uk.news
15

Знову: Невблаганний Франциск хоче "пробачити все" - без навернення

На зустрічі з 800 священиками та богопосвяченими особами в базиліці Сан-Дзено під час свого візиту до Верони 18 травня Франциск вкотре підтримав формалізм, закликаючи до дешевого відпущення гріхів після пустопорожньої сповіді.

Він випустив з уваги той факт, що сповідь практично вимерла після II Ватиканського собору саме через такий формалізм.

"Сповідь не повинна бути тортурами", - сказав він так, ніби хтось колись стверджував, що вона такою є. Потім Франциск, який, як відомо, мстивий і непрощаючий, додав: "Будь ласка, пробачте все" і "пробачте, не змушуючи їх страждати" - чого сам Франциск ніколи не робив з тих пір, як він керує Ватиканом.

Якщо священик не розуміє, що говорить той, хто кається, він повинен продовжувати, тому що "Господь розуміє", сказав Франциск, розкриваючи магічне розуміння сповіді.

Франциск згадав одного кардинала, сповідника [кардинала Луїса Паскуаля Дрі OFMcap, 96], який, коли комусь "було важко говорити", говорив каянникові: "Продовжуй. Я не зрозумів, але Бог зрозумів". Це по-дитячому, бо Бог не потребує сповіді. Вона потрібна людям.

"Будь ласка, - повторював Франциск свою безглузду заяву, - не катуйте того, хто кається".

Через Amoris Laetitia і Fiducia supplicans Франциск просуває недійсні відпущення (зі сповіддю або без неї) за нерозкаяні смертні гріхи. Водночас він зводить наклепи на тих, хто прагне чинити добро і серйозно ставиться до релігії.

Зображення: Vatican Media, Переклад зі штучним інтелектом