pl.news
14.2K

Müller: Jak to możliwe, że Kardynał Grech jest mądrzejszy od Chrystusa?

Podejście Synodu Watykanu do "wysłuchiwania indywidualnych świadectw na temat [homoseksualnych] doświadczeń i pragnień" jest niewłaściwe, powiedział Kardynał Müller w wywiadzie udzielonym dla EWTN.com (6 października).

Kościół powinien wsłuchiwać się w Słowo Boże, a nie w "nasze pokrętne refleksje" i "samoobjawienie", wyjaśnia Müller, podkreślając, że doktryna Kościoła nie jest "programem partii politycznej", który można zmienić w drodze głosowania.

Nawiązując do trywialnego sloganu "wszyscy są mile widziani", Kardynał przypomina, że każdy powinien wyznać swoje grzechy i zmienić życie tak, aby było ono zgodne z Przykazaniami Bożymi - i dopiero wtedy można się czuć "mile widzianym" w Kościele.

Zdaniem Müllera Synod Watykanu stanowi "okupację Kościoła Katolickiego", "wrogie przejęcie" oraz “próbę zniszczenia Kościoła". Jeśli Synod "dopnie swego, to będzie oznaczać koniec Kościoła Katolickiego. Musimy stawić opór".

Müller tłumaczy, że homoseksualista Grech, sekretarz generalny Synodu, prezentuje nową hermeneutykę Wiary Katolickiej, uznając siebie samego za wyrocznię - "Jak to możliwe, że Kardynał Grech jest inteligentniejszy od Chrystusa? Skąd u niego kompetencje do relatywizowania Słowa Bożego?"

Według Müllera ze wstępnego październikowego projektu Synodu Watykanu wynika, że "wszyscy śnią o innym Kościele, który nie ma nic wspólnego z Wiarą Katolicką". To nie popchnie Kościoła w żadnym innym kierunku niż samozagłada.

Müllerowi w głowie się nie mieści, że Franciszek na to pozwala.

#newsOmfwgydtys


34:02
Walczyć o prawdę
Do wnętrza Kościoła weszli wrogowie, co było odwiecznym marzeniem masonerii i niszczą go.