pl.news
2.4K

Czy "konserwatywne" Seminarium w Lincoln wyhodowało subkulturę homoseksualną?

Diecezja w Lincoln (Nebraska, USA) "ma świadomość dawnych skarg na postępowanie wbrew rozsądkowi i prawu moralnemu" przeciwko byłemu kierownikowi ds. powołań, Monsignor Leonardowi Kalinowi (+2008).

W oświadczeniu dla CatholicNewsAgency.com z 1 sierpnia diecezja twierdzi, że skargi w sprawie [homoseksualnych] nadużyć zostały omówione bezpośrednio z Kalinem.

Diecezja odpowiedziała w ten sposób na zarzuty zawarte w artykule TheAmericanConservative.com z 1 sierpnia, autorstwa Petera Mitchella, byłego księdza z Lincoln.

Mitchell wstąpił do znanego "konserwatywnego" seminarium w wieku 20 laty (rok 1994), kiedy rządził nim bp Fabian Bruskewitz. Przyjął święcenia w 1999 i wystąpił ze stanu kapłańskiego w 2017 roku.

Według Mithcella życie towarzyskie w seminarium skupiało się wokół przyjęć, papierosów, alkoholu i nocnych seansów, w tym również wycieczek do domku na plaży.

Mitchell opisał seminarium i diecezję jako "przytłaczająco homoseksualne środowisko, gdzie seksualnie aktywni księża chronili i promowali się nawzajem".

Pisze też, że Kalin był znany z pijaństwa, odpalania jednego papierosa od drugiego i zamiłowania do hazardu. Według Mitchella Kalin podtrzymywał tradycję spacerów z pojedynczymi seminarzystami, których następnie zapraszał do wzięcia wspólnego prysznica.

Ulubieni seminarzyści i "bliscy przyjaciele" Kalina mieli rzekomo później zająć najwyższe stanowiska w diecezji.

Grafika: © The Pilot Media Group, CC BY-ND, #newsJirnwewjbq