SKANDAL! Sejm przyjął uchwałę wzywającą polskie samorządy do współpracy z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi OUN-UPA

W piątek (5.08.2022) Sejm przyjął uchwałę w sprawie nawiązania i wzmocnienia współpracy między samorządami Polski i Ukrainy. Jednocześnie Sejm odrzucił poprawkę Konfederacji, która wyłączała z tej współpracy ukraińskie samorządy gloryfikujące zbrodniarzy z OUN-UPA. Imienne wyniki głosowania nad przyjęciem poprawki Konfederacji TUTAJ.
Współpraca naszych narodów powinna odbywać się w oparciu o starą zasadę Rzeczypospolitej „wolni z wolnymi, równi z równymi”. W dziele tym nie może zabraknąć polskich i ukraińskich samorządowców. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się z apelem do wszystkich władz samorządowych w Polsce – wojewódzkich, powiatowych i gminnych – o nawiązanie współpracy z ich odpowiednikami – władzami samorządowymi walczącej z rosyjskim najazdem Ukrainy, a jeśli taka współpraca już istnieje – o jej wydatne wzmocnienie. Należy dążyć do połączenia umowami partnerskimi samorządów w Polsce z ich odpowiednikami z Ukrainy, w tym w ramach europejskiego sojuszu miast i regionów na rzecz odbudowy Ukrainy. Rezultatem zawarcia umów winno być podjęcie współpracy, udzielenie pomocy obecnie, a następnie – jeśli warunki na to pozwolą – regularne spotkania kierownictw wszystkich wyżej wymienionych jednostek samorządowych – czytamy w uchwale. Pełna treść uchwały TUTAJ.

Odrzucona poprawka Konfederacji miała następujące brzmienie: Pozostając w zgodzie z prawdą historyczną nie możemy jednak zapomnieć o zbrodniach dokonanych przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Dlatego z przywilejów współpracy powinny zostać wyłączone ukraińskie jednostki samorządu terytorialnego, które uhonorowały zbrodniarzy odpowiedzialnych za ludobójstwo na Polakach w latach 1943-45. W gremium odpowiedzialnych za zabrodnie, a dyskredytujących współpracę samorządu, należy wymienić w szczególności: Stepana Banderę, Romana Szuchewycza, Dmytro Doncowa oraz Dmytro Klaczkiwskiego. Poprzez uhonorowanie rozumiane jest: nadanie imienia stadionu lub innego obiektu użyteczności publicznej ww. zbrodniarzom, nazw ulic, honorowego obywatelstwa, postawienie im pomników, itp.
W związku z odrzuceniem powyższej poprawki, najpierw przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisję Spraw Zagranicznych, a potem przez Sejm RP, Konfederacja – jako jedyne ugrupowanie parlamentarne – głosowała przeciw uchwale. Imienne wyniki glosowania TUTAJ.
Jadwiga Bob shares this
1380
Jadwiga Bob
:(
163
TO RÓWNOZNACZNE Z UDZIELENIEM PRZEZ CHAZARSKO -MASOŃSKIEGO OKUPANTA Z KNESEJMU POLIN Z REZYDENTEM JUDA W TLE NA PRZYZWOLENIE NA WOŁYŃ -BIS !!!!!!!
384
JESZCZE KTOŚ POTRZEBUJE DODATKOWYCH DOWODÓW NA TO , ŻE POLSKA JEST W RĘKACH CHAZARO -MASOŃSKICH SATANISTÓW ???
POLSKA ZNÓW POD OKUPACJĄ
Minister Błaszczak o BANDEROWSKICH MORDACH na Polakach! OBŁUDNICY !!!!
WRESZCIE! Minister Błaszczak o BANDEROWSKICH MORDACH na Polakach!
One more comment from POLSKA ZNÓW POD OKUPACJĄ
POLSKA ZNÓW POD OKUPACJĄ
Komentarz autora : Stało się to, co przewidywałam, czyli Polacy są zmuszani do zaakceptowania banderyzmu, a Ukraińcy mogą bez przeszkód czcić swoich „herojów”. Sejm RP nawołuje do współpracy z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi zbrodniarzy z OUN-UPA. Odrzucenie poprawki Konfederacji oznacza, że jest to działanie w pełni świadome i celowe. A to oznacza, że Sejm RP stanął właśnie po stronie …More
Komentarz autora : Stało się to, co przewidywałam, czyli Polacy są zmuszani do zaakceptowania banderyzmu, a Ukraińcy mogą bez przeszkód czcić swoich „herojów”. Sejm RP nawołuje do współpracy z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi zbrodniarzy z OUN-UPA. Odrzucenie poprawki Konfederacji oznacza, że jest to działanie w pełni świadome i celowe. A to oznacza, że Sejm RP stanął właśnie po stronie ukraińskich zbrodniarzy i napluł w twarz polskim ofiarom.
Gdy w marcu 2021 roku Rada Miejska Tarnopola zdecydowała o nadaniu Stadionowi Miejskiemu imienia Romana Szuchewycza, prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk, zawiesił współpracę partnerską z tym miastem argumentując, że nie może przejść do porządku dziennego nad brakiem poszanowania dla bezbronnych ofiar narodowości polskiej, a każda inicjatywa dotycząca gloryfikacji zbrodniarzy wojennych rodzi następstwa. Mer Tarnopola, Serhij Nadal, odparły, że nazwa stadionu nie zostanie zmieniona, a Szuchewycz może być przykładem dla wszystkich współczesnych Ukraińców, przede wszystkim dla młodzieży. – Życzymy wszystkim zwycięstwa, życzymy wszystkim, by byli jak Roman Szuchewycz – oświadczył mer Tarnopola.
ZOBACZ: Ukraiński zbrodniarz patronem stadionu w Tarnopolu. Protest ambasadorów Polski i Izraela
ZOBACZ: Brawo! Zamość zawiesza współpracę z Tarnopolem w odpowiedzi na gloryfikację ukraińskiego zbrodniarza
ZOBACZ: Tarnopol nie wycofa się z uhonorowania zbrodniarza: „Życzymy wszystkim, by byli jak Roman Szuchewycz”
Co ma zrobić prezydent Zamościa po dzisiejszej uchwale Sejmu? Ma nawiązać współpracę z Tarnopolem, którego mer życzy wszystkim, żeby „byli jak Roman Szuchewycz”. Doczekaliśmy czasów, w których Sejm RP daje przyzwolenie na gloryfikację ludobójców narodu polskiego. Normalnemu człowiekowi po prostu nie mieści się to w głowie. Takiej bezmyślności i podłości jeszcze nie było. Hańba!
Źródło informacji: sejm.gov.pl, Twitter