ľubica
4542

"Moje rozhodnutí vzdát se aktivního výkonu služby, se nevzdává samé služby." Benedikt XVI.

»Neopouštějte mě, modlete se za mne, abych ze strachu neutíkal před vlky« Benedikt XVI. Nejnovější kniha Benedikta XVI. Poslední rozhovory místo aby do věci vnesla jasno, jen znásobuje panující poch…
2 more comments from ľubica
ľubica
Papež Ratzinger začína preto práve vyjdenú knihu Posledné rozhovory úvahou o biskupoch. Keď se jedná o ich odstúpenie v 75 rokoch , získajú titul „emeritný biskup“, preto hovoria: Som otec a ako taký vždy zostanem.

Benedikt XVI. uvažuje, že i keď otec prestáva robiť otca, pretože deti sú odrastené, neprestává ním byť, ale prenecháva im konkrétnu zodpovednost. Zostáva otcom v hlbšom zmysle.…More
Papež Ratzinger začína preto práve vyjdenú knihu Posledné rozhovory úvahou o biskupoch. Keď se jedná o ich odstúpenie v 75 rokoch , získajú titul „emeritný biskup“, preto hovoria: Som otec a ako taký vždy zostanem.

Benedikt XVI. uvažuje, že i keď otec prestáva robiť otca, pretože deti sú odrastené, neprestává ním byť, ale prenecháva im konkrétnu zodpovednost. Zostáva otcom v hlbšom zmysle.

Analogicky papež Ratzinger rovnako uvažuje o sebe ako o pápežovi. Prestáva niesť zodpovednost, ktorú prijal vo vnútornom zmysle, ale nekončí s funkciou.

Toto poetické uvažovanie je v rovine teologickej.... výbušné, pretože znamená, že je pápežom.
............
NECH PAN LASKAVO ZHLIADNE NA NASHO SVATEHO OTCA JEHO SVATOST BENEDIKTA XVI., NECH HO ZEHNA A DAVA MU SIL NA ZVLÁDNUTIE POSLEDNEJ ETAPY JEHO ZIVOTA..... aby bol radšej mučeníkom ako zradcom!!!
ľubica
Benedikt doprovodil tato slova rozhodnutím setrvat ve Vatikánu, nosit bílou kleriku a bílé solideo, podržet si papežský znak s Petrovými klíči a titul Jeho Svatost Benedikt XVI. K tomu nechybělo otázek, co se vlastně stalo a zda skutečně opustil papežství. To jsem dělal na těchto stránkách, také proto, že mezitím kanonista Stefano Violi studoval prohlášení o rezignaci a dospěl k závěru: »…More
Benedikt doprovodil tato slova rozhodnutím setrvat ve Vatikánu, nosit bílou kleriku a bílé solideo, podržet si papežský znak s Petrovými klíči a titul Jeho Svatost Benedikt XVI. K tomu nechybělo otázek, co se vlastně stalo a zda skutečně opustil papežství. To jsem dělal na těchto stránkách, také proto, že mezitím kanonista Stefano Violi studoval prohlášení o rezignaci a dospěl k závěru: »Benedikt XVI. rezignuje na službu, (ministerium) nikoliv na papežství, jak je normativně stanovil Bonifác VIII.; nikoliv na munus, jak ho vymezuje kán. 332 §2, ale na ministerium, nebo jak specifikuje ve své poslední audienci: „na aktivní výkon služby“.
............
🙏 🙏 🙏