Clicks1.3K

Kňaz Anton Ziolkovský: „Na verejné bohoslužby ísť nemôžeme, ale papalášizmus v prezidentskom paláci má zelenú…“

Kňaz Anton Ziolkovský: „Na verejné bohoslužby ísť nemôžeme, ale papalášizmus v prezidentskom paláci má zelenú…“

Kňaz a výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska sa hnevá. Zdieľal fotografiu z prezidentského paláca, kde je okolo prezidentky pri oficiálnom termíne s médiami, hlúčik 12 ľudí.
„Na verejné bohoslužby ísť nemôžme, na krst maximálne šiesti aj v katedrále, ale papalášizmus v prezidentskom paláci má zelenú…“ napísal k fotke.

Anton Ziolkovský zdieľal aj text ďalšieho prispievateľa na Facebooku, Michala Čopa. Ten pôvodne fotografiu prezidentky uverejnil a napísal k nej toto: „Táto fotka je výsmechom všetkým obyčajným ľuďom.“

Pridal aj osobnú skúsenosť: „V týchto dňoch riešime krst našej novonarodenej dcéry. Náš kostol má kapacitu 730 miest na sedenie, no na krste môžu byť len 6 ľudia. V praxi to znamená, že to asi budem ja, moja manželka, krstný, krstná, kňaz a naša malá. Nezmestia sa tak ani naše ďalšie deti,“ popísal stav.

Potom prešiel k fotografii Zuzany Čaputovej. „Na fotke nižšie je 12 ľudí, teda ešte raz toľko ľudí ako môže byť na krste, na ploche menšej ako je najmenší z troch chórov v našom kostole. A to ešte nepočítam ďalších zamestnancov prezidentského paláca a množstvo novinárov, ktorí tam tiež boli určite prítomní,“ popisuje.

„Len z tejto jedinej fotografie je jasné, že na Slovensku máme dve kategórie ľudí- tých obyčajných na ktorých tvrdo dopadli všetky (často nelogické) opatrenia a potom politikov, ktorých sa to v podstate nedotklo. Nie privilégia, ale rovnoprávnosť pre všetkých. Nie len pre vyvolených,“ uzavrel svoj príspevok autor. A s týmto názorom sa evidentne stotožňuje aj Anton Ziolkovský.

alianciazanedelu.sk/archiv/8742
dyk
warez
Preco to nenapise ako blog na hlavne spravy? Tam by to videlo viac ludi...
dalila
Myslím to takto. Ako kňaz poviem, vtedy a vtedy sú sv. omše na vlastnú zodpovednosť môže prísť hocikto, nikoho nevyzeniem. Aj tak nie je na to všetko paragraf, takže to nie je ani postihnuteľne
dyk
Čo tak sa oficiálne sa obrátiť na čaputovú, kollára a hegera, že čo to má znamenať a nie len vypisovať statusy a články, ktoré i tak nečítajú? A čo parlament?