pl.news
23.9K

Kolejna ofiara Franciszka: Biskup podziemia zmuszony do zdrady

Biskup podziemia Yujiang, John Peng Weizhao, lat 56, został nominowany na stanowisko krajowego biskupa pomocniczego Jiangxi.

Peng przyjął święcenia kapłańskie w 1989, a biskupie w 2014 potajemnie za przyzwoleniem Franciszka. W tym samym roku aresztowano go na kilka miesięcy.

22 września Peng powiedział swoim podwładnym, że rezygnuje z funkcji Biskupa Yujiang, ponieważ zgodził się objąć stanowisko biskupa krajowego w związku z planowanym scaleniem jego diecezji z Diecezją Jiangxi.

W ceremonii zaprzysiężenia Penga, odprawionej przez Biskupa Krajowego, Jana Chrzciciela Li Suguanga, wiceprzewodniczącego episkopatu Chin, udział wzięło ponad 200 ludzi.

Peng odczytał przysięgę, która zobowiązała go do "obrony niezależności i samorządności kościołów" oraz do "aktywnego działania na rzecz adaptacji katolicyzmu do społeczeństwa socjalistycznego" - innymi słowy do procesu, przez który przeszła już większość biskupów Novus Ordo.

AsiaNews.it podkreśla, że Peng znalazł się pod "niebywałą presją" [ze strony Watykanu] po podpisaniu tajnych umów pomiędzy Watykanem i rządem Chin.

Jego sprawa przypomina przypadek Biskupa Mindong, Guo Xiijina, którego to Watykan zmusił do rezygnacji z prowadzenia własnej diecezji na rzecz objęcia stanowiska krajowego biskupa pomocniczego.

#newsJoqhbgjhtw

Posoborowe absurdy
To najgorsza zdrada - Zdrada Jezusa przez Watykan >> Anty Kościół coraz wyraźniejszy. Protestant nawraca katolików?. Dzieje…
Walczyć o prawdę
Judasze są wśród nas. Im wyższy szczebel tym ich jest więcej.