V Jeruzaleme Židia pripravujú obeť pre blížiace sa kráľovstvo Mesiáša-Antikrista.

PS: Preklad z ruštiny.

Koncom apríla pred Olivovou horou v Jeruzaleme spália neotelené červené kravy, špeciálne privezené z Texasu na tento účel. Fanatickí zástancovia oživenia legendárneho chrámu v Jeruzaleme veria, že obeť naplní starozmluvné proroctvo o príchode Mesiáša. Sú podporované a financované konzervatívnymi evanjelikálnymi kresťanmi v Spojených štátoch, ktorí sa snažia urýchliť Armagedon.

Čo hovorí proroctvo o "červených jaloviciach"?

Inštrukcia o "červených jaloviciach", to znamená červených kravách, ktoré nikdy neporodili a je považovaná za jednu z najzáhadnejších v Starom zákone. Podľa legendy to nedokázal vysvetliť ani biblický kráľ Šalamún známy svojou múdrosťou.

Podstata inštrukcie je uvedená v starozákonnej Knihe Numeri. Okrem iného sa zmieňuje o rozhovore medzi Bohom a Mojžišom, ktorý v tom čase viedol Izraelitov do zasľúbenej zeme. "Povedzte synom Izraela nech vám prinesú červenú jalovicu bez poškvrny, ktorá nemá vinu, ktorá nemá jarmo," žiadal Boh. Nariadil aby boli jalovice spálené na hranici a ich popol zmiešaný s vodou bol použitý na očistenie.

A niekto kto je čistý tak pozbiera popol jalovice a položí ho von z tábora na čisté miesto a bude uložený pre zhromaždenie synov Izraela pre vodu očisťovania: je to obeť za hriech. Ten kto zhromaždí popol jalovice, umyje si rúcho svoje a bude nečistý až do večera. Toto bude večný štatút pre deti Izraela a pre cudzincov, ktorí bývajú medzi nimi.

Kniha Numeri, kapitola 19.

Podľa Mišny, najstaršieho kódexu judaizmu okrem Biblie boli "červené jalovice" obetované iba deväťkrát v histórii. Prvú obeť priniesol sám Mojžiš. Druhým je prorok Ezdráš v Šalamúnovom chráme, ktorý neskôr Babylončania vypálili. Ďalších sedem bolo obetovaných v druhom chráme, ktorý bol postavený na mieste Šalamúna.

V roku 70 pred Kristom bol druhý jeruzalemský chrám zničený rímskymi vojakmi a odvtedy už nedošlo k žiadnym obetiam. Vo svojom komentári k Mišne židovský teológ Maimonides predpovedal, že nový rituál sa uskutoční keď príde Mesiáš. Obetuje desiatu "červenú jalovicu".

Podmienky príchodu Mesiáša sú tiež v Biblii. Starozmluvní proroci sľúbili, že sa to stane keď sa tieto tri proroctvá naplnia. Po prvé Izrael sa znovuzrodí. Po druhé Jeruzalem sa opäť stane židovským mestom. Po tretie chrám bude znovu postavený na Chrámovej hore v Jeruzaleme.

Prvé a druhé proroctvo sa už naplnili. Zostáva len chrám.

Ako hľadali "červenú jalovicu" na porážku.

Najhorlivejší podporovatelia obnovy chrámu v Jeruzaleme sú zjednotení takzvaným chrámovým inštitútom. Ide o radikálnu izraelskú organizáciu, ktorú americký časopis The New Yorker kedysi prirovnal k "židovskému Talibanu" (Taliban je teroristická organizácia zakázaná v Rusku).

Chrámový inštitút verí, že nie je možné postaviť tretí chrám v Jeruzaleme bez zabíjania "červených jalovíc". Jeho nasledovníci sa snažia nájsť vhodné kravy už takmer 40 rokov a zakaždým zlyhali.

Červené kravy sú v Izraeli veľkou raritou a to nielen v dávnych dobách, ale aj dnes. Chrámový inštitút svojho času dúfal v biotechnológiu a prenos embryí. Potom sa dvakrát pokúsili doviezť vhodné kravy zo Spojených štátov kde sa chová plemeno Red Angus. Oba pokusy zlyhali.

Je to všetko o prísnych požiadavkách na "čistotu" rituálnych kráv. Nemali by mať jediné vlasy, ktoré nemožno nazvať červenými. Okrem toho "červená jalovica" musí nevedieť nielen o jarme, ale aj o akomkoľvek inom bremene. Človek by sa o ňu nemal ani opierať alebo si na ňu obliekať bundu, pretože by to spôsobilo, že by bola nečistá.

Vhodné kravy nakoniec našli Texasan Byron Stinson a Jicchak Mamo z izraelskej organizácie Uvne Jeruzalem, ktorá tiež pracuje na obnove chrámu v Jeruzaleme. Keď rabíni potvrdili svoju integritu, päť "červených jalovíc" bolo letecky prepravených do Izraela.

Aby obišli prísne obmedzenia vývozu hospodárskych zvierat do Izraela museli sa uchýliť k triku: kravy boli pašované pod rúškom domácich zvierat.

Ak spočítate náklady na letenky v biznis triede zakúpené pre rabínov, podnik stál Stinsona a Mama 500 000 dolárov (46 miliónov rubľov). Peniaze na projekt darovali miestne sionistické skupiny financované evanjelikálnymi kresťanmi predstaviteľmi jedného z najväčších náboženských hnutí v Spojených štátoch.

Aká je súvislosť medzi "červenými jalovicami" a koncom sveta?

Americkí evanjelikáli sa tiež zaujímajú o starozákonné proroctvá, ale z iného dôvodu. Sú si istí, že sa blížia konečné časy a z ich pohľadu je to úžasné. Koniec sveta znamená druhý príchod Krista preto by sa ho podľa ich názoru nemali báť, ale mali by sa k nemu všetkými prostriedkami priblížiť.

Mnohí z nich spájajú koniec sveta s rovnakým proroctvom o Mesiášovi, ktorý príde po znovuvybudovaní chrámu. Interpretujú to však po svojom. Veria, že židovský Mesiáš, ktorý bude sedieť v jeruzalemskom chráme je Antikrist a že po jeho zjavení budú nasledovať ničivé vojny, ktoré prinesú zničenie vďaka Židom aj iným "neveriacim". Katastrofy a kataklizmy neovplyvnia len pravých veriacich za ktorých sa považujú.

Táto viera mala hmatateľný vplyv na americkú zahraničnú politiku po celé desaťročia. Bolo to kvôli nej, že Donald Trump keď bol prezidentom uznal Jeruzalem za hlavné mesto Izraela v plnom súlade s proroctvom. Toto rozhodnutie viedlo k nárastu protestov a násilia po celom svete, ale potešilo konzervatívnych evanjelikálnych kresťanov, ktorí tvorili chrbtovú kosť jeho voličov.

V tomto zmysle sú pokusy priniesť obeť a znovu postaviť chrám v Jeruzaleme obzvlášť nebezpečné. Teraz je Chrámová hora obsadená moslimskými svätyňami - Skalným dómom a mešitou Al-Aksá. Priaznivci obnovy chrámu neskrývajú skutočnosť, že sa ich chcú zbaviť. Oponujú im radikálni islamisti takže nepríjemné následky sú nevyhnutné aj bez nadprirodzeného zásahu.

Keď začne obeť.

Od septembra 2022 čakajú "červené jalovice" privezené zo Spojených štátov v krídlach v jednej z izraelských osád na Západnom brehu. Obeť sa má uskutočniť na Pesach, ktorý sa tento rok slávi od západu slnka 21. apríla do noci 29. apríla.

Pre rituál chcú priaznivci obnovy chrámu postaviť obrovský biely oltár s výhľadom na Olivovú horu v Jeruzaleme. Jicchak Mamo z izraelskej organizácie Uvne Jeruzalem, ktorá zbiera rituálne kravy v Texase verí, že by sa mal konať na mieste kde kedysi stál druhý chrám to znamená v mešite Al-Aksá.

Palestínske hnutie Hamas pozorne sleduje čo sa deje. V novembri 2023 Middle East Eye s odvolaním sa na zdroj s väzbami na Hamas informoval, že priaznivcom obnovy chrámu sa už podarilo dostať do mešity al-Aksá a dokonca priniesli obete hoci zatiaľ len ovocie.

Zostalo len zabitie "červených jalovíc", ktoré priniesli zo Spojených štátov. Ak sa tak stane bude to signál pre prestavbu tretieho chrámu.

Posledná obeť sa odohrala počas Sukotu niekoľko dní pred útokom Hamasu 7. októbra. V 100. deň vojny v Gaze Abú Obaida hovorca vojenského krídla Hamasu priamo uviedol "červené jalovice" ako jeden z dôvodov masakru.

Priaznivci obnovy chrámu sa tým nehanbia. "Každý hovorí, že táto budova tretí chrám prinesie vojnu a destabilizuje Blízky východ aj svet," citovala CBS News aktivistu z New Yorku, ktorý vzdoruje zákazu prehliadok Chrámovej hory. "Zdá sa však, že na Blízkom východe aj tak nie je žiadna stabilita. A vojna ak sa nemýlim je už tu."

APOKALYPTICKÁ GEOPOLITIKA... Irán môže v najbližších dňoch a dokonca hodinách zasiahnuť Izrael. (… – Gloria.tv

APOKALYPSA... Táto červená krava má potenciál zničiť svet. (VIDEO) – Gloria.tv

ŽIDIA PRIPRAVUJÚ VEREJNÚ MIENKU NA ZNIČENIE AL-AKSÁ – Gloria.tv

ŠTYRIA ANJELI PRI RIEKE EUFRAT. K otázke prípravy a arény tretej svetovej vojny hovorí kňaz Andrej … – Gloria.tv

Naplnenie zjavenie Jana Apokalypsa a jeho proroctva - Eufrat rýchlo vysychá. (VIDEO) – Gloria.tv

NAPLNENIE PROROCTIEV. „Šiesty anjel vylial svoj pohár do veľkej rieky Eufrat... (VIDEO) – Gloria.tv
Public domain
Libor Halik shares this
1.2K
Židovská obeť červené jalovice sa má uskutočniť v mešite Al-Aksá na Pesach, ktorý sa tento rok slávi od západu slnka 21. apríla do noci 29. apríla 2024. Evangelikáli od 20. storočia (darbisti od konca 19. storočia) bludne a hlúpo i nebiblicky veria, že im sa nič nestane, lebo keď povládne z Jeruzalema Antikrist, oni vraj už budú vytrhnutí zázrakom do neba i so svojím premeneným telom.
Stylita shares this
1.1K
Oběť červené jalovice se má uskutečnit na Olivové hoře. Ono podium je jen maketa z modelu chrámu pro turisty.
Pán Ježíš Kristus je pravý Beránek Boží a není nutné zabíjet zvířata kvůli jakési očistě lidí a místa. Je to pro mne nepochopitelné, že evangelikáni jim v tom pomáhají. Kdo chce kam...
Metod
Synagoga Satanova! Zabili ste si Mesiáša!
U.S.C.A.E.
To sa dá pripísať prvej generácii, ostatným sa po správnosti dá pripísať odpor ku Kristovi a Cirkvi a ich odmietanie. Mieru viny v odmietaní nie som kompetentný riešiť.
Jeden syn rabína vo Viedni sa obrátil na pravú Vieru, paradoxne zásluhou zloby otca. Bola vyjadrená takou klauniádou, že synovi otec zlepoval stránky NZ, ktorý si syn zohnal. A just ho čítal práve pre toto húževnatejšie, …More
To sa dá pripísať prvej generácii, ostatným sa po správnosti dá pripísať odpor ku Kristovi a Cirkvi a ich odmietanie. Mieru viny v odmietaní nie som kompetentný riešiť.

Jeden syn rabína vo Viedni sa obrátil na pravú Vieru, paradoxne zásluhou zloby otca. Bola vyjadrená takou klauniádou, že synovi otec zlepoval stránky NZ, ktorý si syn zohnal. A just ho čítal práve pre toto húževnatejšie, akoby tomu bolo, keby to otec nerobil.
Rosllynn
Musíme se modlit, hlavně růženec.
U.S.C.A.E.
Chcú ale ešte nenastala doba.
Monika Alman
Kedy bude vhodná? Pri útoku na Rafah? Už sa vyjadril Irán dosť proaktívne...tak aby to stihli
U.S.C.A.E.
Nie je napríklad doba na úplný zákaz všetkých náboženstiev okrem karikatúry Biblického židovstva, čo bude v konečnom dôsledku oslava, sebaoslava a kult Antikrista.
Panuje mylná predstava že Ancikrist bude mať rád Synkretizmus, ten je prechodnou fázou. Bude túžiť po opaku. Po exkluzivite oslavy seba samého.More
Nie je napríklad doba na úplný zákaz všetkých náboženstiev okrem karikatúry Biblického židovstva, čo bude v konečnom dôsledku oslava, sebaoslava a kult Antikrista.

Panuje mylná predstava že Ancikrist bude mať rád Synkretizmus, ten je prechodnou fázou. Bude túžiť po opaku. Po exkluzivite oslavy seba samého.
Monika Alman
Tak to si ešte chvíľu počkáme...ak sa im ho náhodou dnes nepodarí vyvolať v jednom nemenovanom zariadení.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
To chcú,ale Panna Mária a Svätá Trojica to ešte nedovolia lebo najprv prídu Božie celosvetové tresty, 3 svetová vojna, občianske vojny revolúcie po celom svete,pád ekonomiky, hladomor, chudoba, 3 dní temnoty a mnoho ďalšieho pri ktorých zomrie 3/4 planéty ľudstva.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Po nich príde ešte Svätá generácia aspoň na tých 30-40 rokov s mladým anjelským svätým pápežom a Kráľom Henrym a ešte niekoľko mladých svätých cárov.
Prečo asi dávam od začiatku svojej registrácie keď som si založil profil rôzne proroctvá ? Všade pri vkladaní rôznych príspevkov kde boli proroctvá bolo niečo vysvetlené do bodky čo má ešte nastať do konca sveta.
U.S.C.A.E.
Vysmievajú sa tomu čo nepoznajú. Inak niekto tvrdí 33 a niekto 40 rokov. Samozrejme to nie je Sv. Písmo, ale Cirkev to neodsúdila, tú reťaz dávnejších proroctiev o obnove a veľkom Monarchovi.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Vysmievajú sa len hlupáci, trápaci, ateisti,sektári mimo RKC a podržtašky rôznych falošných politikov.
U.S.C.A.E.
A zároveň tí najhúževnatejší kritici a odporcovia boli práve z RKC. Kto Vierou vie, že Tajomné telo Krista je Božsko-ľudská ustanovizeň, chápe tento zdanlivý paradox. Nejak vám síce vypadli aj iné skupiny, ale tvárme sa, že to nie je chabý pokus o manipuláciu skutočnosti z vašej strany 😊.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Všetky komentáre budem mazať a to mi bude jedno kto to bude, ktoré budú proti Panne Márii, Svätej stolice, Svätej Trojici, Svätej RKC.
jaro214
Ochranári nikdy nejdú proti tým, ktorí ich platia
Monika Alman
Všetkých ochranárov zase neplatia 😉. Skôr je to o dvojitom metri.
jaro214
Myslel som tých, ako je kotolník budaj.
Monika Alman
Chúďatká kravy....a kde sú ochranári? "Obetou Bohu milou je duch skrúšený..."
David Petr Dvořák
Ve starém zákoně se krávy obětují bežně..... dajný bůh to vyžadoval.... Podle bible je to libá vůně..... pro údajného boha