Clicks2.2K
Radek33
26

Krzysztof Krawczyk:"Mam nadzieję,że jak stanę przed Panem Jezusem ,to przytulę Go i...

W poniedziałek Wielkanocny,w Święta Zmartwychwstania Pańskiego odszedł do Pana jeden z najwybitniejszych polskich piosenkarzy Krzysztof Krawczyk.
"Mam nadzieję, że kiedyś, gdy stanę z Panem Jezusem twarzą w twarz, to przede wszystkim obejmę Go serdecznie, zaleję się łzami, będą to łzy wzruszenia, i przeproszę za swoje niedowiarstwo"
- powiedział w jednym z wywiadów Krzysztof Krawczyk.
********************************************************************************


Legendarny wokalista nie ukrywał, że jest wierzący. W Bogu poszukiwał wsparcia, praktykował i głośno mówił, że bez tego jego życie nie miałoby najmniejszego sensu. Nie zawsze jednak tak było.
Krzysztof Krawczyk miał kryzys wiary.

Pierwszy wielki kryzys wiary przeżył po śmierci ojca, Januarego Krawczyka, który był śpiewakiem operowym. Jego odejście zmieniło życie piosenkarza. Matka dostała silnej depresji, a on musiał rzucić studia muzyczne i zacząć utrzymywać rodzinę. Został wówczas gońcem.

Krzysztof Krawczyk odszedł od Boga w 1964 roku. Przez 20 lat uważał się za ateistę. Wspominał o tym czasie w wywiadzie w Gazecie Wyborczej.

Na pogrzebie ojca ja, który był wierzący, powiedziałem głośno: „Nie ma Ciebie, Boże, nie istniejesz”. Wtedy dokonałem wyboru i stałem się oficjalnie ateistą – nie wiedziałem, że dalej wierzę. Z Kościołem długo nie miałem nic wspólnego. (…) Później to było bardzo wygodne, bo nie trzeba było chodzić do kościoła, spowiedzi, i to lenistwo spowodowało, że człowiek zaczął być troszkę hedonistą – wyznał wówczas Krawczyk.

30 lat przed śmiercią znowu był blisko Boga. Mówił, że zmienił się pod wpływem Ewy Krawczyk. Poznał ją w 1982 roku i właśnie za jej namową udał się na Mszę św. do kościoła w Chicago. Wtedy właśnie wrócił do praktykowania.

Wiara jest rzeczą dość prostą, ale też wspaniałą, która musi spłynąć na człowieka jako prezent – podkreślał w wywiadzie z Faktem w 2016 roku. – Ja go dostałem i przyszło otrzeźwienie. Ewa wzięła mnie do kościoła w Chicago. Wszedłem niewierzący, wyszedłem wierzący. W Polsce z jednej strony mamy teraz wartości narodowe i wiarę, z drugiej – liberalizm i lewicowość. To wszystko się kłóci i tak jest na całym świecie. Ciągle słyszy się namawianie do wiary w jednopłciowe małżeństwa, wiary w to, że eutanazja jest dobra, że aborcja jest w porządku, rodzenie dzieci z probówki też. Są ludzie, którzy się z tym nie zgodzą, i są tacy, którzy się zgodzą. Świat jest podzielony, a ten podział nie jest bezpieczny.

Żałował hulaszczego trybu życia, licznych kochanek i częstych zdrad, które popełniał wobec ówczesnych partnerek. Pytany o to, dlaczego nie ma oporów przed mówieniem głośno o tym etapie, powiedział:

Po pierwsze, dlatego że to mnie już nie dotyczy. Po drugie, niech to będzie ostrzeżenie – mówił Onetowi.

Odszedł pogodzony z Bogiem.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,a Światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki.Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen.

Źródło m.in.; jastrzabpost.pl/…f-krawczyk-nie-zawsze-byl-blisko-boga_1027684.html
Beatus 1
Wiesz co oznacza słowo ewolucja, VRS-sie(wirusie)? Kiedy został przyjęty dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Marii Panny i jakiego dogmatu to była ewolucja?
Plagą jest cała masa forumowiczów, niezainteresowanych wymianą myśli, ale epatowaniem swoją "mądrością" i "wiedzą". Niestety ograniczają się do karmienia swojej pychy. Przeświadczenie o własnej wyższości intelektualnej prowadzi ich …More
Wiesz co oznacza słowo ewolucja, VRS-sie(wirusie)? Kiedy został przyjęty dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Marii Panny i jakiego dogmatu to była ewolucja?
Plagą jest cała masa forumowiczów, niezainteresowanych wymianą myśli, ale epatowaniem swoją "mądrością" i "wiedzą". Niestety ograniczają się do karmienia swojej pychy. Przeświadczenie o własnej wyższości intelektualnej prowadzi ich na manowce, gdyż nie jest to mądrość boża.
Pan Jezus nauczał prostym językiem, używając pojęć/przykładów zrozumiałych dla każdego. Matka Boża objawiając się maluczkim mówiła słowami, które każdy może pojąć. Należy tych Mistrzów naśladować pamiętając, aby nasz przekaz był pełen pokory i miłości do bliźniego.
V.R.S.
"Kościół jest żywym organizmem, inaczej wiele dogmatów wiary nie zostałoby przyjętych, bo "tak było przez wieki", więc po co coś zmieniać."
---
Propozycja ewolucji dogmatów jest heretycka a ten kto ją głosi podpada pod uroczyste anatemy m.in. Soboru Watykańskiego.
Jednym ze zgniłych owoców SWII jest obecna plaga głoszenia herezji bez żadnego zażenowania i zakłopotania.
V.R.S.
"Oczywiście wszystkie zmiany w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II są złe. A dlaczego? "
--
To bardzo proste - po prostu zasada tych zmian wyrażona w rewolucyjnych propozycjach SWII (np. zasada prymatu działania nad Prawdą, której instrumentem praktycznym jest pseudoekumenizm) jest zła i niekatolicka. A oparte na złym nasieniu drzewo nie daje dobrych owoców. Jednocześnie historia uczy …More
"Oczywiście wszystkie zmiany w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II są złe. A dlaczego? "
--
To bardzo proste - po prostu zasada tych zmian wyrażona w rewolucyjnych propozycjach SWII (np. zasada prymatu działania nad Prawdą, której instrumentem praktycznym jest pseudoekumenizm) jest zła i niekatolicka. A oparte na złym nasieniu drzewo nie daje dobrych owoców. Jednocześnie historia uczy że to te złe nasiona miały dać napęd posoborowym zmianom - na przykład pontyfikat JPII opiera się na najbardziej heterodoksyjnych fragmentach dokumentów SWII co widać już w encyklice programowej Redemptor hominis, poddanych dalszej ewolucji (np. Ut unum sint jest rozwinięciem Unitatis redintegratio 3, rozliczne przemowy i pisma w relacjach z talmudyzmem - rozwinięciem Lumen gentium i Nostra aetate).
Beatus 1
Widzę, że już jest osądzony i skazany. Kamienie dotarły do celu. Czyżby tak wielu było bez grzechu?
Pan Jezus miłosierdzia chce nie ofiary.
Weronika....S
Wręcz przeciwnie, niektórzy go już kanonizowali. Sentymentalizm moja droga to wróg prawdy i wiary. Czy Chrystus był sentymentalny? Wręcz przeciwnie, realny aż po użycie bicza. A pan Krawczyk to miłosierne Boże ostrzeżenie, abyśmy pana Krawczyka nie naśladowali.
Radek33
Przecież sam powiedzial,ze jego wcześniejsze złe życie to ostrzeżenie dla innych.
Beatus 1
Radek33, nawrócił się, dał innym świadectwo, a teraz umarł i raczej potrzebuje modlitwy za duszę, a nie wylewania pomyj.
Weronika...S, miłosierdzie to nie sentymentalizm. Gdyby Chrystus nie był miłosierny, czy umarłby za nas na krzyżu? W tę niedzielę będzie święto Miłosierdzia Bożego. Widać, że masz problemy z pojęciem "bliźniego". Może warto, moja droga, nad tym popracować.
Quas Primas
@Beatus 1 W tę niedzielę będzie „Dominica in albis” czyli BIAŁA NIEDZIELA.
Tak było przez wieki.
Niedziela Bożego Miłosierdzia jest DOPIERO od 2000 roku...
Beatus 1
Oczywiście wszystkie zmiany w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II są złe. A dlaczego? A dlatego. Idealizowanie Kościoła przedsoborowego jest słabą stroną tradycjonalistów. Wcześniej wszystko było super, a potem wszystko było be.
Quas Primas
Owoce (zgniłe) posoborowia widać gołym okiem zarówno w samym Kościele jak i na świecie, więc o co chodzi z tym idealizowaniem ?
Beatus 1
Już tłumaczę swoją myśl. Tradycjonaliści zakładają, że przed Soborem Watykańskim II dobrze się działo w Kościele katolickim i za całe zło, które obserwujemy dzisiaj, odpowiedzialne są reformy soborowe. Tym czasem w Kościele katolickim źle się działo dużo wcześniej. Wystarczy przeczytać życiorysy wielkich świętych , ojca Pio i ojca Ruotolo, prześladowanych przez instytucje kościelne. Ten ostatni …More
Już tłumaczę swoją myśl. Tradycjonaliści zakładają, że przed Soborem Watykańskim II dobrze się działo w Kościele katolickim i za całe zło, które obserwujemy dzisiaj, odpowiedzialne są reformy soborowe. Tym czasem w Kościele katolickim źle się działo dużo wcześniej. Wystarczy przeczytać życiorysy wielkich świętych , ojca Pio i ojca Ruotolo, prześladowanych przez instytucje kościelne. Ten ostatni przebywał w więzieniu San Martino w Makao skazany przez Święte Oficjum. Ubolewał nad losem współwięźniów, przechodzących kryzys wiary, którym pomogłyby rekolekcje, a szkodzi odosobnienie , surowe traktowanie i brak zrozumienia. Ojciec Dolindo pisał o zmianach jakie są konieczne, aby uzdrowić Kościół. Warto poczytać jego książki.
Wracając do Białej Niedzieli, życzeniem Pana Jezusa było, aby właśnie ta niedziela była świętem Miłosierdzia Bożego. Jego życzenie zostało spełnione po wielu dekadach oczekiwań. Kościół jest żywym organizmem, inaczej wiele dogmatów wiary nie zostałoby przyjętych, bo "tak było przez wieki", więc po co coś zmieniać.
Jerzy P
Trzy żony.Ciekawe która była prawdziwa?
Beatus 1
Jesteś saduceuszem?
Posoborowe absurdy
Ciekawe czy będzie przytulony przez Jezusa skoro zaszczepił się szczepionką z płodami ludzkimi. Mierny z niego był katolik.
Król Maciuś I
Występują zakszczepy po wyszczepieniu.
Wiec kto się wyszczepi ten może liczyć na pociąg pospieszny.
Weronika....S
Ten ,,pociąg pośpieszny,, to rzeczywiście imponująca perspektywa
Król Maciuś I
Pani @Weronika, ja czekam na pociąg towarowy.
Król Maciuś I
I do nieba pociąg jedzie.
Czarny chleb i czarna szczepionka.
Opętani samotnością.

Reszta cierpliwie czekać na peronie.
Kto ma bilet na I-klasa?
Kto na II ?

Ateistów coś mało widzę.
V.R.S.
Hagada o dobrym chałturniku. A najzabawniejsze te wywiady dla szechterogazety i tablofaktu o "wierze". Zachowajcie powagę w obliczu śmierci i darujcie sobie tę groteskę.
Król Maciuś I
Podobno Denat sie wyszczepił.
Prawda to?
Weronika....S
Nie radzę korzystać przykładu pana Krawczyka. ani go też nie kanonizować. Za bardzo był łakomy na życie.
Bos016
Zaczęto od eksterminacji służby zdrowia. Potem nauczycieli. Później ludzi w DPS. Później 70+, 65+ itd. Myślę, że ze szczepienia muszą być zwolnieni grabarze, bo kto nas pochowa?
Matricaria
Życie jest darem przemijającym,duch wyrywa się do przodu a biologia mówi oszczędzaj się,bo masz przyznaną ograniczoną liczbę energii do wykorzystania.A pod koniec życia okazuje się że to wszystko trwało burzliwie i krótko.Prawdziwą ostoją dla człowieka okazuje się to, co na pozór monotonne i nudne w swej powtarzalności.Kościół z tą samą Mszą świętą codzienną,z nauką cierpliwie niezmienną co do …More
Życie jest darem przemijającym,duch wyrywa się do przodu a biologia mówi oszczędzaj się,bo masz przyznaną ograniczoną liczbę energii do wykorzystania.A pod koniec życia okazuje się że to wszystko trwało burzliwie i krótko.Prawdziwą ostoją dla człowieka okazuje się to, co na pozór monotonne i nudne w swej powtarzalności.Kościół z tą samą Mszą świętą codzienną,z nauką cierpliwie niezmienną co do istoty Prawdy , oczekujący na synów marnotrawnych, którzy z ufnością przystępują wyznawać swoje winy i obiecywać zadośćuczynienie i poprawę.

"Wiary nie otrzymuje się z automatu jako daru pozbawionego naszego udziału. Bóg zachęca do tego, by się samemu w jej poszukiwanie zaangażować całym swym sercem. Jest to dar, który chce być upragnionym. W istocie jest to Miłość, która pragnie być kochana" - pisze Franciszek.
"Jeśli tylko będziesz miał odwagę porzucić swoje zabezpieczenia i otworzyć się na Niego, to otworzy się przed tobą nowy świat i także ty tym razem staniesz się światłem dla innych".
deon.pl/…s-dzis-bardziej-niz-kiedykolwiek-wczesniej,1256882
Jota-jotka
,,Krzysztof Krawczyk odszedł od Boga w 1964 roku. Przez 20 lat uważał się za ateistę.
Wspominał o tym czasie w wywiadzie w Gazecie Wyborczej.

Na pogrzebie ojca ja, który był wierzący, powiedziałem głośno:

„Nie ma Ciebie, Boże, nie istniejesz”.


Wtedy dokonałem wyboru i stałem się oficjalnie ateistą – nie wiedziałem, że dalej wierzę.
Z Kościołem długo nie miałem nic wspólnego. (…)

Później …
More
,,Krzysztof Krawczyk odszedł od Boga w 1964 roku. Przez 20 lat uważał się za ateistę.
Wspominał o tym czasie w wywiadzie w Gazecie Wyborczej.

Na pogrzebie ojca ja, który był wierzący, powiedziałem głośno:

„Nie ma Ciebie, Boże, nie istniejesz”.


Wtedy dokonałem wyboru i stałem się oficjalnie ateistą – nie wiedziałem, że dalej wierzę.
Z Kościołem długo nie miałem nic wspólnego. (…)

Później to było bardzo wygodne, bo nie trzeba było chodzić do kościoła, spowiedzi, i to lenistwo spowodowało, że człowiek zaczął być troszkę hedonistą – wyznał wówczas Krawczyk.,,


Tym fragmentem zwrócę uwagę na pewną powtarzalność w życiu...
Jest okres ,kiedy człowiek myśli ,że we wszystkim sam da rady
( jest wykształcony,ma dobrą pracę ,może ma rodzinę ...po co komuś takiemu Pan Bóg?)

W tamtym roku Kościoły były zamknięte , większość głośno krytykowała całą sytuację .
W tym roku jest trochę inaczej ,ale nie widać rodzin z dziećmi w Kościele...
Ktoś powie ,że zrobili to roztropnie ,by nie zarazić się ...

To są też wybory... ,
myślę ,że przez właśnie takie niepozorne ,,mało ważne ,, wybory powoli odchodzi się od Wiary i Boga .
Radek33
"Wiara jest rzeczą dość prostą, ale też wspaniałą, która musi spłynąć na człowieka jako prezent – podkreślał w wywiadzie z Faktem w 2016 roku. – Ja go dostałem i przyszło otrzeźwienie. Ewa wzięła mnie do kościoła w Chicago. Wszedłem niewierzący, wyszedłem wierzący. W Polsce z jednej strony mamy teraz wartości narodowe i wiarę, z drugiej – liberalizm i lewicowość. To wszystko się kłóci i tak jest …More
"Wiara jest rzeczą dość prostą, ale też wspaniałą, która musi spłynąć na człowieka jako prezent – podkreślał w wywiadzie z Faktem w 2016 roku. – Ja go dostałem i przyszło otrzeźwienie. Ewa wzięła mnie do kościoła w Chicago. Wszedłem niewierzący, wyszedłem wierzący. W Polsce z jednej strony mamy teraz wartości narodowe i wiarę, z drugiej – liberalizm i lewicowość. To wszystko się kłóci i tak jest na całym świecie. Ciągle słyszy się namawianie do wiary w jednopłciowe małżeństwa, wiary w to, że eutanazja jest dobra, że aborcja jest w porządku, rodzenie dzieci z probówki też. Są ludzie, którzy się z tym nie zgodzą, i są tacy, którzy się zgodzą. Świat jest podzielony, a ten podział nie jest bezpieczny"
Mbuckop
Kto jest bez grzechu? Sedzia jest tylko BOG .