Clicks1.4K
tommy1
10

Połajanki gubernator Mosbacher

Ambasador USA ostro o słowach Macierewicza. "Okropne i godne pożałowania"

13.07.2020 22:52

W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania - podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, oceniając wpis wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza skierowany do zwolenników Platformy Obywatelskiej.

Antoni Macierewicz, był minister obrony narodowej, a obecnie poseł oraz wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, zamieścił na Twitterze wpis skierowany do zwolenników Platformy Obywatelskiej.

Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu. Dla mnie to zdrada i zaprzaństwo. Tym się różnimy

- napisał w czwartek polityk. W poniedziałek na wpis Macierewicza zareagowała ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!

- napisała na Twitterze amerykańska ambasador.

ZOBACZ TAKŻE

Mosbacher zbeształa Beatę Mazurek. "Powinna się Pani wstydzić"

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Mosbacher odniosła się też do wpisu europosłanki PiS, byłej rzeczniczki ugrupowania, Beaty Mazurek, która krytykowała kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego za kwestię debaty.

Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek

- napisała na Twitterze Mazurek, nawiązując do debaty prezydenckiej, którą próbowały zorganizować TVN oraz portale Onet i WP. "Beata Mazurek - dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała Mosbacher.

W odpowiedzi była rzeczniczka PiS odwołała się do słów byłego szefa MON i likwidatora Wojskowych Służb Informacyjnych Antoniego Macierewicza. "Pani ambasador, nie wie Pani tego? Antoni Macierewicz pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL, odesłał do wyjaśnień G. Żemka (tajny współpracownik WSI), byłego dyrektora FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL. W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL +podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej+. Celem powołania tego rodzaju firmy miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie" - napisała Mazurek.

radiozet.pl/PAP

wiadomosci.radiozet.pl/…za-okropne-i-godne-pozalowania
tommy1
tommy1
Towarzyszki i towarzysze
wojan50
Pan poseł Grzegorz Braun przecież już tej pani podziękował za jej pracę w Polsce i co ?
V.R.S.
Podziękujmy wyborcom Dudy że jeszcze pracuje.
V.R.S.
Ciekawe jak to się wszystko zakończy. Ostatnio zakończyło się czymś w stylu Sejmu Niemego 300 lat później i w wielkim przyspieszeniu tj. przepchnięciem przez PiS w kilka godzin (było by szybciej ale PO postanowiło się podroczyć w senacie) na żądanie obcych państw nowelizacji ustawy o IPN. Pan Bibi czekał do 18 i pan Duda w ostatniej chwili zdążył podpisać
Elkam
"Pani Ambasador Mosbacher stara się pomóc Prezydentowi Trumpowi, ale na miejscu Pana Prezydenta Trumpa szybko podziękowałbym za taka pomoc, gdyż grozi to, że znajdzie się po złej stronie historii…"

wpolityce.pl/…-odpowiada-na-wywiad-mosbacher
tommy1
Przypominamy pani Gubernator:
Art 41. Konwencji Wiedeńskiej zakazuje dyplomatom ingerowania w wewnętrzne życie polityczne w kraju urzędowania. 🤐
wojan50
No i co jej zrobisz ?
tommy1
Wyślę jej braterskie pozdrowienie od @wojan50 .?
To skłoni ją do przemyślenia jej lekkomyślnego postępowania!?
tommy1
Mosbacher staje się powoli celebrytką o której niedługo będzie się wspominało tylko na Pudelku.