Clicks4.9K
pl.news
4

Historyczna katedra Notre Dame zostanie Disneylandem dla turystów

Słynna paryska katedra Notre Dame, która doznała zniszczeń w wyniku pożaru w 2019 roku, zostanie zamieniona w przedszkole dla dorosłych.

Telegraph.co.uk (26 listopada) ujawnił szczegóły planu, który oficjalnie jest oznaczony jako "renowacja". Obejmuje on usunięcie konfesjonałów, instalację efektów dźwiękowych i świetlnych, złomowanie ołtarzy i posągów.

"Szlak odkrywczy" poprowadzi zwiedzających przez 14 "kaplic" tematycznych, przedstawiających na przykład Afrykę i Azję, a zakończy się w "kaplicy" poświęconej środowisku naturalnemu. Ściany zostaną pokryte żenującymi muralami, a dźwięk i oświetlenie posłużą jako "przestrzenie emocjonalne". Pismo Święte będzie rzucane na ściany w językach obcych, w tym w mandaryńskim.

Arcybiskup Paryża, Michel Aupetit, stwierdził, że Katedra zostanie wprowadzona "w XXI wiek, zachowując swoją tożsamość w duchu Tradycji chrześcijańskiej." Innymi słowy: Zostanie ona zsekularyzowana.

Delegatem Aupetita do spraw ruinowacji jest ojciec Gilles Drouin. Widzi on w tym "okazję do ponownego odczytania przestrzeni" z "jasną zasadą: chcemy miejsca, które jest liturgiczne i otwarte dla wszystkich" – oczywiście z wyjątkiem katolików i wierzących.

Wybitny architekt Maurice Culot widział plany i nazwał projekt "Disneyem wkraczającym do Notre Dame". Dla niego "jest to rodzaj parku tematycznego, bardzo dziecinnego i trywialnego, biorąc pod uwagę wspaniałość tego miejsca".

"Dziecinny" i "trywialny" to dwa znaki firmowe Kościoła soborowego.

#newsOyfkraswpd

CUDOWNY MEDALIK
STAN ZDROWIA MOJEGO BRATA POGORSZYŁ SIĘ! 😭PRZENIESIONY ZOSTAŁ NA OIOM! 😭 WPROWADZILI GO W STAN ŚPIĄCZKI FARMAKOLOGICZNEJ I PODŁĄCZYLI POD RESPIRATOR! 😭 BŁAGAM O MODLITWĘ! 🙏 🙏 🙏
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Maryja prosiła w Fatimie przede wszystkim o modlitwę, szczególnie Różańcową: «Módlcie się więcej, odmawiajcie Różaniec Święty. Módlcie się wspólnie w Wieczernikach, módlcie się szczególnie w rodzinach. Chcę, by rodziny chrześcijańskie zaczęły na nowo się modlić ze Mną i za Moim pośrednictwem, aby doznać ocalenia od wielkich zagrażającym im nieszczęść» (13.05.84). W orędziu nr 192 …More
,,Maryja prosiła w Fatimie przede wszystkim o modlitwę, szczególnie Różańcową: «Módlcie się więcej, odmawiajcie Różaniec Święty. Módlcie się wspólnie w Wieczernikach, módlcie się szczególnie w rodzinach. Chcę, by rodziny chrześcijańskie zaczęły na nowo się modlić ze Mną i za Moim pośrednictwem, aby doznać ocalenia od wielkich zagrażającym im nieszczęść» (13.05.84). W orędziu nr 192 zachęciła do podjęcia konkretnych działań dla uniknięcia ciążącej nad nami kary: «Módlcie się coraz więcej. Módlcie się ze Mną, odmawiając Różaniec Święty. Módlcie się i czyńcie pokutę, aby te godziny zostały skrócone i aby możliwie jak najwięcej Moich dzieci osiągnęło wieczne zbawienie. Módlcie się, aby cierpienia przyczyniły się do nawrócenia wszystkich oddalonych od Boga. Módlcie się, abyście nigdy nie zwątpili w miłość Ojca, który zawsze na was patrzy i zajmuje się wami. On posługuje się cierpieniem jako środkiem wyleczenia was z choroby zepsucia, niewierności, buntu, nieczystości i ateizmu. Proszę was obecnie o bardziej intensywną modlitwę... Powiększajcie liczbę waszych Wieczerników modlitwy. Mnóżcie wasze Różańce, odmawiajcie je dobrze i ze Mną. Ofiarowujcie Mi także wasze cierpienie i pokutę... Dzięki temu utworzymy razem wielką sieć miłości, która obejmie i uratuje cały świat.''
romanowski
Barbarzyństwo.
Giedeem
Racja, nie po to ją podpalili żeby odbudować tylko przebudować. Będzie świątynią masońską.