pl.news
65K

Kardynał Marx chce kolejnych problemów: homoseksualni księża

Monachijski kardynał Reinhard Marx opowiada się za dopuszczaniem homoseksualistów do święceń kapłańskich (konferencja prasowa z 27 stycznia).

Seminarzyści nie muszą przyznawać się do bycia homoseksualistami, ale jeśli to robią, powinni być szanowani, ponieważ bycie homoseksualistą "nie jest ograniczeniem dla jego zdolności do zostania księdzem", stwierdził. Marx oczekuje, że homoseksualiści, tak jak wszyscy księża, nie będą angażować się w akty seksualne. Uważa on "w przeciwieństwie do niektórych współbraci w episkopacie", że homoseksualizm nie jest przeszkodą do święceń kapłańskich.

Najważniejszym z tych "współbraci" jest Benedykt XVI, który w 2005 roku zatwierdził kryteria wykluczające ze święceń również "czystych" homoseksualistów, wskazując na "negatywne konsekwencje, jakie mogą wynikać ze święceń osób o głęboko zakorzenionych skłonnościach homoseksualnych", jak brak "dojrzałości afektywnej".

"Takie osoby w rzeczywistości, znajdują się w sytuacji, która poważnie utrudnia im prawidłowe odnoszenie się do mężczyzn i kobiet". Jednak to sam kandydat ponosi główną odpowiedzialność i byłoby "poważną nieuczciwością, gdyby kandydat ukrywał swój własny homoseksualizm, aby móc przystąpić" do święceń, mówi Benedykt XVI.

Taka "zwodnicza postawa" nie odpowiadałaby duchowi prawdy, jakiego potrzebuje osoba, by służyć Chrystusowi i Jego Kościołowi.

Grafika: Reinhard Marx © Pressebild Erzbistum München, #newsAoxrzxnids
CÓRKA MARYI
baranek
Czyżby sam miał cosik na sumieniu w kwestii tego, co i owszem?
Turon0001 Kowalski
Postawiony sługa ROCKEFELLERA i Klausa SCHWABA... tandeta kościoła.
mati789
Tego wilka w owczej skórze- Marksa nazywasz Kościołem?
Julia Pole
@Elkam Spoczko, nie martw się o nowych użytkowników. Już i tak ich zablokowałeś, buahahahahha
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Faryzeusze i wilki w owczych skórach ustawieni jak : hierarchowie KK-go ( po satanistycznym Soborze Watykańskim II- gim przez loże masońskie po to , aby rozwalać struktury KK-go Chrystusowego ) ujawniają się już jakoby demony widzialne ,aby dokonać dzieła lucyfera na te czasy ostateczne !