Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Anton Čulen
281.5K

Veriaci druhej kategórie biskupom: Neberte to v zlom, ale nespoznávam Vás

Veriaci druhej kategórie biskupom: Neberte to v zlom, ale nespoznávam VásNiečo cez rok je to o tom istom – lockdown sem, lockdown tam – a vyzerá, že …
Peter(skala)
Dobré svedectvo a rozhodnutie. 😇
Páči sa mi ako je Roman vnimaví, či už na reakcie biskupov alebo aj na vakcinačnu akciu a reakciu, pričom sa nakoniec rozhodol správne: neočkovať!
Hermenegild
Dnes sme pochovali obeť prijímania do ruky. Táto duša sa z toho zbláznila. Bola to veľmi zbožná duša, predmodlievala sa v kostole, bola speváčka, spievala na pohreboch, ale po zavedení prijímania do ruky už nemohla do kostola a rýchlo chradla.
Anton Čulen
Smutné svedectvo... Už je s iste s Pánom....,.
Hermenegild
Ten pohreb mal nadprirodzenú atmosféru, všetko bolo nadčasové a sálal tam úžasný pokoj. Všetci prítomní to pocítili.
Hermenegild
Truhla bola otvorená, čo býva už málokedy a každý sa s ňou mohol rozlúčiť. Spevácky zbor ju pokryl v rakve bielymi ružami na rozlúčku a zaspieval pieseň Matička ach a pri hrobe pieseň Ruženca spoločenstvo.
Peter(skala)
Odpočinutie večné, daj jej Pane a večné svetlo nech jej svieti naveky. Amen. 🤗 😇
milu1
Vďaka Bohu, za takých ľudí ako p. Martiška,ktorý sa nebojí a dá si tu námahu napísať taký komentár.
Plne súhlasím je smutné,keď naši pastieri ale aj kresťanské lux a lumen namiesto dôvery v Boha propagujú experimentálne vakciny.
Marieta Ria shares this
1253
Neberte to v zlom, ale nespoznávam Vás...
vyjadrenie veriaceho "druhej kategórie"
Peter(skala)
...tiež sa mi tie výrazi páčia, také výstižné :)
Marieta Ria
"Neberte to v zlom, ale nespoznávam vás..." s týmto sa stotožňujem!
Celú tzv. pandému sú naši pastieri v tichu, niet o nich počuť... až keď prišlo na rad sčítanie obyvateľstva, vtedy mali potrebu vystúpiť a popritom "jemne" pohryzkali... že by vláda už mala niečo povoliť... bol to taký kalkul... inak by neprotestovali, nebyť ščítania... čo je ozaj smutné... Ozvali sa len vtedy, keď práve na …More
"Neberte to v zlom, ale nespoznávam vás..." s týmto sa stotožňujem!
Celú tzv. pandému sú naši pastieri v tichu, niet o nich počuť... až keď prišlo na rad sčítanie obyvateľstva, vtedy mali potrebu vystúpiť a popritom "jemne" pohryzkali... že by vláda už mala niečo povoliť... bol to taký kalkul... inak by neprotestovali, nebyť ščítania... čo je ozaj smutné... Ozvali sa len vtedy, keď práve na sviatok Nepoškvrneného počatia P. Márie (aký to paradox!) nám odobrili "očkovanie" ako morálne a eticky prípustné!! "Očkovanie" látkou, vyrobenou a testovanou na báze bunkových línii potratených (premyslene za týmto účelom) detí!! A druhý krát to bolo vtedy, keď prípisom do každej farnosti žiadali kňazov, aby pomáhali seniorom s registráciou a dopravou na "očkovanie"!! Oni mali väčšiu starosť o priebeh experimentálneho očkovania, ako o život viery vo svojich farnostiach! Samotní veriaci - laici sa museli domáhať svojich práv, na ktoré majú nárok... Poznám kňaza, ktorý sa vyjadril o dožadovaní fyz. sv. prijímania veriacimi za "pokúšanie" - lebo ochrana zdravia, lebo "pohoršenie" iných... Má im predsa stačiť duch. sv. prijímanie! To kam sme dospeli? Živého Krista potrebujeme zo všetkého najviac!!! Po otvorení kostolov, keď bolo dovolené prísť len k súkromnej pobožnosti a vyslúženiu sviatostí - tak sa hneval, keď ľudia prichádzali častejšie ku sv. Eucharistii - či im nestačí raz za týždeň!!!? On sám sa stával dôvodom pohoršenia veriacich... Nech mu to dobrotivý Boh odpustí!
Sú aj kňazi, ktorí počas online liturgií si zachovali ozaj zdravý sedliacky rozum a odvážne upozorňovali na nebezpečenstvá, ktoré na nás číhali a číhajú pod pláštikom tejto "pandémie". Nech ich Pán požehnáva a posilňuje v ich úsilí o presadzovanie PRAVDY a skutočnej pravej viery, nie dezinfekčnej covid liturgie!
dominikguzman shares this
703