Clicks1.8K
pl.news
21

Watykan obwinia dziennikarza za to, że Franciszek zaprzeczył boskości Chrystusa

Matteo Bruni, Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej odmówił 9 października zaprzeczenia lub sprostowania słów Franciszka, który powiedział, że Jezus “wcale nie był Bogiem”.

Franciszek powiedział tak przyjacielowi, dziennikarzowi Eugenio Scalfariemu (artykuł na zdjęciu).

Bruni powiedział: "jak już przy różnych okazjach mówiłem, słowa, które dr Eugenie Scalfari przypisuje Ojcu Świętemu w czasie wywiadów, nie mogą być uznane za wiarygodne śródła w konteklście tego, co rzeczywiście zostało powiedziane, a są raczej osobistą i dowolną interpretacją tego, co zostało usłyszane, jak wynika jasno z tego, co [Scalfari] napisał dziś o boskości Jezusa Chrystusa".

Wyjaśnienia Bruniego nie mają sensu. Po co Franciszek miałby udzielać wywiadów Scalfariemu, gdyby ten cały czas źle interpretował jego słowa?

To był szósty wywiad, jakiego Franciszek udzielił temu dziennikarzowi. W marcu 2018 Scalfari ujawnił, że Franciszek powiedział mu, iż "nie ma piekła". Już wtedy Watykan chciał ocalić twarz Franciszka, winiąc za to stwierdzenie dziennikarza.

#newsNsubvqluww

niewolnicaMaryi
Bergolio jest fałszywym prorokiem z Pisma Świętego i radzę wam dobrze abyście nie słuchali jego schizmy , on sam się potępił biedny ubogi duchem człowiek na usługach szatana otóż bpie Bergolio PAN JEZUS JEST BOGIEM I PIEKŁO ISTNIEJE WKRÓTCE SIĘ O TYM PRZEKONASZ !!!
przeciwherezjom
pl.news - dobra robota. To groźny dla Kościoła człowiek i trzeba go demaskować
niewolnicaMaryi and one more user like this.
niewolnicaMaryi likes this.
Sw.Joanna likes this.
wujot likes this.