Coburg
951

Známka genocídy: hrozné nálezy v Donbase

Severodoneck, Lisičansk, Rubižne... Podľa predbežných odhadov je na dvoroch viac ako jeden a pol tisíc hrobov. Len za desať dní a iba v meste Rubižne boli pozostatky 109 ľudí znovu pochované.

Ministerstvo obrany distribuovalo zábery z Charkovskej oblasti. Naša armáda dodáva do oslobodených oblastí ďalšiu dávku humanitárnej pomoci. Múka pre miestnu pekáreň , cereálie, konzervy, maslo, lieky - spolu viac ako 20 ton nákladu. Všetky kamióny v sprievode vojenskej dopravnej polície dorazili bez incidentov.

Dom, kde sa zdá, že nikto nie je. Vyzerá ako mŕtvy. Nápis „Tu žijú ľudia“ v samom strede medzi ruinami je ako niečí sarkazmus. Ale je to pravda. Dlho sme nevideli ľudí, nadšene hovoria, že majú svetlo z generátora, jedlo z pivnice. Že na tri mesiace utiekli do Záporožia – ukrajinské oddiely im nedovolili odísť do LPR.

Sám. V celom mikrodistriktu už nie sú celé byty. A to ani preto, že tanky Ozbrojených síl Ukrajiny obsadili pozície rovno pod oknami, skrývajúc sa za civilistami. Ešte cynickejšie.

"Bola tam pozorovateľka, v ukrajinskom jazyku presne opravila, kde boli celé domy. A potom začali udierať. Tank vyšiel a zasiahli tankom všetky domy," spomínajú miestni obyvatelia.

Rozprávky o spotteroch sa zvyčajne považujú za legendu v prvej línii. Naše exkluzívne výhonky. Tento muž riadil ukrajinské delostrelectvo. Denis, 42 rokov, tri deti. Na pokyn istého kurátora zistil, kde sa v ľudoprázdnom Severodonecku zhromažďujú ľudia. V Ľadovom paláci sa napríklad rozdávala humanitárna pomoc. A na tomto dvore bolo plno, keď priniesli pitnú vodu. A na týchto bodoch, ktoré našiel strelec Denis, zasiahlo delostrelectvo. Dostal tritisíc hrivien.

Ďalší dom zničený ukrajinským delostrelectvom na tip od pozorovateľa. Dom číslo 12 na ulici 8. marca. Vo vnútri pod troskami je telo jedného z miestnych obyvateľov. Koľko obyvateľov Severodonecka zomrelo v dôsledku akcií spotterov, zjavne nebol sám, teraz sa snažia zistiť.

Severodoneck, Lisičansk, Rubižne... Podľa predbežných odhadov je na dvoroch viac ako jeden a pol tisíc hrobov. Len za desať dní a iba v meste Rubižne boli pozostatky 109 ľudí znovu pochované.

"Prevládajú trieskové rany, sú tu rany po guľkách. Veľký počet náhlych úmrtí. Teda hovoríme, že starí ľudia boli opustení v ťažkých podmienkach. To znamená, že sa vytvorili také podmienky, ktoré prispievajú k neprežitiu. To je jeden z znaky genocídy,“ povedala Anna Soroka, vedúca medzirezortnej pracovnej skupiny na pátranie po obetiach ukrajinskej agresie.

Mimo konvencie, mimo morálky. Aj keď tieto územia patrili Ukrajine, Kyjev tu presadzoval politiku spálenej zeme. Pre proruské názory. Útoky na civilistov a na civilné objekty šokovali aj samotné ukrajinské bezpečnostné zložky. Spottera do špeciálnych služieb LPR odovzdal niekto z okolia jeho kurátora.

Sapéri zneškodnili výbušné zariadenie, boli dvaja. Ukrajinskí baníci ho pred ústupom položili v budove ministerstva pre mimoriadne situácie v Lysyčansku. Pochopili, že civilisti sem budú hromadne prichádzať o pomoc. A ukrajinský dôstojník informoval aj o výbušných zariadeniach. Tajné údaje zdieľajú vojaci všetkých energetických jednotiek Ukrajiny bez výnimky. A to umožňuje napríklad vystopovať a zničiť západné zbrane prevezené do Kyjeva.

Dáta zbiera aj bývalá sociálna pracovníčka Anzhela v rozbitej dedine Toshkovka. Pre svojich odchádzajúcich susedov. Každý je iný. Ale všetky tieto dediny, ktoré ukrajinská armáda vymazala z povrchu zemského, čakajú na obnovu a návrat svojich obyvateľov.

Признак геноцида: страшные находки в Донбассе