Clicks1.2K
pl.news
1

Audiencja Generalna: skruszony Franciszek przyznaje się do winy

"Także dzisiaj wielu szuka religijnego bezpieczeństwa [czy to źle?], skupiając się na [ideologii ubóstwa] rytuałach i nakazach [Traditionis custodes], zamiast objąć miłość Boga całą swoją istotą" [poprzez piękno Rytuału Rzymskiego] – powiedział Franciszek podczas audiencji generalnej 27 października.

Nazywa to "pokusą nowych fundamentalistów [klimatycznych i lewicowych], tych, którym wydaje się, że droga naprzód jest przerażająca i nie idą naprzód, ale do tyłu [w kierunku eko-romantyzmu], ponieważ czują się bezpieczniej [w swojej ideologii z 1968 roku]".

Franciszek nazwał tych ludzi "małą grupą" – co jest prawdą, ponieważ wymierają: "żyją 'tak jak było wtedy' [w latach 60.], oddalają się od Ducha [Świętego]" – podkreślił.

Wyraźnie skruszony Franciszek przyznał, że "czasami ci, którzy zbliżają się do Kościoła [poprawnego politycznie], odnoszą wrażenie, że mają do czynienia z gęstą masą zasad i przepisów: ale nie, to nie jest Kościół!".

Franciszek powiedział, że wiara "nie może być pojmowana na podstawie tak wielu przykazań lub [kazuistycznej] wizji moralnej rozwiniętej w wielu warstwach [np. Amoris Laetitia], która może sprawić, że zapomnimy o pierwotnej owocności miłości karmionej modlitwą [wyrażonej w Rycie Rzymskim]."

#newsVugdvgohph