U.S.C.A.E.
Španielsko: Vláda odstraňuje politicky nekorektné kríže. Koordinátorom je aj odpadnutý kňaz

31. januára 2021 Krátke správy - Cirkev

Ľavicová vláda Pedra Sanchéza v Španielsku, sa snaží dlhodobo odstraňovať z verejného priestoru symboly, ktoré by upomínali na obdobie vlády generála Franca. Vzhľadom na to, že sa jednalo o vládu, ktorá podporovala katolícky charakter Španielska, váčšina symbolov, …More
Španielsko: Vláda odstraňuje politicky nekorektné kríže. Koordinátorom je aj odpadnutý kňaz

31. januára 2021 Krátke správy - Cirkev

Ľavicová vláda Pedra Sanchéza v Španielsku, sa snaží dlhodobo odstraňovať z verejného priestoru symboly, ktoré by upomínali na obdobie vlády generála Franca. Vzhľadom na to, že sa jednalo o vládu, ktorá podporovala katolícky charakter Španielska, váčšina symbolov, ktoré vláda odstraňuje má katolícky charakter a najnovšie prišli na rad aj kríže zobrazujúce Ukrižovania Pána Ježiša. Je to logické, pretože väčšina svetských symbolov, ako sochy generála Franca, alebo sochy účastníkov občianskej vojny, boli totiž už dávno odstránené. Teraz vláda pstupuje ďalej, smerom k ničeniu katolíckeho charakteru verejného priestranstva.

Najnovšia akcia, ktorá si vzala za cieľ systematicky odstraňovať z verejného priestoru veľké kríže, má vyložene profanačný a protikatolícky charakter. Kríže sa „previnili“ len tým, že boli postavené v súvislosti s porážkou komunisticko-republikánskych revolučných bánd, ktoré masovo vyvražďovali katolíkov v Španielsku, vrátane kňazov, rehoľných sestier a biskupov. Väčšinovo ide o len pamiatky na padlých miestnych bojovníkov, proti ľavicovým revolucionárom. Podobné, aké nachádzame takmer v každej slovenskej dedine, na pamiatku I. svetovej vojny. Kríže sú za bieleho dňa odpílené a povrazmi strhnuté dole. Napriek tomu, že sa jedná o kríže stojace pred kostolmi, katolícki laici ani kňazi nejavia známky odporu. Kríže sú väčšinou z kameňa, takže odstraňovanie nie je ani ľahká a ani lacná záležitosť. Pokiaľ sa má vykonať odborne.

V provincii Andalúzia vznikla dokonca veľmi kuriózna situácia: koordinátorom strhávania krížov sa stál bývalý kňaz Cecilio Gordillo. Jeho nová funkcia nesie orwellovský názov – koordinátor „obnovenia historickej pamäte“. Gordillo má v „pamäti“ jasno a pre denník El Mundo uviedol: „Kríž bol rozšírený ako frankistický symbol a bol nájdený vo všetkých lokalitách.“ Bude sa teda čistiť. Je možné, že jediným kritériom na odstránenie bude jeho osadenie kríža medzi rokmi 1938 – 1975, počas vlády generála Franca.

Gordillo pripravuje zoznam krížov v Andalúzii. Zatiaľ ich má 19, a má ich všetky odfotografované a popísané. Všetky boli inštalované, ako sám potvrdzuje, ako pamiatky na padlých bojovníkov, bojujúcich na Francovej strane proti ľavicovým revolucionárom, čiže sa jedná o bežné miestne pamiatkové objekty. Pokiaľ by vláda chcela kompenzovať fakt, že miestny obyvatelia nepostavili spomienkový objekt (napr. kosák a kladivo) aj revolučným bandám, ktoré ich vraždili, mohla tak urobiť a na opačnú stranu námestí takéto pomníky postaviť. Španielska vláda však evidentne nechce historickú pamäť očistiť, ale vymazať.

Aj ľavicová starostka Carmen Floresová, z mesta Aguilar de Frontera, nariadila strhnutie kríža. Ten stál pred vchodom do kostola bosých karmelitánok. Bol postavený v roku 1938 a označený ako „frankistický“. Odstránený kríž bol následne vyhodený do kontajnera.

Jesus Maetzu, andalúzsky ombudsman, namiesto toho, aby sa ohradil proti tejto ideologickej a protikatolíckej čistke, sa naopak snaží dosiahnuť, aby boli dôsledne odstránené z verejného priestoru všetky symboly upomínajúce na vládu generála Franca, vrátane krížov. Odvoláva sa na Zákon o historickej pamäti, prijatý ľavicovo-liberálnou Zapaterovou vládou v roku 2007. Tá sa, okrem iného, ako prvá na svete, preslávila aj priznaním čiastočných ľudských práv opiciam.

Súčasná ľavicová vláda Pedra Sanchéza, pripravuje ďalší zákon o tzv. Demokratickej pamäti. Už samotný názov nenecháva nikoho na pochybách, že zameranie tohto zákona bude striktne ideologické a má len jedinú úlohu – vymazať zo španielskych hláv spomienku na katolícky charakter španielska. Katastrofálna natalita, ktorá v prognózach do konca storočia vykazuje až pokles obyvateľstva o 50%, masívne prisťahovalectvo moslimských migrantov, vyľudňovanie vidieka, aké nemá obdobu v dejinách Španielska, to všetko nasvedčuje tomu, že nakoniec sa transformácia Španielska z bašty katolicizmu na ľavicovo liberálny revolučný štát podarí.

BM

Zdroj: PCH24, TVP Info
Trepifajksl
Chtělo by to nového Franca, aby zavedl pořádek a zatrhl levicové lůze její rozmary. Je vidět, že když necháte bolševiky na pokoji, oni vás ne.
Trepifajksl
Mě lidé, kteří touží po demokracii!
apredsasatoci
V jednote je sila!
Trepifajksl
To je pravda, proto jednotu nepořádkem rozbíjejí, Jak v církvi, tak v politice. Výsledku máme tu "čest" se účastnit. Dezorientované roztříštěné stádo. Spící obr.
apredsasatoci
Z chaosu poriadok nikdy nebude.
Trepifajksl
Myslíte dobrovolné dodržování zákonů?
apredsasatoci
Čin vykonaný ze strachu nemá žádnou hodnotu.
To predsa nie je Pravda!!!
Za každý skutok, slovo, myšlienku budeme súdení!
Kto zradí Krista na zemi, Kristus ho zradí v nebi.
Taký čo má DS - Boh, predsa nemôže zradiť.
Trepifajksl
Každý normální člověk je zastáncem pořádku. Jakou hodnotu má sundavání a ničení křížů ze svobodné vůle, je nad mé chápání.
Těžko říct, proč někomu vadí generál Franco, který zachránil Španělsko před bolševickou hrůzovládou, utnul tipec anarchii a zavedl pořádek a to zcela v souladu s katolickými doktrínami.
Trepifajksl
"Nádherný pořádek a soulad vesmíru mohl vzniknout jen podle plánu vševědoucí a všemohoucí Bytosti. Toto je můj poslední a nejvyšší poznatek."
* Gottfried Wilhem Leibnitz (1646-1716)
Matematik, fyzik a filozof
"Pořádek symetrie a harmonie nás okouzlují. a Bůh je nejvyšší pořádek a Původce všeobecné harmonie."
* Karl Von Linne (1707-1778)
Přírodovědec, zakladatel moderní botaniky a původce soustavy…More
"Nádherný pořádek a soulad vesmíru mohl vzniknout jen podle plánu vševědoucí a všemohoucí Bytosti. Toto je můj poslední a nejvyšší poznatek."
* Gottfried Wilhem Leibnitz (1646-1716)
Matematik, fyzik a filozof
"Pořádek symetrie a harmonie nás okouzlují. a Bůh je nejvyšší pořádek a Původce všeobecné harmonie."
* Karl Von Linne (1707-1778)
Přírodovědec, zakladatel moderní botaniky a původce soustavy rostlin
One more comment from Trepifajksl
Trepifajksl
Každý z nás máme v rodině nebo v té širší rodině, někoho pořádkumilovného, který má pověst nesnesitelného člověka.
---
To myslíte vážně, nebo jako joke? U koho má pověst pořádkumilovný člověk nesnesitelnosti? Vy jste z Antify?
forthetruth333
Ak odstranite kríže zo svojích domovov KRIŽ POVSTANE NA NEBI
Rosllynn
Mohou odstranit kříže z veřejných prostranství, tím však ukážou jen svoji ubohost a strach, strach z kříže. Není jim nic platné toto ubohé, primitivní jednání, pokud by chtěli odstranit kříže, museli by je odstranit z našich srdcí. A to se jim NIKDY nepodaří.
Unam Sanctam SK
Niet sa čomu čudovať, sme svedkami návratu pohanského Ríma, šelmy. čítajte viac tu:
vatikankatolicky.com/apokalypsa/
vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
U.S.C.A.E.
presnejšie by bolo kde zasa ničia Kríže a zasa červený diabli resp. ich odrody