pl.news
13.1K

Koadiutor: Franciszek rzeczywiście puszcza z torbami biskupa Providence

Ku zaskoczeniu wszystkich Franciszek wyznaczył Biskupa Pomocniczego Rockville Centre, Richarda Henninga, na stanowisko Koadiutora dla Biskupa Providence w stanie Rhode Island, Thomasa Tobina, lat 74.

Koadiutor z automatu stanie się następcą po zaakceptowaniu rezygnacji biskupa diecezjalnego. W związku z tym sam fakt wyznaczenia koadiutora sprawia, że obecny biskup diecezjalny wychodzi na nieudacznika. W kwietniu Tobin skończy 75 lat. To jeden z najlepszych biskupów USA.

W sierpniu podważył sztywność Traditionis Custodes Franciszka. W grudniu 2020 poddał w wątpliwość decyzję Watykanu, która "pozwalała biskupom odmawiać udzielania Komunii z powodu pandemii Covid-19.

W październiku 2020 wypowiadał się krytycznie o zniekształconej miłości Franciszka do homoseksualistów. W czerwcu 2019 otrzymał pogróżki od agresywnych homoseksualistów.

W lutym 2019 Tobin złożył podziękowania Kardynałowi Müllerowi za utwierdzenie w Katolickiej Wierze. W marcu 2019 chciał podjąć dyskusję nad Amoris Laetitia.

Wygląda na to, że Synodalność Franciszka zaczyna wychodzić mu bokiem.

#newsRszednlhtf

Andre Ob
Super katecheza o. Pelaniwskiego o Bergoglio. Polecam na otworzenie oczu. o. Augustyn Pelanowski - Co się zdarzyło w Gibea (cykl nagrań cz. 8/11)