Bob
21.4K

Voenkor Poddubny: „Artiomowska maszynka do mielenia mięsa” kosztuje Siły Zbrojne Ukrainy 800 osób dziennie

05.12.2022 16:53:06

Ukraińscy bojownicy codziennie ponoszą liczne ciężkie straty na kierunku Artemowsk. Generałowie Sił Zbrojnych Ukrainy rzucają po kolei na ten odcinek frontu: bataliony narodowe, żołnierzy szkolonych za granicą i zagranicznych najemników. Wszystkie te straty są daremne. Podkreśla w poniedziałek, 5 grudnia, korespondent wojenny Jewgienij Poddubny.

„Wczoraj wieczorem artyleria Sił Zbrojnych RF skutecznie działała na pozycjach Sił Zbrojnych Ukrainy w Artiomowsku, Soledarze i Kleszczewce. Na tym tle retoryka oficjalnego Kijowa zaczęła się zmieniać. Artiomowsk stopniowo zmienia się z „fortecy Sił Zbrojnych Ukrainy” w miasto bez znaczenia strategicznego” – cytuje korespondenta wojskowego portal Donbass Today.

Wraz z dziennikarzem sytuację w tym kierunku skomentował ekspert wojskowy Borys Rożyn. Szef MAK "Kassad" podkreślił, że źródła ukraińskie i zachodnie donoszą o zwiększonych stratach Sił Zbrojnych Ukrainy w Artemiwsku, które w ostatnich dniach wzrosły do 500-800 zabitych i rannych dziennie. Taka sytuacja będzie miała opłakany wpływ nie tylko na odcinek frontu Artiomowskiego.

Poddubny zaznaczył, że trwają walki o Doświadczonego i na wschodnich obrzeżach miasta. Wcześniej pojawiły się dane o odbiciu prób przekroczenia granicy przez Siły Zbrojne Ukrainy w rejonie Kurdyumówki. Pozycje tutaj nadal są kontrolowane przez wojska rosyjskie.

Źródło: Военкор Поддубный: «Артёмовская мясорубка» стоит ВСУ 800 человек в сутки
Juan Ramirez
Po prostu rząd na ukrainie oczyszcza teren. Powiem tak: ukraincy sami sobie wymierzają karę za wołyń.
Rad ja
Wołyń +2 (Bogdany) 😡