danutadubiel
3276
ŚWIĘTY PIUS X ( Obrazek) "Zaprawdę, nie odbiega od prawdy ten, kto modernistów uważa za nieprzyjaciół Kościoła i to najbardziej szkodliwych." ( św. Pius X )More
ŚWIĘTY PIUS X ( Obrazek)

"Zaprawdę, nie odbiega od prawdy ten, kto modernistów uważa za nieprzyjaciół Kościoła i to najbardziej szkodliwych." ( św. Pius X )
modernistae prohibere
Liberalizm trzeba wypalić z wnętrza kościoła rozżarzonym żelazem, aby nie zarażał szatańską doktryną tych, którzy trwają w wierze i Tradycji.

Któż jak nie przewodniczący obrad Synodu jest odpowiedzialny za wstęp apostatów w celu destrukcji tych prawd, które 2000 lat temu zostały przekazane pokoleniom, aby trwały w ich wypełnianiu.
tahamata
Moderniści to kąkol, a kąkol trzeba pozostawić, by zdrowego ziarna przy okazji nie wytłuc.
🤗
danutadubiel
"Wszyscy bowiem moderniści, którzy jako mistrzowie występować i za mistrzów pragną w Kościele uchodzić, wysławiają głośno filozofię nowoczesną a gardzą filozofią scholastyczną; przyznają się do niej nie z innego powodu, lecz dlatego, że nie znając wcale filozofii scholastycznej, nie mieli argumentu do rozwikłania pomieszanych pojęć i odparcia sofizmatów! Z zaślubin zaś fałszywej filozofii z …More
"Wszyscy bowiem moderniści, którzy jako mistrzowie występować i za mistrzów pragną w Kościele uchodzić, wysławiają głośno filozofię nowoczesną a gardzą filozofią scholastyczną; przyznają się do niej nie z innego powodu, lecz dlatego, że nie znając wcale filozofii scholastycznej, nie mieli argumentu do rozwikłania pomieszanych pojęć i odparcia sofizmatów! Z zaślubin zaś fałszywej filozofii z wiarą wyłonił się ich system, rażący niezliczoną ilością błędów potwornych." ( św. Pius X ).