Clicks414
_Stefanek,
2

W Paryżu przeciwko homomałżeństwom

W Paryżu przeciwko homomałżeństwom
Tagi: protest, Paryż, homomałżeństwa, François Hollande, Francja
Dodano: 21.04.2013 [22:06]
foto: facebook.com
Przed wtorkowym głosowaniem w Zgromadzeniu Narodowym, po którym Francja może zalegalizować małżeństwa homoseksualne, w Paryżu demonstrowało dziś według „Le Figaro” od 45 tys. do 270 tys. przeciwników tego projektu ustawy.

Była to w stolicy Francji trzecia wielka demonstracja przeciwko homomałżeństwom, których legalizacja stanowiła jedną z obietnic wyborczych, prezydenta Francois Hollande'a.

Jak informowały dziś francuskie media, obecnie 74 proc. Francuzów wyraża rozczarowanie rządami Hollande'a. Jest to najgorszy wynik od momentu wprowadzenia podobnych sondaży w 1958 r.

Organizatorzy niedzielnego protestu przeciwko ustawie spodziewali się zgromadzić na niej równie wielką liczbę uczestników, co na dwóch poprzednich, na które według policji przybywało po 300 000 osób. Lecz organizatorzy mówili o 500 tys. osób.

Organizatorzy zapowiadają dalsze protesty w dniu 5 maja, w wigilię pierwszej rocznicy wyboru Hollande'a na prezydenta i 26 maja - w Dniu Matki.
_Stefanek,
Uchwalili ustawę o homomałżeństwach
Tagi: Paryż, homomałżeństwa, François Hollande, Francja
Dodano: 23.04.2013 [18:01]

foto: brocco_lee/ creativecommons.org licenses/by-sa/2.0/
Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, przyjęła dziś ustawę zezwalającą na małżeństwa homoseksualne i adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci. Ustawę już wcześniej uchwalił francuski …More
Uchwalili ustawę o homomałżeństwach
Tagi: Paryż, homomałżeństwa, François Hollande, Francja
Dodano: 23.04.2013 [18:01]

foto: brocco_lee/ creativecommons.org licenses/by-sa/2.0/
Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, przyjęła dziś ustawę zezwalającą na małżeństwa homoseksualne i adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci. Ustawę już wcześniej uchwalił francuski Senat.

Ustawa została przyjęta 331 głosami za i 225 przeciw. Partia Socjalistyczna, z której wywodzi się prezydent Francois Hollande, dysponuje w Zgromadzeniu Narodowym większością absolutną.

W niedzielę, 21 kwietnia, odbył się już trzeci protest przeciwko homomałżeństwom w Paryżu. Jak podawała „Le Figaro” wyrazić swoje niezadowolenie nową ustawą przyszło wyrazić od 45 tys. do 270 tys. osób. Dalsze protesty mają się odbyć w dniu 5 maja, w wigilię pierwszej rocznicy wyboru Hollande'a na prezydenta i 26 maja - w Dniu Matki.
_Stefanek,
Ks.Infuat z Polski,który uczestniczył w marszu anty- gejowskim (nie pamiętam nazwiska -słuchałem Radia Maryja ) stwierdził :
"nie ma żadnej ustawy w Parlamencie Francuskim ,która wcześniej nie zaakceptowana y nie była przez loże masońskie.
(wiemy kto rządzi światem i dyktuje swoje "prawa " )