szara
a ten artykuł to z wyborczej czy z faktu? Poziom mniej więcej podobny 🤨
elieli
Jak ten kapłan ma wyjść ze swego kryzysu nie wiadomo, trudna sytuacja i bardzo współczuję. Trzeba najpierw myśleć, a nie kierować się emocjami i hormonami 🤨 .
LovVal
modernistae prohibere sobota, 21:05

Ja w temacie po raz kolejny pytanie: Kto formował tego kapłana na początkach jego drogi w zakonie? Kim byli wychowawcy w nowicjacie i seminarium?
................................................................................................................................
może należy się przyjrzeć raczej współczesnym przełożonym.... może za dużo nakłada …More
modernistae prohibere sobota, 21:05

Ja w temacie po raz kolejny pytanie: Kto formował tego kapłana na początkach jego drogi w zakonie? Kim byli wychowawcy w nowicjacie i seminarium?
................................................................................................................................
może należy się przyjrzeć raczej współczesnym przełożonym.... może za dużo nakłada się obowiązków na kapłana, a zapomina się że jego głównym obowiązkiem jest wypełnienie reguły, konstytucji i przypisanych modlitw. Jeżeli się nie modlą i nie rozwijają ducha po wyjściu z okresu formacji to czego tu oczekiwać? szukają rozrywek, kobiet, popijawy, handel dziełami sztuki.... byle nie to, co jest ich obowiązkiem. A jeżeli się zakocha - bo jest to ludzka rzecz - to powinien zadać sobie pytanie komu ślubował czystość.
A ta wolontariuszka - z bożej łaski - to nie podstawiona komunistka lub prostytutka? Bo takie chwyty stosowali niegdyś komuniści wobec księży. A komunizm w UE kwitnie na całego.
Radek33
Grzechy przeciw Duchowi Świętemu:
Grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże,
Rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże,

Sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej,
Zazdrościć bliźniemu łaski Bożej,
Mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień,
Aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie.
Radek33
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu polega na nazwaniu tego co dobre złym, a tego co złe dobrym: buntem polegającym na odrzuceniu tego, co pochodzi od Boga i przypisaniu tego Szatanowi. Faryzeusze twierdzili, że Jezus ma moc od diabła (Mt. 12:24), choć wiedzieli, że przyszedł od Boga (J. 3:2). Ta wypowiedź uwieńczyła długi proces odrzucania przez nich dowodów, że Jezus jest od Boga. Stawali w tym …More
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu polega na nazwaniu tego co dobre złym, a tego co złe dobrym: buntem polegającym na odrzuceniu tego, co pochodzi od Boga i przypisaniu tego Szatanowi. Faryzeusze twierdzili, że Jezus ma moc od diabła (Mt. 12:24), choć wiedzieli, że przyszedł od Boga (J. 3:2). Ta wypowiedź uwieńczyła długi proces odrzucania przez nich dowodów, że Jezus jest od Boga. Stawali w tym większej opozycji do Niego, im bardziej rosła Jego popularność wśród narodu. Każda konfrontacja z Nim ujawniała ich hipokryzję. W końcu posunęli się do tego, aby nazwać cuda czynione mocą Ducha Świętego demonicznymi manifestacjami.

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu polega na nazwaniu tego, co od Boga, demonicznym. W związku z tym, że to Duch Święty przekonuje nas o grzechu i prawdzie, oznacza to zaparcie się Jego mocy. Osoby, które popełniły ten grzech nie mają już wyrzutów sumienia. Są poza punktem, gdzie Duch Święty może działać na ich sumienie i przekonywać ich, tak jak Szatan, gdy z jedną trzecią aniołów strącony został na ziemię (Ap. 12:8-9). Ten grzech oznacza stały opór wobec prawdy, co kulminuje, jak w przypadku faryzeuszy i Szatana, odrzucenie jej i wybranie w jej miejsce własnej drogi.

Sumienie, które oswoiło się z odrzuceniem Prawdy Bożej staje się twarde, tak jak sumienie faraona w czasach Mojżesza, tak iż przestaje słyszeć głos Ducha Świętego. Obawa, że popełniło się go, gdyż sumienie jest jeszcze wrażliwe na głos, który przekonuje o grzechu, sądzie i sprawiedliwości (J. 16:18).

Niemniej chrześcijanin, którego sumienie gani za wybór niewłaściwego powinien prosić Boga o moc, aby czynić dobrze i starać się żyć w zgodzie z Prawdą Bożą. Osoba, która nie podąża za głosem Prawdy, zagłusza głos Ducha Świętego, przez co zmierza tam, gdzie znaleźli się faryzeusze. W końcu przypisze diabłu, to co pochodzi od Boga, a przyjmie nauki diabła, jako Boże. Upór w nieposłuszeństwie wobec Boga i Jego prawd przechodzi w zatwardzający serce nawyk, który trudno przełamać. Biblia mówi o tym w słowach: „I dlatego zsyła Bóg na mich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu” (2Tes. 2:11).

Grzech nie jest zwykłym błędnym postępowaniem, nieposłuszeństwem, sprawianiem zawodu, źle wykonaną pracą, złym zachowaniem wobec ludzi. Grzech zawsze zwraca się przeciw Bogu. Im lepiej ktoś poznał Boga, tym lepiej rozumie czym jest grzech. O wielu świętych wiemy, że czuli się wielkimi grzesznikami. Niektórzy ludzie uważają to za przesadę. Ale w rzeczywistości święci wyczuwali lepiej wspaniałość i miłość Boga, niż inni ludzie. W blasku tej wspaniałości widzieli własną małość.

Ale grzechem jest nie tylko to, co wyraźnie sprzeciwia się Bogu. Także uchybienia wobec ludzi, przy których człowiek nie myśli o Bogu, w rzeczywistości również zwracają się przeciw Bogu. Chrześcijanie wiedzą, że każdym niewłaściwym postępowaniem człowiek występuje świadomie lub nieświadomie przeciw Bogu i Jego planom. Nasze grzechy opóźniają nadejście Królestwa Bożego. Tym samym wyraźnie bądź też milcząco odrzucamy dobroć Boga.

Ten, kto grzeszy, zachowuje się tak, jakby Bóg nas nie kochał. Kto grzeszy, sprawia wrażenie jak gdyby wola Boga była dla niego bez znaczenia lub całkowicie mu obca. Zapomina, że od momentu swego chrztu jest związany z Chrystusem. Grzesząc, daje poznać, że niewiele zależy mu na innych ludziach i na ludzkim obliczu świata, chociaż Bogu na tym zależy. Przez grzech osłabia też wspólnotę wierzących i sprawia, że Kościół jest mniej święty.

Mimo to Bóg nie przestaje kochać ludzi. Wprost przeciwnie- wciąż na nowo im przebacza. Bóg zwraca się także do tych, którzy się od niego odwracają i mówią Mu: „Nie!”. Świadkiem tego jest Jezus. W Jego osobie zamknął Bóg wszystkie swoje obietnice- swoje „tak” do ludzi. On jest w samym środku naszych win całkowitym Bożym „tak” dla naszego szczęścia i zbawienia. Równocześnie jest pełnym „tak” ludzi wobec Boga.

Ks. Piotr Kilian
wojciechowskikrzysztof
Stefan biedny jesteś i nawet o tym nie wiesz. Szkoda mi Ciebie.
Radek33
Możesz się wykręcać w taki razie udowodnię Ci to które dotyczy mnie,moje konto jest niezmienne od ponad 4 lat,a to że wy nie rozumiecie tego co się ze mną stało to naprawdę Wasz problem.Z Parvusem zgadzam się w bardzo wielu rzeczach,bardzo rzadko się różnimy ale są takie rzeczy które nas różnią,np parvus krytykuje orędzia Agnieszki od. ks.Natanka,ja kiedyś je broniłem obecnie się wstrzymuje od …More
Możesz się wykręcać w taki razie udowodnię Ci to które dotyczy mnie,moje konto jest niezmienne od ponad 4 lat,a to że wy nie rozumiecie tego co się ze mną stało to naprawdę Wasz problem.Z Parvusem zgadzam się w bardzo wielu rzeczach,bardzo rzadko się różnimy ale są takie rzeczy które nas różnią,np parvus krytykuje orędzia Agnieszki od. ks.Natanka,ja kiedyś je broniłem obecnie się wstrzymuje od ich oceny,ale nigdy ich nie krytykowalem,podobnie parvus podkreśla prawie zawsze gdy pisze o ks Natanku że jest suspendowany ,ja nie robię tego nigdy.Dopiszę jeszcze że on wykonuje tu świętną robotę ewangelizacyjną,jak każdy z nas ma swoje grzechy na sumieniu ale jak mało kto pzrekazuje tu czystą wiarę katolicką ,rzetelną i podpiera się prawdziwym nauczaniem KK,wielu ludziom tu bardzo pomógł w tym mnie
Radek33
udowodniłem Ci aż 4,tylko z Twoich ostatnich wypowiedzi,po co mam więcej szukać,szatański synod,nienormalność papieża,parvus operuje moim kontem i że jest opętanym żydowskim agentem z sekty New Age chyba mądremu dość
2 more comments from Radek33
Radek33
i dwa kolejne kłamstwa :

Gegen satanisierung der Welt sobota, 23:41
....nie ma tutaj żadnego Radka - to kolejny klon opętanego trolla portalowego parvusa - Radek znikł jak kamforaGegen satanisierung der Welt sobota, 19:19

Tylko prawda wyzwala 18:58
@Zygfryd - dokładnie tak samo było z tym .......
=================================================
...troll talmudzki sam ze swoimi klonami…More
i dwa kolejne kłamstwa :

Gegen satanisierung der Welt sobota, 23:41
....nie ma tutaj żadnego Radka - to kolejny klon opętanego trolla portalowego parvusa - Radek znikł jak kamforaGegen satanisierung der Welt sobota, 19:19

Tylko prawda wyzwala 18:58
@Zygfryd - dokładnie tak samo było z tym .......
=================================================
...troll talmudzki sam ze swoimi klonami dysputy prowadzi , bo nikt z tego portralu już z nim nie dyskutuje , bo wszyscy wiedzą że to judaistyczny , opętany talmudczyk na służbie u antychrystów z New Age .
Radek33
Już Ci udowadniam dwa Twoje kłamstwa w których zgrzeszyłes cieżko i zaciągłeś na siebie ekskomunikę,gdyż zgrzeszyłeś przeciw Duchowi Świętemu,napisane prawie jedno po drugim:

Gegen satanisierung der Welt sobota, 19:29

...widocznie przy tym " papieżu " wszystko co nienormalne - jest normalne .

Gegen satanisierung der Welt sobota, 19:39
Synod niekatolicki ciągnie swoich do szatańskiego stołu
modernistae prohibere
Ja w temacie po raz kolejny pytanie: Kto formował tego kapłana na początkach jego drogi w zakonie? Kim byli wychowawcy w nowicjacie i seminarium? Znam nieco problemy ponieważ kuzyn mój prowadzi nowicjat w dalekiej Afryce. Nie ma tam w zasadzie problemu rozporkowego, ale wychowawcy bacznie przyglądają się kandydatom, ponieważ ci po ukończeniu studiów, a przed święceniami mogą odejść, aby w życiu …More
Ja w temacie po raz kolejny pytanie: Kto formował tego kapłana na początkach jego drogi w zakonie? Kim byli wychowawcy w nowicjacie i seminarium? Znam nieco problemy ponieważ kuzyn mój prowadzi nowicjat w dalekiej Afryce. Nie ma tam w zasadzie problemu rozporkowego, ale wychowawcy bacznie przyglądają się kandydatom, ponieważ ci po ukończeniu studiów, a przed święceniami mogą odejść, aby w życiu cywilnym w znacznym stopniu poprawić swój status materialny (absolwenci seminariów są chętnie zatrudniani jako nauczyciele). Korzystają z tego młodzieńcy szczególnie z biednych rodzin, których nie stać na opłacanie wykształcenia.
Quas Primas
Jakie kłamstwo napisał Stefan? Jeśli to, zawarte w zdaniu poniżej, to napisał prawdę.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Radek33 19:38

Stefan niestety ale jesli piszesz kłamstwo na temat Ojca Świętego że wszystko co nienormalne jest dla niego normal…More
Jakie kłamstwo napisał Stefan? Jeśli to, zawarte w zdaniu poniżej, to napisał prawdę.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Radek33 19:38

Stefan niestety ale jesli piszesz kłamstwo na temat Ojca Świętego że wszystko co nienormalne jest dla niego normalne ,grzesząc cieżko przy tym,sam jesteś sługa szatana
mkatana
Kardynał Joseph Ratzinger o Duchu Świętym na konklawe.
Jak to jest z tym prowadzeniem Ducha Świętego.
Quas Primas
Nikt Cię nie zalajkował? Dziwne....
Piszesz bzdury tak wielkie, jak Twoje awatary. Nadal NIC nie rozumiesz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ona 19:56

Podziwiam @mkatana, Anty_modernista,Gegen satanisierung der Welt,Quas Primas coż trzeba mieć za zycie, aby …More
Nikt Cię nie zalajkował? Dziwne....
Piszesz bzdury tak wielkie, jak Twoje awatary. Nadal NIC nie rozumiesz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ona 19:56

Podziwiam @mkatana, Anty_modernista,Gegen satanisierung der Welt,Quas Primas coż trzeba mieć za zycie, aby jedyną pasją najwiekszą było szkalowanie, oczernianie, i agresja.Jak ubogi jest czlowiek, który radość i dziękczynienie Bogu zastąpił nienawiscią.Tylko się modlić i wierzyc ze dobry Bog kiedyś się o nich upomni. I oby nie było to zbyt dotkliwe w skutkach 🙏
Quas Primas
Raduś, najpierw to Papież i biskupi muszą szczerze prosić o Ducha Świętego. Nie znasz ich serc i nie wiesz, czy oni szczerze o to prosili, więc STWIERDZENIE, że ich prowadzi Duch Święty nie jest prawdziwe. Nie strasz też ekskomuniką, bo albo jesteś, albo zachowujesz się jak parvus....
ps. O ekskomunice to poinformuj liberalnych biskupów, bo to, co oni robią to nie jest katolickie. Nawet te dyskus…More
Raduś, najpierw to Papież i biskupi muszą szczerze prosić o Ducha Świętego. Nie znasz ich serc i nie wiesz, czy oni szczerze o to prosili, więc STWIERDZENIE, że ich prowadzi Duch Święty nie jest prawdziwe. Nie strasz też ekskomuniką, bo albo jesteś, albo zachowujesz się jak parvus....
ps. O ekskomunice to poinformuj liberalnych biskupów, bo to, co oni robią to nie jest katolickie. Nawet te dyskusje nie powinny mieć miejsca na Synodzie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Radek33 19:57

Stefan atakując papieża i synod przez niego prowadzony grzeszysz ciezko pzreciw Duchowi Swiętemu który prowadzi Ojca Świętego i pasterzy na synodzie i zaciągasz na siebie ekskomunikę.Musisz wszystko powiedzieć swojemu spowiednikowi
The Last CATHOLIC
w tym krótkim artykule„Bezradni uchodźcy” (dawni wojownicy) zmienili swoje mundury na nowoczesne ubrania „zachodnie”,
===========================
przykro mi bardzo, ale kolega kłamie ,bo artykuł wcale nie jest krótki a więc proszę zrobić streszczenie i poinformować mnie mailem o tym ,wtedy przeczytam
The Last CATHOLIC
Radek33
.Musisz wszystko powiedzieć swojemu spowiednikowi
-----------------------------------------------
czy mogę cię prosić o publiczne wyznanie wiary ?
Radek33
Stefan atakując papieża i synod przez niego prowadzony grzeszysz ciezko pzreciw Duchowi Swiętemu który prowadzi Ojca Świętego i pasterzy na synodzie i zaciągasz na siebie ekskomunikę.Musisz wszystko powiedzieć swojemu spowiednikowi
Radek33
Gegen satanisierung der Welt 19:39
Synod niekatolicki ciągnie swoich do szatańskiego stołu
Drugi raz cieżko grzeszysz!
2 more comments from Radek33
Radek33
Stefan niestety ale jesli piszesz kłamstwo na temat Ojca Świętego że wszystko co nienormalne jest dla niego normalne ,grzesząc cieżko przy tym,sam jesteś sługa szatana
Radek33
Ciekaw jestem co jeszcze wywleczecie i do czego jesteście zdolni by upokorzyć Boże dzieło.Grzechy kapłanów ma prawo oceniać tylko Bóg,kto Was uczynił sedziami?Co ma wspólnego upadek kapłana ze światowym dniem młodzieży?Chcecie żeby Pan Bóg podobnie was rozliczał?Zachowujecie się jak wrogowie kościoła,którzy wywlekają grzechy kapłanów by upokorzyć cały Kościół i zmanipulować tych co ich słuchają
aseret2
Kto żyw i mlody niech bierze nogi za pas i ucieka daleko ot tych bachanalii ............
Młodzieży jeśli ci w głowie dobra zabawa przy demonicznej muzyce , gdzie wszyscy łącznie z konsekrowanymi uprawiają dziki taniec i spiew / jak było w Brazylii to/ to idz ale jeśli jesteś głeboko wierzący i nie chcesz obrażać BOGA , krzyżować JEGO SYNA i zasmucać Matkę Bożą , która co rusz wylewa krwawe łzy …More
Kto żyw i mlody niech bierze nogi za pas i ucieka daleko ot tych bachanalii ............
Młodzieży jeśli ci w głowie dobra zabawa przy demonicznej muzyce , gdzie wszyscy łącznie z konsekrowanymi uprawiają dziki taniec i spiew / jak było w Brazylii to/ to idz ale jeśli jesteś głeboko wierzący i nie chcesz obrażać BOGA , krzyżować JEGO SYNA i zasmucać Matkę Bożą , która co rusz wylewa krwawe łzy nad grzesznym światem to zostań w domu i odmów modlitwe różańcową za tych co nie wiedza co czynią..... w większości ale też za tych którzy dobrze wiedza co robią?????
satanistyczne logo mówi samo za siebie
modernistae prohibere
Trza się zastanowić nad dobrymi rozwiązaniami w dziedzinie demografii. Pomysłów nie brakuje. 🙂
AstaV.
"Jestem bardzo szczęśliwy"
Były już ksiądz Tomasz Kijowski nie chciał wystąpić przed kamerą. Zdecydował się jedynie na krótką rozmowę telefoniczną.
Nie jestem już rzecznikiem, nie chcę narażać mojej rodziny. Nie zrobiłem nic spektakularnego, by brylować w mediach – komentuje i dodaje: "nie uciekam przed nikim". W rozmowie z nami zaznacza, że wraz z wystąpieniem ze stanu duchownego i narodzinam…
More
"Jestem bardzo szczęśliwy"
Były już ksiądz Tomasz Kijowski nie chciał wystąpić przed kamerą. Zdecydował się jedynie na krótką rozmowę telefoniczną.
Nie jestem już rzecznikiem, nie chcę narażać mojej rodziny. Nie zrobiłem nic spektakularnego, by brylować w mediach – komentuje i dodaje: "nie uciekam przed nikim". W rozmowie z nami zaznacza, że wraz z wystąpieniem ze stanu duchownego i narodzinami dziecka, w jego życiu wszystko się zmieniło. - To ogromna zmiana, musiałem wszystko przewartościować. Mam nową pracę, rodzinę. W lipcu urodziła mi się córka - opowiada. Podkreśla, że jest bardzo szczęśliwy.
www.tvn24.pl

@masada
Wszak do tanga trzeba dwojga... 😁
Można zobojętnieć czytając te masowe odejścia...
...a co niektórzy starsi to i "duchowe zasłabnięcia" miewają.
I tutaj pojawia się problem gorszenia "maluczkich".
Mnie tylko głowa boli, ale wiem że to przejściowe 😀
masada
Następna "dzierlatka", omotała księdza
I to o wiele lat starszego od niej.
Panie Boże , przebacz im, bo nie wiedza co czynią.
Pożądanie bierze górę nad osobowością marnego człowieka.
AstaV.
Nawet nie sprawdzicie rzetelnie informacji. Cóż z was za dziennikarze 😀 ;)
Ks. Tomasz już w lipcu został szczęśliwym ojcem córeczki a wcześniej wystąpił ze stanu duchownego.
Więcej: www.tvn24.pl/krakow,50/ksiadz-wystapil…
tahamata
Walka z kryzysem demograficznym dotyczy każdego.
modernistae prohibere
A ile bajtli zostanie spłodzonych w przyszłym roku z okazji tego protestanckiego spędu, tego nie wie nikt -zaśpiewałby Bohdan Łazuka 😀 Rzecznik przetarł szlaki. 😉
Quas Primas
Jedno wielkie NIE !!! dla Światowych Dni Młodzieży w Polsce !!!