pl.news
32.2K

Kościół gejów: "Powiedz cokolwiek, a cię zniszczymy"

Homoseksualne awanse i czynności kard. Theodore'a McCarricka były zgłaszane przez "licznych seminarzystów i księży", miał napisać Richard Sipe (85) w notatce na awrsipe.com już latem 2016 roku.

Sipe jest byłym księdzem, obecnie w związku małżeńskim z byłą zakonnicą. Pracował i publikował jako psychoterapeuta i był świadkiem w 57 procesach przeciwko duchownym katolickim.

W swoich materiałach pisze o uzgodnieniach między McCarrickiem a księdzem, który mówił na temat homoseksualnych zachowań McCarricka wobec trzech innych duchownych.

Sipe wyjaśnił, że księża zwykle nie mówią na temat homoseksualizmu przełożonych, ponieważ ryzykowaliby w ten sposób wszystko: zatrudnienie i status, gdyby

"zostali partnerami aktywności [homo]seksualnej i pokazali to, zostaliby pariasami i przylgnęłaby do nich etykieta zdrajców".

Sipe cytuje jednego z księży związnych ze sprawą McCarricka. Miał on usłyszeć od w biurze liberalnego kanclerza, że "jeśli będzie rozmawiał z prasą, zostanie zniszczony".

Grafika: Theodore McCarrick, © Speaker John Boehner, CC BY-NC, #newsGfiwzmhbmu
Quas Primas
Kto go mianował kardynałem?
Ewelina Anna
Tymoteusz
Szeroko rozumiane złe rzeczy są kryte przez biskupów miejsca (również u nas w Polsce), czyli to biskupi, jako najważniejsi, bezpośrednio odpowiadają przed Bogiem za wszelkie niegodziwości ich podwładnych. Tak więc, gdyby dany biskup wiedzący (bo musiał wiedzieć - taka jest rzeczywistość) o skłonnościach McCarricka zadziałał prawomocnie z mocy urzędu odpowiednio wcześnie, to nie byłoby dzisiaj …More
Szeroko rozumiane złe rzeczy są kryte przez biskupów miejsca (również u nas w Polsce), czyli to biskupi, jako najważniejsi, bezpośrednio odpowiadają przed Bogiem za wszelkie niegodziwości ich podwładnych. Tak więc, gdyby dany biskup wiedzący (bo musiał wiedzieć - taka jest rzeczywistość) o skłonnościach McCarricka zadziałał prawomocnie z mocy urzędu odpowiednio wcześnie, to nie byłoby dzisiaj żadnego kardynała Theodore'a McCarricka i zgorszenia z jego powodu...