Ukraińcy nie chcą się usamodzielniać!

W ośrodkach zorganizowanych przez wojewodę warmińsko-mazurskiego przebywa ok. 2,5 tys. przesiedleńców z Ukrainy, w ośrodkach zorganizowanych prze…
Mark Nemo
Historia zapisze kiedyś notatkę o Polakach: Po 1050 latach istnienia, likwidacja swojego państwa narodowego na własną prośbę, przy fachowej pomocy żydowskich doradców.
mariusz wyka
Oprawcy złapali Polaka przywiązali na stosie,chcieli go spalić ale nie mieli ognia.Za to Polak wyciąga z kieszeni zapałki i mówi hej chłopaki macie tu podpalajcie- gdyż trzeba sobie pomagać!
olek19801
Tak to wygląda.
olek19801
Ukrainiec z mojej wioski od wczoraj ma już drugi samochód.
Ktoś z jakieś fundacji podwiózł auto pod sam dom. Sytuacja robi się coraz bardziej kuriozalna, a nie ma do kogo zgłosić patologicznej sprawy. Bo to jest patologia! Polacy muszą sami radzić sobie we własnym kraju, a goszczący u nas Ukraińcy bogacą się i śmieją z Polaków!
Lilianna w ogrodzie
Proszę napisać dlaczego mieszka w Pana wiosce. Czy kupił dom ? Czy ktoś go przyjął?
olek19801
Już kiedyś pisałem. Dom wynajęty. Sąsiadka przejęła dom po starszym małżeństwie za opiekę. Staruszka zmarła w październiku 2019 roku i zaraz po pogrzebie staruszek musiał opuścić dom. Nikt z sąsiadów nie wie jak do tego doszło, ponieważ starszy pan został zabrany przez syna do innej wsi. Wiemy tylko, że doszło do jakiegoś przekrętu, najprawdopodobniej staruszka podpisała jakiś dokument. Ten dom …More
Już kiedyś pisałem. Dom wynajęty. Sąsiadka przejęła dom po starszym małżeństwie za opiekę. Staruszka zmarła w październiku 2019 roku i zaraz po pogrzebie staruszek musiał opuścić dom. Nikt z sąsiadów nie wie jak do tego doszło, ponieważ starszy pan został zabrany przez syna do innej wsi. Wiemy tylko, że doszło do jakiegoś przekrętu, najprawdopodobniej staruszka podpisała jakiś dokument. Ten dom stał pusty do końca lutego br. Nie udało się go sprzedać, więc sąsiadka zgłosiła dom do przyjęcia "uchodźców". Ukrainiec mówi bardzo dobrze po polsku, zatem musiał już wcześniej pracować w Polsce i w momencie ogłoszenia wojny ukraińsko-rosyjskiej ściągnął żonę i dwóch synów.

Szokiem dla nas, mieszkańców, był przyjazd tej rodziny. Pięć samochodów asystowało w jego dowozie. Przyjechali z siateczką w ręce. Urzędnicy z MOPSU, jakieś fundacje i prywatne osoby wprowadzały rodzinę do tego domu. Po prostu była POMPA! Widać, ze byli przygotowani do takiej akcji. W życiu nie widziałem takiego wydarzenia, tak jak i reszta wieśniaków. Po tygodniu dostał peugeota.
Renault Scenic wczoraj został dostarczony pod dom na blachach polskich.
olek19801
One more comment from olek19801
olek19801
Taki model dotarł do Ukra. Nie wiem czy dostał, czy ma w użyczeniu ( właściciel wówczas odlicza utrzymanie auta i benzynę - ustawa o uchodźcach). Ja,żeby kupić samochód muszę ruszyć d..e i jechać obejrzeć i ewentualnie sam wracam tym pojazdem. A Ukrowi dostarczają na posesję.
Lilianna w ogrodzie
Dziękuje za odpowiedż , nie wiedziałam , że o tym pisałes . Pal sześć to auto . Znajomy mechanik samochodowy niepochlebnie wyraża się o samochodach na F : Ford, Fiat i Francuskie.
Przeraża mnie to , że zajął dom! Kawałek polskiej ziemi. W głowie się nie mieści! Ale przecież syn staruszka jest ....czy to są jakieś ciepłe kluski ? Sąsiadka nie może rozporządzać czyjąś nieruchomością , to wszystko …More
Dziękuje za odpowiedż , nie wiedziałam , że o tym pisałes . Pal sześć to auto . Znajomy mechanik samochodowy niepochlebnie wyraża się o samochodach na F : Ford, Fiat i Francuskie.
Przeraża mnie to , że zajął dom! Kawałek polskiej ziemi. W głowie się nie mieści! Ale przecież syn staruszka jest ....czy to są jakieś ciepłe kluski ? Sąsiadka nie może rozporządzać czyjąś nieruchomością , to wszystko śmierdzi. To może być jakiś mafiozo , a Polacy nie mogą im dawać swoich nieruchomości . Znów będzie mądry Polak po szkodzie? Zadaję pytania , mieszkam na głębokiej wsi i gości widzę rzadko. I dobrze , że rzadko , bo mam nerwa.😤
olek19801
Pół wsi przejęło się w 2019 roku wyrzuceniem staruszka. Owszem, syn jest i pewnie by coś zrobił, ale kochany pan Mieciu (staruszek, obecnie 95 lat) nie chciał żadnej awantury. Cierpiał po śmierci żony. Przeżył II wojnę światową i opowiadał, że gorsi od Niemców byli Ruscy i Ukraińcy. Chichot losu, że teraz w jego domu mieszka rodzina ze Wschodu.
Mieciu to skarb. Bardzo pobożny i wierny syn KK. …More
Pół wsi przejęło się w 2019 roku wyrzuceniem staruszka. Owszem, syn jest i pewnie by coś zrobił, ale kochany pan Mieciu (staruszek, obecnie 95 lat) nie chciał żadnej awantury. Cierpiał po śmierci żony. Przeżył II wojnę światową i opowiadał, że gorsi od Niemców byli Ruscy i Ukraińcy. Chichot losu, że teraz w jego domu mieszka rodzina ze Wschodu.
Mieciu to skarb. Bardzo pobożny i wierny syn KK. Patriota. Rolnik z dziada pradziada. Do tej pory nie pogodziliśmy się z jego wyjazdem. Serce pęka a ręka świerzbi, gdy widzimy z najbliższymi sąsiadami panoszące się Ukry w domu staruszka. Po nim zostały garnki, pościel, meble i wiele innych rzeczy. Wszystko używają Ukry. Sąsiadka, która przejęła dom, na kilka m-cy przed śmiercią starszej pani, przyprowadziła prawnika. Nikt z sąsiadów nie wiedział co podpisywali. Mieciu po paru tygodniach półgębkiem oznajmił, że sąsiadka ofiarowała pomoc przy śmiertelnej chorej żonie. Nikomu do głowy nie przyszło co się szykuje. Mąż sąsiadki to chytry człowiek i wraz z synem musieli zaplanować przejęcie nieruchomości. Od innych ludzi wiem, że dawno temu, jakaś siódma woda po kisielu - jak mawiają, była faktycznie rodziną zmarłej staruszki. Może sobie ubzdurali, że się im ten dom należy.
Nic więcej nie wiem, bo ja się sprowadziłem do tej wsi ładnych parę lat temu. Od tych ludzi trzymam się z daleka, bo źle im z oczu patrzy. Zawzięci i mściwi. Ukraińców wzięli bo zarobek się liczy. Dotacje państwowe chyba się skończyły, ale Ukrainiec pracuje gdzieś nocami, jego żona ma 500 plus na dwóch chłopaków. Ludzie psioczą, bo u nas mieszka trochę uciekinierów z Kresów, starsi boją się Ukrów. Historia kołem się toczy, a kto się jej nie uczy i wniosków nie wyciąga, ten na powrót trwogi dozna...
V.R.S.
Może wreszcie ludzie ze wsi się obudzą. Bo wcześniej, przed wyborami 2019 gdy Ukraińce już kolonizowały polskie miasta to było "moja chata z kraja" i głosowanie na pisowców. No to teraz trzeba wypić piwo, które się tyle lat warzyło razem z panem Jarosławem i panem Mateuszem.
olek19801
@V.R.S. Trudna sprawa. Wieś może się obudzić tylko w przypadku dużych strat finansowych albo przemocy. Dopóki Ukry mają wsparcie z gminy (bo widać, że nadal mają), od różnych fundacji i Caritasu, to wieś ciągnie kasę obecnie za wynajem domów i pokoi. Nie chcą zasiewać pól, nawet choćby tylko dla własnych potrzeb. Co mogę sam sieję a inne produkty sprowadzam od rolnika z odległości 30 km. Mam …More
@V.R.S. Trudna sprawa. Wieś może się obudzić tylko w przypadku dużych strat finansowych albo przemocy. Dopóki Ukry mają wsparcie z gminy (bo widać, że nadal mają), od różnych fundacji i Caritasu, to wieś ciągnie kasę obecnie za wynajem domów i pokoi. Nie chcą zasiewać pól, nawet choćby tylko dla własnych potrzeb. Co mogę sam sieję a inne produkty sprowadzam od rolnika z odległości 30 km. Mam wokół mniej przebudzonych ludzi niż więcej. Reszta chce więcej Lidlów, Biedronek i innych wielkopowierzchniowych sklepów. Działki o dobrej rolnej ziemi wystawiają na sprzedaż i czego ja się obawiam, to tego, że będą sprzedawać Ukrom ... zresztą to się już dzieje. Rosjanie też kupują. Nie umiem tylko określić skali tych sprzedaży, bo gmina trzyma to w tajemnicy. Co nieco wiem od pani z poczty...Świadomość wsi została równie mocno przeorana jak i w miastach. Wygoda, przyjemności i kasa, to te rzeczy są w kręgu zainteresowania wsi. W każdym domu ogromny telewizor, na podwórkach przynajmniej dwa samochody, równe trawniki... Napływają ludzie z miast, deweloperzy też zajmują tereny. Nie wygląda to dobrze.
V.R.S.
Smutne to co pan pisze.
Co do dyskontów to niestety i w mieście z uwagi na pisoinflację tylko właściwie one (poza sprzedażą "z wozu" / na targu ) zostały na rynku spożywczym.
olek19801
Niestety. Mimo wszystko mam wciąż nadzieję w Bogu.