Clicks85
lv.news

Pirmais precētais indiešu "priesteris" kalpo pagānismam, kas veidojies Itālijā

Reuters vēlas, lai Shainkiams Jampiks Vananhs, kuram ir 48 gadi un kurš ir precējies Ahuāras indietis ar desmit bērniem, kļūtu par pirmo Franciska draudzes “precēto priesteri”.

Reutera raksts parādījās vietnē ReligionDigital.org (25. septembris). Vananhs ir diakons Peru Jurimaguas vikariātā, tūristu pilsētā ar savu lidostu.

Savā ciematā Vijintā viņš veic svētdienas ceremoniju, kas sākas rītausmā ar “attīrīšanas rituāliem ar vietējiem augiem” un pagānu ugunskuru, kas tiek iedegts no trim koku stumbriem.

"Penitenciālajam rituālam" klātesošie tur ūdeni mutē un pārlej to pār rokām. Iepriekš iesvētītas piemiņas lietas klātesošie var saņemt ceremonijas beigās.

Indiāņi ir nevainīgi šajā izrādē, kuru veidojis itāļu nodevējs, tēvs Luigi Bolla (+2013).

Jurimaguas victorātu vada Spānijā dzimušais tēvs Hesús María Aristins, kurš nesen tika iecelts no Itālijas. Viņš iebilst pret celibātu un piedalīsies Amazones sinodē.

Franciska 2018. gada Peru ceļojuma laikā Aristins iepazīstināja viņu ar pieciem precētiem diakoniem, starp kuriem bija Vananhs. Francisks pamudināja viņu uzbrukt celibātam: "Citiem izteikt drosmīgus [= ķecerīgus] priekšlikumus."

Lauritas māsas, kuras vada skolu Vijintā, atbalsta celibāta atcelšanu. Reuters citē māsu Maruju Escalanti, kura arī domā, ka “ir ļoti svarīgi, lai sieviete varētu būt priesteriene un veikt visas funkcijas”.

Attēls: Luigi Bolla, © Salesianos.pe, #newsKuslvsjtmq