to przypisywano w przeszłości - że jest tylko jeden papież i jest nim Francisco, skoro nadal nosi papieską białą sutannę i żyje, w Watykanie udzielając między innymi apostolskich błogosławieństw - typowych dla papieża.

* Apostolskie błogosławieństwo lub papieskie błogosławieństwo jest błogosławieństwem udzielonym tylko przez Papieża bezpośrednio lub przez delegację przez innych. Papież Benedykt XVI w swoim liście do kardynała Brandmullera w listopadzie 2017 r. Mówi „MOJE Apostolskie Błogosławieństwo”, a następnie podpisuje list „Benedykt XVI. "MI bendición apostólica". Tak, ponieważ Papież Benedykt, jak wskazują materiały dowodowe , w tym jego własne słowa, NIE zamierzał zrezygnować z Urzędu Piotra, a jedynie z aspektu Piotrowego "Ministerstwa" - z władzy.

Fragment listu: apostolischen (apostolski) Segen (błogosławieństwo):

/ Maria Ferraz

Benedykt XVI napisał swój list z 20 września do kardynała Sary „z moim apostolskim błogosławieństwem” (Oryginał: udzielam benedyktyńskiego apostolstwa ”)Benedicto XVI sigue impartiendo la “bendición apostólica”

komentarz Anonimowy - (...)ten cytat mówi, że jest tylko jeden papież, ale nie mówi, że jest to Franciszek ... wiemy, że odnosi się do niego samego. Kiedy odnosi się do podróży Bergoglio do Iraku, mówi, że będzie towarzyszył „Franciszkowi” w swojej modlitwie. Nie mówi, że będzie towarzyszyć papieżowi. Co do Bidena, chociaż mówi, że jest katolikiem i praktykującym, w końcu mówi, że nie zna jego stanowiska w sprawie płci (już w ten sposób wyjaśnia ambiwalencję lub niekonsekwencję Bidena w kwestii, która jest zdanie "praktykujący katolik” - czyli jak może połączy słowa aborcja z praktykujący).
religionlavozlibre.blogspot.com/…-palabras-atribuidas-bxvi.html

Totalna manipulacja! Tego na 100% nie powiedział Benedykt XVI.
Benedykt XVI - nie wypowiada się w taki sposób , wystarczy przeczytać jakąś jego encyklikę , język wypowiedzi zbliżony jest do autora encyklik „Ludato si” - dla jej autora - słowa katolik praktykujący i zwolennik aborcji są do pogodzenia.

Papież Benedykt XVI, więzień Watykanu
Benedykt XVI : "Tonąca Łódź Piotrowa"
old school
Nie tylko Watykanu ale NWO
wlowoj
To właśnie myślałem komentując pierwsze wiadomości o tym "wywiadzie". Dokonujący życia papież Benedykt nie gderałby o "fanatykach" (język Franciszka) czy antychryście bidecie... To tylko świadczy o tym na jakim etapie i jak zdeterminowane są władze państwa Watykan w propagandzie.
Weronika....S
Benedykt XVI to więzień Watykanu.
Edward7
Trochę więcej ,od osoby która zna się na rzeczy, po prostu tego nie mógł powiedzieć Benedykt XVI - Ostatni "wywiad" z Papieżem Benedyktem XVI - najsmutniejsze ze wszystkiego jest to, co zrobili z biednym, Papieżem - podstępnie fałszywie przedstawiając go jako parodię siebie w celu politycznej manipulacji opinią publiczną . To jest bezbożne i wywoła gniew Boży.

Benedykt XVI nadal jest prawdziw…More
Trochę więcej ,od osoby która zna się na rzeczy, po prostu tego nie mógł powiedzieć Benedykt XVI - Ostatni "wywiad" z Papieżem Benedyktem XVI - najsmutniejsze ze wszystkiego jest to, co zrobili z biednym, Papieżem - podstępnie fałszywie przedstawiając go jako parodię siebie w celu politycznej manipulacji opinią publiczną . To jest bezbożne i wywoła gniew Boży.

Benedykt XVI nadal jest prawdziwym Papieżem
Benedykt XVI; Masoneria jest największym zagrożeniem dla Kościoła
„Obalenie” Papieża Benedykta XVI - elementem „wiosny narodów”, maile wikileaks
Niepoprawna "rezygnacja" - Alexis Bugnolo

Nie zrezygnował całkowicie - nie wrócił na stanowiska Biskupa - czyli daje do zrozumienia że coś jest nie tak ...Przez to sugeruje; że nie da się rządzić Kościołem który przejęła masoneria, dlatego zrezygnował „pozornie” - z władzy - cały czas uznaje się za papieża - nawet tekst rezygnacji zawierał błędy - był niepoprawny kanonicznie - także okoliczności są niejasne - na pewno był szantaż i blokada finansów Watykanu - ta "abdykacja" to planowana przez masonerie „Wiosna Kościoła” -w celu radykalnych zmian...
Weronika....S
Była blokada finansów Watykanu, która świadczyła o zmowie przeciwko Benedyktowi XVI. Po jego, jak to się mówi, abdykacji, blokada została zdjęta.