Clicks3
jili22

מרים האלוהית ועצם השכמה

בתוכי כל חסד הדרך, כל תקוות החיים . (קהלת כ"ד, כ"ה)

גבירתנו מהר הכרמל
בין המסירות לבתולה הקדושה שאמורות לעורר בנו את הביטחון להימלט מייסורי הטהרה ולעלות לשמים מהר יותר, עלינו לשים בראש את זו של השכמה. אם האלוהים בעצמה התנשאה להבטיח לשמעון הקדוש ברוך הוא שמי שלובש את ההרגל הקדוש הזה בסידורים הראויים של מוות, תפילה וצניעות, יעשה כפרה קצרה בחיים הבאים. הבטחה זו נזכרת בספר הרומי, בשיעור השישי של המשתה: Beatissima Virgo relatos in societatem scapularis , וכו'. שור האפיפיור בשם שבתיןמזכיר גם עובדה זו, ואת מה שהמקורבים זוכים להימלט מלהבות המצרף, או להיסוג ממנו בשבת הראשונה לאחר מותם, יום זה בשבוע מוקדש במיוחד למרי. האם הנעלה יכולה אפוא להשתמש כאן בשפת ה' לעמה, בספר ויקרא: "ביום ההוא תגשימי את כפרתך ותטוהר מכל חטאיך, כי שבת המנוחה היא. דברי הימים של הכרמליתים מכילים כמה עובדות מופלאות בכיוון זה.
באוטרנטו, עיר ממלכת נאפולי, חשה גברת מהחברה הגבוהה את האושר הגדול ביותר בעקבות הטפתו של אב מהמסדר הכרמליטי, מקדם גדול של מסירות למרים. הוא הבטיח לשומעיו שכל נוצרי העונד את השכמה ברגשות הנדרשים, תוך הקפדה על תנאי ההתאגדות הקלים, יפגוש את האם האלוהית בדרך לנשימתה האחרונה, ושהיא תבוא למסור אותו בשבת הבאה, לקחת אותה. איתה אל משכן התהילה. הגברת הזו, אפוא, התרגשה מיתרונות כה יקרים, נרשמה בעצמה והתחייבה לקיים את הכללים והתנאים הנדרשים. התחסדותו גברה במידה ניכרת; השמחה התוססת ביותר שלה הייתה להתפלל למרים יומם וליל, לבטוח בה, לתת לה כל מיני מחוות. היא התחננה בפניה, בין יתר החסדים, שתגרום לה למות בשבת, כדי להימשך מיד מתוך הייסורים הראויים לחטאיה.
זה התקבל. כעבור שנים אחדות חלתה הגברת החסודה הזו במחלה קשה, ולמרות הבטחות הרופאים להיפך, היא הבינה והכריזה שזהו סופה, שעליו שמחה, בתקווה לראות את ה'. הרוע התקדם כל כך, שאנשי האמנות הודיעו אז שזה לא יעבור ביום רביעי הבא; אבל אמרה להם: "עדיין אתם טועים; אחיה עוד שלושה ימים ולא אמות עד שבת. האירוע הצדיק את דברה, והיא השתמשה בסבלותיה, כמו אוצר יקר מפז, כדי לטהר את עצמה משאריות פגמיה. ואז, היא מסרה את הנשמה לבורא שלה.
האובדן של אם כל כך טובה היה כואב ביותר עבור בת אדוקה מאוד, שאותה השאירה עלי אדמות, ואשר פרשה מיד לנאום, שם התפללה עבור המנוח. היא זכתה לביקור של עובד ה' גדול, שבא לנחם אותה. הוא היה אדם מפורסם בזכות החסדים שהרעיפו עליו שמים ובגילויים נפלאים. "תפסיקי, הו ילדה חסודה," אמר לה, "תפסיקי לבכות, ושהעצב שלך יהפוך לשמחה." בכך שאיבדת אמא כאן למטה, רכשת מגן בגן עדן: כי אני מבטיח לך שגם היום, היום שבת, הודות למריה האלוהית, זו שאתה כל כך אוהב יצאה מבית המצרף והתקבלה בקרב נבחרי ציבור. תשמח, אם כן, ותברך את הבתולה הנעלה, אמנו הטובה לכולם! »(V. Philocalus Caputus, היסטורי. ניסים לאמג. של וירג. כרמלי, ח. שי; קרמל מחולל הפלא, אן. 1643)

( The Divine Wonders in Souls in Purgatory , מאת PG Rossignoli, מהחברה של ישו)

le-petit-sacristain.blogspot.com/2020/11/la-divine-marie-et-le-scapulaire.html