Clicks1.9K

Uderzenie zostało przeprowadzone dokładnie w miejscu wskazanym przez Benjamina Netanjahu

W dniu 27 września 2018, na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Benjamin Netanjahu zwrócił uwagę na magazyn w porcie bejruckim – określając go jako magazyn broni Hezbollahu. 4 sierpnia 2020 roku, magazyn eksplodował.

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, wydał zgodę na atak przy użyciu nowej broni (która była wcześniej testowana przez okres 7 miesięcy w Syrii) na magazyn broni Hezbollahu. Nie jest wiadomo, czy zgodził się na to także wicepremier Izraela, Benny Gantz.

Uderzenie zostało przeprowadzone 4 sierpnia 2020, dokładnie w miejscu wskazanym przez Benjamina Netanjahu, podczas jego przemówienia w ONZ, wygłoszonego 27 września 2018 roku.

VIDEO: PM Netanyahu's Remarks at the UN General Assembly - 2018
www.youtube.com/watch

Remarks by Benjamin Netanyahu to the 73rd Session of the United Nations General Assembly by Benjamin Netanyahu (tekst)
www.voltairenet.org/article203166.html

Nie wiadomo, jakiej broni użyto. Jednakże już od stycznia 2020 roku owa broń była testowana w Syrii. Jest to rakieta z taktycznym elementem jądrowym w głowicy bojowej, który powoduje pojawienie się charakterystycznego dla broni jądrowej grzyba dymnego. Oczywiście nie jest to bomba atomowa w sensie strategicznym.

Izraelski test w Syri

Broń, o której mowa, została przetestowana na równinie syryskiej a następnie na wodach Zatoki Perskiej – przeciwko irańskim statkom wojskowym.

Po raz pierwszy została ona wykorzystany w środowisku miejskim (Bejrut), tj. w środowisku specyficznym, które sprawiło, że podmuch oraz wibracje odbijały się od wody i gór. Wybuch nie zniszczył wyłącznie portu w Bejrucie, zabił także około 100 osób i poranił co najmniej 5 000. W dużej mierze zniszczył wschodnią część miasta (część zachodnia była w dużym stopniu chroniona przez silosy zbożowe).

Zamieszczone zdjęcia satelitarne pokazują zniszczenie magazynu Hezbollahu i części portu.

W celu zatuszowania swej zbrodni i uwiarygodnienia pomysłu przypadkowej eksplozji zapasów nawozów – Izrael natychmiast uruchomił swoje sieci w międzynarodowych mass mediach. Jak to często bywa, wymianieni są fałszywi sprawcy, a międzynarodowa machina medialna powtarza to kłamstwo w kółko, pod nieobecność jakiegokolwiek dochodzenia. Podczas eksplozji pojawił się jednak grzyb dymny, co jest niezgodne z tezą o wybuchu nawozu.

Grzyb dymny zaobserwowany w Bejrucie nie ma nic wspólnego z tym, co mogłoby być wywołane przez konwencjonalny materiał wybuchowy.

Ani Syria, ani Iran nie poinformowały o użyciu owej broni, podobnie jak libańskie partie polityczne, które natychmiast porozumiały się między sobą, że nie wypowiedzą się na ten temat, aby nie demoralizować ludności Libanu.

Rozpoczęto dochodzenie nie w sprawie przyczyny eksplozji, lecz w sprawie odpowiedzialności personelu portu za przechowywanie nawozu, który rzekomo był odpowiedzialny za wybuch. Jednakże kłamstwo to wkrótce obróciło się przeciwko partiom politycznym, które ową wersję obmyśliły.

Na zrealizowanym w podczerwieni filmie, którego dokładnego pochodzenia nie znamy, wyraźnie widać, że w szóstej sekundzie pocisk uderza w magazyn.

VIDEO: Film nakręcony kamerą laserową
www.youtube.com/watch

Tutaj widać znacznie lepiej:
BEJRUT: Film nakręcony z kamery laserowej, niestety nie do podważenia - przełom 2/3 sekundy oraz 24 sekunda

Trybunał ONZ ds. Libanu, który miał wydać werdykt w sprawie zabójstwa byłego premiera Rafic'a Hariri'ego – dokonanego w roku 2005 – podjął decyzję o odroczeniu jego publikacji o kilka dni.

Także w owym przypadku (zabójstwo Hariri'ego), wybuch pick-upa zamaskował wystrzelenie pocisku z nowej broni, jak obecnie wybuch azotanu ukrył wystrzelenie pocisku z jeszcze innej nowej broni.

en.wikipedia.org/wiki/Special_Tribuna…
en.wikipedia.org/wiki/Rafic_Hariri

Pięć lat później, w jednym z rosyjskich czasopism, ujawniłem jak zginął Rafic Hariri, a Hezbollah opublikował video potwierdzające udział Izraela w mordzie.

Révélations sur l’assassinat de Rafiq Hariri
www.voltairenet.org/article167550.html

Należy zauważyć, że zabójstwo z roku 2005 było wymierzone w byłego premiera sunnickiego i że atak w roku 2020 nie jest wymierzony w szyicki Hezbollah, ale w cały ruch oporu w Libanie.

Tym razem kilka ambasad przeprowadziło dochodzenia, wraz z pobraniem próbek ziarna oraz filtrów powietrza z karetek pogotowia, które natychmiast udały się na miejsce zdarzenia. Są one już badane w ich krajach.

Załącznik – Video
www.voltairenet.org/IMG/mp4/Syrie.mp4

Na podstawie:
Israël détruit Beyrouth-Est avec une arme nouvelle
www.voltairenet.org/article210672.html

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

* * *


za: ram.neon24.pl
CÓRKA MARYI
Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć.
CÓRKA MARYI
Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć.
One more comment from CÓRKA MARYI
CÓRKA MARYI
Straszna eksplozja w Bejrucie „darem od Boga!”, twierdzi izraelski polityk - pantarhei24.com/straszna-eksplo…