Clicks2.3K
pl.news
13

Zmanipulowany Sobór: jak Time wabił biskupów.

Robert Blair Kaiser (+2015), korespondent z czasów Vaticanum II w Time Magazine, dysponował budżetem 20.000 dolarów (równowartość 173.750 dolarów w 2021 roku) miesięcznie, zapewnionym przez jego pracodawcę, na organizowanie przyjęć dla biskupów i dziennikarzy.

Wspomniał o tym w 2004 roku Robertowi Moynihanowi (InsideTheVatican.com, 13 maja). Kaiser był w wieku 18-28 lat jezuitą, ale opuścił zakon, by się ożenić i rozwieść w połowie lat 60.

W tym czasie Time był kontrolowany przez jego założyciela, Henry'ego Luce'a (+1967), syna prezbiteriańskiego misjonarza i członka Partii Republikańskiej, który był nazywany "Il Luce" – to gra słów inspirowana zawołaniem Benito Mussoliniego ("Il Duce"). Luce próbował w latach 60 LSD i donosił, że pod jego wpływem rozmawiał z Bogiem.

W Rzymie Kaiser wynajmował bardzo duże mieszkanie jako miejsce, gdzie omawiał program "bardziej otwartego Kościoła" podczas regularnych kolacji: "moja żona i ja często gościliśmy 50 lub 100 dziennikarzy i purpuratów, księży i biskupów oraz dyplomatów, czasem w tygodniu, czasem w weekendy.

Kaiser organizował codzienne kolacje, a zwłaszcza wielkie spotkania w niedzielne wieczory, które stały się "rodzajem instytucji". Na jednym z przyjęć, arcybiskup Bombaju, Thomas Roberts SJ (1893-1976), odkrył, że jego "ryzykowne opinie" były podzielane przez wielu innych prałatów: "Myśleli (i mówili głośno), że Kościół był przeciążony nadmiarem bagażu, mitem, przesądem i nonsensem."

Byli to ci sami, którzy głosowali za dokumentami Vaticanum II i wprowadzili tak zwane "reformy", które doprowadziły do największej katastrofy dotykającej Kościół od czasu jego założenia.

Grafika: Vatican II © wikicommons, CC BY-SA, #newsMhjmdkpksb

wlodzimierz Włodzimierz kuzborski
u mnie jest tak dawno i nie wiem dlaczego wy tego sami nie wprowadzicie jakieś wytyczne sa potrzebne cala pandemie biorę do ust na klecąco, co to za rewelacja to nie zależy od księdza to my kosciola o tym decydujemy , bo bez nas nie bedzie kosciola
Lamand shares this
2.3K
Zastanawiające
V.R.S.
Tutaj więcej o panu Luce jego przedsięwzięciach:
wordpress.com/…0/06/05/amerykanska-propozycja-i-kosciol-soborowy/